Ako vyčistiť semišové topánky?

Ako vyčistiť semišové topánky?

Semišové topánky sú skvelé na nosenie a môžu byť použité v rôznych štýloch, športové a neformálne alebo elegantné. Avšak každý majiteť semišových tenisiek veľmi dobre vie, že tento materiál je veľmi citlivý na nečistoty, poškodenie a rôzne atmosférické podmienky. Mnohí ľudia zámerne obchádzajú poltopánky na poličkách v presvedčení, že ich starostlivosť je takmer nemožná. Takéto topánky je možné udržiavať v dobrom stave, ak dodržiavame určité pravidlá.


Semišové tenisky
Puma Suede , Reebok Club C , New Balance 574 , Nike Internationalist

Čo nemá rád semiš?

Klasická teniska je skvelým príkladom čo presne je semiš? V svojej prirodzenej forme je to horná vrstva pokožky vystavená procesu brúsenia. Vďaka tomuto ošetreniu sa vytvára materiál charakterizovaný jemnými vlasmi. Povrch semiša nie je hladký, ako je to v prípade lícovej kože. Každý dotyk materiálu zanecháva na ňom stopy.Taká koža nemá rada nadmernú vlhkosť, prach, piesok a bahno. Stojí za to sa vyhnúť príliš častému styku topánok s týmito faktormi, pretože týmto spôsobom môžeme ochrániť naše obľúbené topánky pred ničením a predĺžiť ich životnosť aj o niekoľko sezón.Prevencia môže byť zlatým prostriedkom na udržanie kondícii našich tenisiek. Dbajte na akékoľvek odreniny alebo škvrny, ktoré sa ťažšie odstránia v prípade semišu ako na bavlne alebo iných prírodnych materiáloch. Prevencia negatívnych situácií pre naše tenisky je dôležitá, preto sa pokúste vyhnúť vlhkosti, ktorá poskytuje vynikajúce podmienky pre rast plesní a húb.Semišové tenisky by nemali byť príliš často vystavené priamemu slnečnému žiareniu, pretože to spôsobuje blednutie hornej časti.

Prostriedky na čistenie semišovej obuvi

Pri kupovaní semišových tenisiek je vhodné pomyslieť o prostriedku na ich čistenie a impregnáciu. Takéto prostriedky sú ľahko dostupné v každom obchodnom dome s obuvou, len o ne požiadajte predajcu. Semišovú obuv treba zaimpregnovať už pred prvou prechádzkou. Nastriekanie vŕška topánky profesionálnym prostriedkom zabezpečí obuv pred špinou, ktorá by sa mohla dostať do štruktúry materiálu. Impregnácia je dôležitá počas daždivých dní, pretože chráni pred úplným zmáčaním topánok. Väčšina prípravkov na ochranu a starostlivosť o semiš je dostupná v spreji, ktorý rovnomerne sprejuje hornú vrstvu obuvi. Rozprašovač by mal byť v prevádzke 20 cm od topánky. Po naimpregnovaní topánky odkladáme na slnečné a vzdušné miesto aby dobre vyschli.

Ako odstrániť špinu z semišovej obuvi?

Dokonca aj dobrá impregnácia nie je schopná zaručiť 100% ochranu proti znečisteniu semišovej obuvi. V obchode s obuvou si môžeme kúpiť kefu do čistenia semišu.Charakretizuje ju to, že na jednej strane má špecialne upravené štetinky a na druhej gumové štetinky . Pravidelné čistenie semišu pomáha zlepšovať jeho stav a umožňuje pravidelné zbavovanie sa nečistôt. Nečakajme dlho z čistením semišových tenisiek, lebo nám bude tažšie vrátiť im ich pôvodny stav. Kefy do semišu sú často vybavené štetinkami na čistenie aj ťažko dostupných miest. V prípade väčších nečistôt by ste mali používať druhú stranu fefy, semišovú gumu, ktorá sa používa na sucho!!


Kolekcia:
New Balance
adidas
Nike
Reebok
Puma
Timberland
Vans

Semišové tenisky Puma pre ženy

99.99

69.99 €

99.99

89.99 €

114.99

79.99 €

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]