Ako čistiť tenisky Puma Suede?

Puma SuedeČistenie

Ako čistiť tenisky Puma Suede?

Kultový streetwear si zaslúži správne zaobchádzanie! Ak sledujete Sizeer, určite ste o tom už neraz počuli. A zatiaľ sú vaše Pumy Suede stále špinavé. No judgement. Semiš je špecifický materiál, ktorý je výnimočne náchylný na znečistenia. Aj jedna krátka prechádzka v zlom počasí môže veľmi vplynúť na stav vašich tenisiek. Ale no worries. V Sizeer poznáme spôsob, ako si počínať s delikátnymi teniskami. Prečítajte si náš návod, ktorý vám pomôže získať z legendárneho modelu len to najlepšie. Jednoduchým spôsobom zaručíte, že Puma Suede vám v perfektnom stave budú slúžiť ešte po dlhý čas.

Impregnácia je nevyhnutnosť

Pamätajte: v prípade tenisiek zo semišu sa nemôžete zaobísť bez impregnácie. Je to vždy prvý krok k tomu, aby si udržali dobrú formu po dlhý čas. Predtým než sa v nich po prvý krát vyberiete do mesta, naneste na ne vhodný prostriedok. Bez výnimky! Nezáleží na tom, ako veľmi sa chcete s novými topánkami ukázať v meste, nepreskočte túto etapu. Špeciálny impregnát na semišovú kožu vaše topánky ochráni pred vlhkosťou, prachom a špinou. A ešte jedna vec: aby bola účinná, impregnáciu opakujte pravidelne.

Vojna so špinou

Keď už dôjde ku zašpineniu vašich citlivých tenisiek, rýchlo konajte. Čím dlhšie dovolíte škvrnám alebo mokrým stopám ostať na obuvi, tým menšia je šanca, že ich neskôr budete môcť dôkladne vyčistiť. Predovšetkým však musíte vziať do úvahy to, že semišová obuv nie je vhodná do každého počasia. Ak viete, že vonku padá dážď a namiesto suchého povrchu budete mať do činenia s kalužami a blatom, nechajte svoje Puma Suede radšej doma. Vracajúc sa ku škvrnám, ktoré sa aj napriek najväčšej snahe na obuvi objavili... začnite s ich odstraňovaním, čo najskôr. Pamätajte si, že musíte postupovať opatrne. Obuv zo semišu veľmi zle znáša kontakt s vodou, preto za žiadnych okolností svoje tenisky nenamáčajte v nádobe s vodou, ani ich neutierajte premočenou handrou. Na samom začiatku vždy používajte metódy na sucho: mäkkou handričkou z bavlny alebo mikrovlákna obuv jemne utrite. Môžete taktiež siahnuť po špeciálnej gume na semiš. Obuv ňou drhnite veľmi trpezlivo a veľmi jemne - to by malo postačiť. Avšak, ak čistenie na sucho nepomáha, využite špeciálny prípravok na semišovú kožu. Nezabúdajte ani na iné elementy tenisiek. Osviežený look získate, ak vyperiete šnúrky, ktoré sa v mestských podmienkach veľmi rýchlo špinia a vyčistíte podrážku. V takých modeloch ako Puma Suede Platform podrážka predstavuje základný element celej konštrukcie, preto je dôležité, aby na pohľad vyzerala dobre. Na umývanie podrážky použite prostriedok určený na čistenie gumy a plastov.

Teniskové SPA

Čo ak sa tenisky nepodarí zachrániť domácimi spôsobmi? No worries. V súčasnosti môžeme nájsť čoraz viac čistiarní, ktorá sa zaoberajú profesionálnou obnovou obuvi. Preto, ak sa s obľúbenými teniskami ešte nechcete lúčiť, jednoducho ich zverte do rúk odborníkov. Najlepšie spôsobom je však vyhýbať sa situáciám, po ktorých už topánky nebude možné vyčisť. Kľúčom k úspechu je v takomto prípade systematickosť. Pravidelné čistenie obuvi – najlepšie ihneď po tom, ako sa zašpiní. Z času na čas im zriaďte aj malé domáce SPA: dôkladne ich dočistite, použite prostriedok nazývaný renovátor a pomocou antibakteriálneho spreja sa zbavte nepríjemného pachu vo vnútri. Takýmto spôsobom predĺžite život svojich tenisiek a na dlho im zaručíte dobrý vzhľad. Pomohli sme? Nemáte za čo. V Sizeer vieme, aké dôležité je, aby boli Vaše tenisky v skvelej forme. Starajte sa o ne, pretože model Puma Suede patrí medzi tenisky s históriou! Keď sa o ne správne postaráte, odplatia sa Vám zaujímavým lookom, ktorý Vašim outfitom dodá oldschoolový šmrnc.

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]