Reebok Classic Leather – ako ich čistiť?

Stelesnenie mestského looku, klasika streetwearu a ikona sveta obuvi. Určite ste sa zamysleli nad tým, o akom modeli je reč? Reebok Classic Leather, čiže spojenie športového pohodlia a streetstylového charakteru. Dobre vyzerajú a sú zárukou nadpozemského pohodlia, ale... ako sa na topánky patrí - veľmi rýchlo sa špinia. Čo robiť, aby ste sa čo najdlhšie mohli tešiť z čistých tenisiek? O tom vám povieme nižšie.

obuv reebok classic leatherdámske reebok classic leather

CLASSIC SNEAKERS? MUSÍTE ICH MAŤ!

Tenisky sú v súčasnosti najkultovejším prvkom mestských outfitov. Spojenie športového štýlu s neformálnou jednoduchosťou nadchne obyvateľov väčších a menších miest. Sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú vždy dlhý zoznam vybavovačiek - poväčšine v zhone. V takýchto situáciách sa oplatí vybrať si obuv, ktorá vám na jednej strane zaručí voľnosť pohybu a z druhej strany pohodlie na dlhé hodiny strávené v mestskej džungli. Pre čo sa rozhodnúť? Meno kráľa streetwearu už niekoľko rokov patrí osvieženému modelu obuvi Reebok Classic Leather.

ŠPORTOVÁ OBUV NIELEN NA TRÉNING


Športová obuv sa zvyčajne spája výlučne s fyzickou aktivitou - všetkými možnými typmi outdoorových tréningov, posilňovaním alebo fitnesom. Avšak skvele sa osvedčí aj na výletoch - na krátkych prechádzkach, ako aj na víkendových výletoch do prírody. Prečo? Vzhľadom na jej neuveriteľné pohodlie pri používaní, vďaka ktorému aj napriek celým dňom stráveným mimo domu ju na nohách ani necítime. Prečo ju v takom prípade nevyužiť aj na bežné nosenie? V také dni, keď musíte vybaviť množstvo vecí sa určite dáte presvedčiť pohodlím, aké športová obuv poskytuje. Neviete či sa bude hodiť k neformálnym outfitom a vopred určenému dress kódu? Zanechajte pochybnosti a zamilujte sa do štýlu kožených Reebok Classic!

BIELE TENISKY DOBÝJAJÚ STREETWEAR


Športová obuv sa dostáva čoraz viac do módy a tenisky sa stávajú povinným prvkom mestských outfitov. Aké tenisky sú súčasným must have? V prevažnej miere biele! Hodia sa ku všetkému a oživia všetky možné typy kombinácií. Najlepšie sa osvedčia v jarno-letnom šatníku? Preto sa retro klasika značky Reebok inšpirovaná runningovou obuvou v súčasnosti vracia a získava si srdcia všetkých milovníkov tenisiek. O ktorom modeli hovoríme? Samozrejme o bielych teniskách Reebok Classic Leather. Ich pružná penová podrážka vám zaručí správne odpruženie a mäkká výstelka sa spolu s vystuženým golierom postará o pohodlie vo vnútri obuvi. Klasická silueta, jednoduchý strih a tlmená univerzálna farba bez problémov splynú s každou kombináciou - outfitmi do práce začínajúc až po neformálne stretnutia alebo rýchlu cestu do obchodu.

ČOMU SA VYHNÚŤ PRI ČISTENÍ CLASSIC?


Kožené Reeboky sa perfektne hodia do športových, ako aj bežných outfitov a biela farba bude jednoduchým doplnením celku. Avšak... pre svetlú obuv je typické, že sa ľahko špiní. Ak aj vy patríte do skupiny používateľov, ktorých hnevá každý škrabanec na zvršku nového páru tenisiek a špinavá podrážka vždy bije do očí - určite ste neraz premýšľali nad tým ako sa čistia Reebok Classic. Teraz vám poradíme, čomu sa vyhnúť pri starostlivosti o ne.

• V prípade koženej obuvi je potrebné sa bezpodmienečne vyhnúť chemickým a žravým prostriedkom. Aj napriek tomu, že túžite, aby vaša obuv bola večne biela, čistiace prostriedky tohto typu ich môžu poškodiť a spôsobiť, že... jednoducho zožltnú a ich povrch bude zničený.

• Premýšľate ako vyčistiť obľúbené topánky, aby vždy vyzerali ako nové? Máte radi priamočiare riešenia? Tu vás žiaľ sklameme - pranie kožených Reebokov v pračke nie je dobrým riešením a mali by sme sa mu vyhýbať. Prítomnosť pracích práškov, prostriedkov na pláchanie, ako aj obrovské množstvo vody a vysoká teplota im môžu len uškodiť. Koža sa začne krčiť a môžu sa na nej objaviť škrabance spôsobené bubnom práčky. Ak sa chcete z obľúbených tenisiek tešiť čo najdlhšie - vyhýbajte sa ich praniu v práčke.

• Ak sa vám už biele Reebok CL podarilo vyprať, nezabudnite sa vyhnúť ich sušeniu na priamom slnečnom svetle, ani na radiátore! Prečo? Prírodná koža je pomerne tvarovateľný materiál, preto vplyv vysokej teploty môže spôsobiť, že vaše obľúbené tenisky zmenia svoj pôvodný tvar - zdeformujú sa alebo roztiahnu. Preto, aby už svoje topánky musíte sušiť a súčasný rozmer vám maximálne vyhovuje, nechajte ich na vetranom a tienenom mieste. Ak vám záleží na čase, môžete ich vypchať pokrčeným novinovým papierom, ktorý pohltí vlhkosť.
REEBOK CLASSIC LEATHER – AKO SA ČISTIA?


Už viete ako by ste kožené Classic čistiť nemali. Teraz prichádza otázka - ako sa zbaviť nečistôt a nepríjemného pachu z mestských tenisiek? Stačí niekoľko jednoduchých krokov, asi 30 minút voľného času a prostriedky, ktoré určite máte aj v svojom dome, aby ste sa opätovne mohli tešiť snehobielou farbou a sviežosťou kožených Reebokov.


NAJŤAŽŠIE JE ZACHOVAŤ? BIELU!


Biela, čiže najjasnejšia, najuniverzálnejšia a najklasickejšia farba. Avšak ak sa nachádza na obuvi, je jednou z tých, ktoré sa najťažšie udržiavajú. Ľahko sa špiní, škrabance sú na nej okamžite viditeľné, ako aj rôzne preliačenia a opotrebovanie. Aj napriek mnohým výhodám, peknému dizajnu, nadviazaniu na retro look, všeobecnému použitiu a možnosti obuť si biele Reeboky prakticky ku všetkému, majú predsa len jednu vadu – v oblasti starostlivosti im musíte venovať osobitnú pozornosť. Prečo? Čo sa výzoru týka - ak sú váš vzhľad, ako aj obuv upravené, čisté a príjemné na pohľad, vtedy na vás aj ostatní pozerajú ako na dôveryhodnú osobu, ktorá si potrpí na detaily.

KOŽENÁ OBUV - AKO SA O ŇU STARAŤ?

Reebok Classic Leather to nie je len kožený biely zvršok. Klasický model je dostupný aj v čiernej farbe, ako aj v modrej, ružovej alebo béžovej. Bez ohľadu na farbu zvršku, si kožené tenisky vyžadujú špeciálnu pozornosť. Dobrým riešením je so sebou nosiť vlhké utierky a obuv systematicky utierať, aby na nej špina neostávala príliš dlho a nedošlo k zmene farby. Nie je však dobré, aby sme prepadli paranoji a prehnane čistili taký štandardný prvok outfitu, akým je obuv. Je určený na každý deň, do každého počasia, preto si musíte byť vedomí toho, že pri použití najkvalitnejšieho materiálu - tenisky sa špiniť predsa len budú. Z času na čas sa oplatí vyčistiť aj špinavú podrážku a zvršok. Ako? Všetko záleží na type znečistenia.

• Ak sa na vašich teniskách objavíblato, nepanikárte! Počkajte kým zaschne, vtedy sa ho budete môcť zbaviť oveľa jednoduchšie. Ako na to? Pomocou mäkkej kefky jemne zmeťte znečistené miesta. Dávajte si pozor na tvrdosť vlasu - drsné a tvrdé hubky, alebo kefky môžu kožené prvky poškodiť!

• Ak kožený zvršok unisex modelu Reebok Classic už nie je taký biely ako na začiatku a nachádzajú sa na ňommnohé škrabance, škvrny a iné znečistenia, najlepším spôsobom ako ich vyčistiť bude pripraviť si domácu zmes. Tá nie je vôbec taká tajná, ako by sa mohlo zdať. Pripravte si roztok vody (1 pohár), sódy bikarbóny (4 lyžičky), prípravku na umývanie riadu (1 lyžička) a ... bublinkovej vody (1 lyžička). V závislosti od sily znečistenia môžete pridať viac alebo menej týchto zložiek. Zmes zamiešajte a následne pomocou zubnej kefky s mäkkým vlasom jemne vyčistite kožený povrch svojich dámskych alebo pánskych Reebok Classic. Keď získate požadovaný biely odtieň, stačí čistený povrch utrieť vlhkou handričkou, pomocou ktorej zotriete nahromadenú špinu.

RÔZNE TYPY MATERIÁLOV NIE SÚ PRE NÁS PROBLÉMOM!


Klasický model Reebokov však nie je skonštruovaný len z kože. Je to taktiež neuveriteľne mäkký a pohodlný materiál, ktorý bol použitý vo výstelke.

RUŽOVE reebok classic leather

• V priebehu intenzívneho používania sa po istom čase materiál vo vnútri obuvi začína jemne opotrebovávať. Ako sa zbaviť nepríjemnýchžmoľkov na výstelke? Využite na to... holiaci strojček. Jemne "vydepilujte" mäkký povrch a vychutnávajte si bezchybný vzhľad svojich tenisiek po dlhší čas.

• Pri čistení nie je nič jednoduchšie ako šnúrky. Stačí, že ich vyberiete z topánok a hodíte do práčky spolu s oblečením v podobnej farbe. Sú po vytiahnutí z práčky aj naďalej špinavé? Vyperte ich v rukách pomocou jadrového mydla, šampónu alebo prostriedku na umývanie riadu.

• Ste majiteľom novej verzie Classic so semišovými prvkami? Očarili vás Reebok Classic Leather Perfect Split, ale neviete ako vyčistiť kombináciu kože a semišu? Tak isto! Pamätajte však na to, aby ste na vytvorenie zmesi použili bezfarebné prostriedky, čím zabránite zmene pôvodnej farby materiálu. Na vyčistenie zvršku použite mäkkú hubku alebo kefku s veľmi jemným vlasom, aby ste sa vyhli zmene štruktúry semišu. Vykonávajte jemné krúživé pohyby a nakoniec nasajte špinu pomocou vlhkej handričky.


Kožené Reebok Classic sa aj napriek tomu, že si vyžadujú systematickú starostlivosť skvele prezentujú v dámskych, pánskych, ako aj juniorských outfitoch. A vy, máte už túto perlu vo svojej kolekcii?

Pozri tiež kolekcie

79.99

51.99 €

79.99

43.99 €

79.99

51.99 €

94.99

43.99 €

79.99

39.99 €

79.99

39.99 €

79.99

39.99 €

79.99

39.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]