Ako čistiť adidas Gazelle? Overené spôsoby

adidas GazelleČistenie

Ako čistiť adidas Gazelle? Overené spôsoby

Nikto nemá rád špinavé tenisky, čo je pochopiteľné. Legendárne modely potrebujú vhodnú starostlivosť, aby v plnej kráse pritiahli pohľady okoloidúcich. Niekedy však nie je až také jednoduché sa o ne postarať! Jemný semiš, snehobiela podrážka alebo detaily, ktoré je pri čistení ťažké dosiahnuť, dokážu spôsobiť nemalé problémy. Lámete si hlavu nad tým, ako vyčistíte svoje milované Gazelle? No worries! Prečítajte si náš návod a aj so zavretými očami im prinavrátite vzhľad, ktorý mali v deň nákupu.

PO PRVÉ: IMPREGNÁCIA!

Je to tip, ktorý by mal poznať každý teniskový fanúšik. Ak by ste však náhodou zabudli, pripomíname: impregnácia je základ. Preto predtým než si obľúbené tenisky obujete na nohy, ochráňte ich pred prachom, nečistotami a vlhkosťou. Je to zvlášť dôležité v prípade obuvi ako adidas Gazelle. Iste viete, legendárny model je v súlade so svojim prototypom takmer vždy vyrobený zo semišu. Zadovážte si špeciálny impregnačný prostriedok na semišovú kožu a predtým než v nich po prvý krát vyjdete na ulicu, tenisky ním prestriekajte. V prípade hladkej kože si môžete vybrať taktiež jemný vosk. Majte na pamäti, aby bola impregnácia efektívna, je potrebné ju pravidelne opakovať.

VYHLÁSTE VOJNU ŠPINE

Vyhláste vojnu špineNeexistuje materiál, ktorý by bol náchylnejší na zašpinenie, ako semiš. Žiaľ, prach ulice, väčšie, či menšie nečistoty, ako aj škvrny po daždi sú na ňom viditeľné ako na dlani. Preto ak viete, že ste náchylní obuv rýchlo zašpiniť, je lepšie nekupovať si Gazelle zo svetlého semišu. V tom prípade bude lepšie si zvoliť tmavomodrú, čiernu alebo bordovú farbu. Ak však preferujete sivé alebo pastelové odtiene, dobre sa o svoje obľúbené tenisky postarajte. Po prvé: nedovoľte, aby na nich škvrny ostali príliš dlho. Hneď po tom, ako sa obuv zašpiní, snažte sa ju vyčistiť. Pri semiši môžete použiť aj domáce spôsoby, napríklad gumu na gumovanie. Pri zručnom narábaní, zbaví obuv aj škvŕn od blata. Nemáte po ruke gumu? Nevadí. Rovnako účinne bude fungovať i chlebová kôrka. Táto metóda sa však osvedčí len v prípade menších a suchých nečistôt. Môžete si taktiež pripraviť domáci prostriedok na čistenie semišu. ¾ kávovej lyžičky sódy bikarbóny na jednu šálku mlieka a hotovo! Touto zmesou vyčistite škvrny na obuvi. Dôležité: nikdy nečistite semišové Gazelly premočenou handričkou! Na začiatku vždy vyskúšajte metódu na sucho, čistenie na vlhko si nechajte až na zložitejšie prípady. To neplatí v prípade niekoľkých verzií kultového modelu z hladkej kože. V tomto prípade môžete smelšie siahať po vlhkej handričke a čistiacich prostriedkoch. Nezabúdajte však na to, že aj prírodná koža má svoje limity! Aby Vám Vaše obľúbené tenisky slúžili čo najdlhšie, je potrebné ju pravidelne čistiť.

STREDISKO OBNOVY TENISIEK

Chcete, aby Vaše Gazelle získali svoj dávny lesk? Alebo jednoducho máte radi, keď Vaše tenisky vyzerajú dokonale za každých okolností? Vybavte im SPA, ktoré im prinavráti ich pôvodný vzhľad alebo predĺži ich životnosť. Raz za čas im venujte pol hodiny, aby ste ich prečistili a osviežili. Nič nebude mať väčší efekt ako pravidelnosť týchto úkonov. Použite antibakteriálny sprej, aby ste odstránili nepríjemný pach vo vnútri. Dôkladne ich vyčistite osvedčenými metódami. Ak je to potrebné, nechajte ich nejaký čas vyschnúť. Nebojte sa použiť prostriedky nazývané aj renovátory – sú v ponuke na semiš, ako aj na hladkú kožu. Môžete taktiež obuv odniesť do špeciálneho obchodu, ktorý ponúka profesionálnu obnovu obuvi. Tam sa Vám o ne postarajú. Pomohli sme? You’re welcome. V Sizeer si ceníme dobrý streetwear, preto máme vždy po ruke dobré rady. Postarajte sa o svoje obľúbené adidas Gazelle, model s dlhou tradíciou. Zachovaný v dobrom stave Vašim mestským outfitom dodá oldschoolový šmrnc, vďaka ktorému budete na ulici neprehliadnuteľní.


Pomohli sme? You’re welcome. V Sizeer si ceníme dobrý streetwear, preto máme vždy po ruke dobré rady. Postarajte sa o svoje obľúbené adidas Gazelle, model s dlhou tradíciou. Zachovaný v dobrom stave Vašim mestským outfitom dodá oldschoolový šmrnc, vďaka ktorému budete na ulici neprehliadnuteľní.

Prezrite si kolekciu adidas Gazelle

49.99

44.99 €

94.99

67.99 €

54.99

31.99 €

94.99

67.99 €

94.99

39.99 €

94.99

59.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]