Ako čistiť adidas ZX Flux

Ako čistiť adidas ZX Flux?

Pohodlné, štýlové, univerzálne - jednoducho nenahraditeľné! Niet pochybností o tom, že adidas ZX Flux sú jedny z najčastejšie kupovaných tenisiek na bežné nosenie. Osobitne cez letnú sezónu sa modely tejto línie tešia obrovskej popularite. Nečudo - nie sú len priedušné, ale zaručujú aj pohodlie hodné najlepších bežeckých topánok , a ich look vždy fascinuje. Ich ľahká konštrukcia, ktorá už zďaleka priťahuje pozornosť má však aj svoje nároky. Máte z toho ťažkú hlavu? Bez obáv - starostlivosť o túto obuv nie je až taká komplikovaná, ako by sa mohlo zdať. Zistite, ako čistiť vaše obľúbené tenisky, aby sa vždy skvele prezentovali a tešiť sa z ich unikátneho vzhľadu za každého počasia.

Look za starostlivosť

Od chvíle, keď sa adidas ZX Flux objavili na trhu, neprestávajú byť neuveriteľne populárne. Trend na minimalizmus je k nim veľmi láskavý, keďže táto ponuka v totálne jednoduchom štýle, fascinuje skutočne originálnymi detailmi. Jedným z nich je sieťovaný zvršok, ďalším – penovo-gumená podrážka v módnych farebných verziách. Prečo je to také dôležité? Aby ste sa mohli efektívny a správne postarať o svoju obľúbenú obuv, musíte vedieť, z čoho bola vyrobená. Len takto nájdete správne prostriedky a metódy, aby ste sa o ne postarali tak, ako si to zaslúžia. Obuv sa vám na oplátku odvďačí trvácnosťou a skvelým lookom po veľa rokov používania. Ideálna symbióza.

Každodenné nečistoty

Keď už teraz viete, z čoho sú slávne adidas Flux vyrobené, je čas vyjasniť si jeden populárny mýtus. Na Internete môžeme častokrát nájsť informácie, že najúčinnejším spôsobom čistenia obuvi je dať ju do pračky. Absolútne tomu neverte! Žiadny materiál netoleruje príliš dlhé namáčanie a chemické prostriedky, a aj vysoké obrátky práčky môžu neodvratne poškodiť zvršok vašich obľúbených tenisiek. Flux by sa mali čistiť manuálne a ideálne na sucho. Pomôže vám pri tom kefka s mäkkým vlasom, ktorú nájdete vo väčšine dobrých obuvníctiev. Používajte ju energicky, ale jemne, aby ste nepoškodili sieťovinu, z ktorej je zvršok vyrobený. Vyžaduje to trochu cviku, ale už po niekoľkých skúškach intuitívne zistíte, ako na to. Vykefovanie umožní odstrániť väčšinu nečistôt - od piesku a kamienkov, cez prach až po zaschnuté blato. Nakoniec nezabudnite penovú podrážku pretrieť handričkou navlhčenou v roztoku vody a jemného mydla.


Rýchla pomoc.

Na rôznych internetových stránkach s odbornými radami nájdete návody ako podomácky vyčistiť adidas ZX Flux. Žiaľ väčšina týchto postupov v najlepšom prípade nepomôže a v tom najhoršom - ešte uškodí. Buďte teda opatrní a odložte do police chemické prostriedky, rôzne mlieka a chlebové kôrky. Jedinou vecou, na ktorú sa môžete bezpečne spoľahnúť je... kefka na zuby, samozrejme taká s mäkkým vlasom. Tá si rovnako dokonale poradí s nečistotami na povrchu obuvi - stačí zvršok len jemne pretrieť tam, kde to je potrebné. Táto technika sa osvedčí osobitne v prípade jemných usadenín, ktorých odstránenie si vyžaduje precíznosť. V prípade prachu niekedy stačí, ak ho opatrne sprášite. Ak sa prach dostal hlboko do ich štruktúry, záchranou bude bavlnená utierka ľahko navlhčená vodou. Jednoducho ju pritisnite ku zvršku na najviac znečistených miestach a činnosť opakujte pokým topánka nebude čistá. Ak aj napriek týmto snahám nečistoty neschádzajú, môžete sa pokúsiť jemne trieť, ale buďte pri tom opatrní. Sieťovinový zvršok je možné ľahko zničiť.

Súprava na špeciálne úlohy

Fanúšikovia streetwearu a milovníci pohodlného looku v športovom štýle však dobre vedia, že nielen prach a špina ohrozujú naše tenisky. Časom sa stáva, že narazíte na niečo horšie - husté, ťažké blato alebo čerstvú trávu, ktorá na zvršku zanechá pamiatku v podobe ťažko odstrániteľných škvŕn. Čo robiť v takejto situácii? Žiadnu paniku - nové biele adidas ZX Flux ešte môžete zachrániť! V týchto ťažkých chvíľach však musíte siahnuť po najväčších zbraniach - šampónoch na textilnú obuv. Keď si už vyberiete produkt, najskôr ho otestujte na málo viditeľnom mieste a až potom, keď sa uistíte, že ho zvršok dobre znáša, vyčistite celú obuv. Dôkladne nasledujte inštrukcie uvedené na balení a pamätajte na to, že ani textilná obuv nemá rada nadmerný kontakt s vodou. Čistenie začnite odstránením šnúrok a vykefovaním, a až potom použite gél alebo penu. Možno bude nevyhnutné vyzbrojiť sa trpezlivosťou, ale takejto pohodlnej obuvi sa oplatí venovať viac pozornosti. Nakoniec samozrejme bok zvršku utrite - aj tu sa osvedčí mäkká handrička navlhčená mydlovou vodou.


A po vyčistení...

Ešte niekoľko pravidiel, na ktoré je treba pamätať, aby adidas ZX Flux vždy vyzerali skvele a prežili nejednu sezónu. Bez ohľadu na to, či používate vlhkú kefku alebo šampón na obuv, v žiadnom prípade svoju obuv nenechávajte blízko priamych tepelných zdrojov. Nemala by byť položená na radiátore, pod ním, ani blízko neho. Vysoká teplota môže textilný zvršok neodvratne zdeformovať, a vtedy nepomôže ani ten najlepší preparát. Z tých istých dôvodov by sa nemali odkladať do blízkosti okna alebo balkónu, aby neboli na priamom slnečnom svetle. Ako teda skladovať adidas Flux ? Najlepšie je ich ponechať na tmavom priedušnom mieste, kde budú v pokoji čakať na ďalší výlet.


Pozri tiež:
Ako odlíšiť originálne adidas ZX Flux od napodobenín?
Láska ku trom pásikom, čiže prečo sú adidas X_PLR také populárne?
Ako odlíšiť obuv adidas od napodobenín?


×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]