Ako čistiť čierne tenisky

Ako čistiť čierne tenisky

Čierne tenisky

Čierne tenisky sú klasický streetstylový model športovej obuvi ktorý v móde triumfoval pred mnohými rokmi. Ak neviete do akého typu mestskej obuvi investovať, čierne tenisky budú skvelou voľbou. Obľubujú ich nielen športovci a fanúšikovia športového štýlu, ale taktiež punkeri alebo rockeri.

Tieto topánky vyzerajú skvele prakticky s každým typom oblečenia – s džínsami, teplákovými nohavicami, ako i šatami a koženou bundou. Aby takýto outfit dobre vyzeral, nestačí ho však len dobre skombinovať. Nevyhnutnosťou je i pravidelné čistenie!

Ako čistiť čierne tenisky?

Čierne tenisky sú oveľa menej náročné ako biele, na ktorých sú viditeľné všetky najdrobnejšie nečistoty. Neznamená to však, že môžeme úplne zanedbať ich čistenie! Čím rýchlejšie po zašpinení tenisiek začnete konať, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa Vaša obuv vráti do pôvodného stavu! Na začiatok je potrebné vybrať vložky a šnúrky z topánok . Môžete ich vyprať v rukách alebo dať do pračky a vyprať spolu s inými vecami. Oba spôsoby sú rovnako účinné. Tenisky bez šnúrok a vložiek môžete namočiť do mydlovej vody, vody so šampónom na topánky alebo iným pracím prostriedkom. Následne ich vydrhnite pomocou malej kefky, potom vypláchnite pod tečúcou vodou a vyžmýkajte nadmernú vlhkosť.

Sušenie je tiež čistenie

Často zabúdame na to, že jednou z etáp čistenia tenisiek je taktiež sušenie. Je potrebné ho vykonávať tak, aby sme nespôsobili zmenu farby topánky alebo jej deformáciu. Preto by sme sa mali vyhýbať sušeniu tenisiek na priamom slnku alebo priamo pod radiátorom. Je pravdou, že sušenie by bolo rýchlejšie, avšak topánky by mohli stratiť svoju intenzívnu farbu, a dokonca i pôvodný tvar. Najlepším spôsobom sušenia je ponechanie čiernych tenisiek v suchej teplej miestnosti.


Pozri tiež:
Ako čistiť biele tenisky?
Ako vyčistiť semišové topánky?
Ako čistiť látkovú obuv?
Reebok Classic Leather – ako ich čistiť?
Ako čistiť adidas ZX Flux
Ako čistiť adidas Gazelle? overené spôsoby
Nike Air Max ako čistiť?
Ako čistiť New Balance?
Ako čistiť tenisky adidas superstar?
Ako čistiť tenisky Puma Suede?


×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]