Sú Nike M2K Tekno unisex?

Tenisky Nike Tekno M2K - čierna farba

Dad Shoes otriasajú ulicami! V posledných rokoch si už streetwearový set bez týchto topánok nevieme ani predstaviť. Masívna silueta a neskutočné farby dokážu stvoriť kompletný look. Môžeme ich kombinovať a tvoriť úplne uletené sety, ale môžeme si ich jednoducho obuť k nadrozmernému tričku a džínsom s istotou, že celok bude vyzerať skvele. Dad shoes nosia dievčatá a chlapci, starší aj mladší, fanúšikovia pouličného štýlu aj tí, ktorí chcú ísť vždy s dobou. Zaujímavé modely nechýbajú a je ťažké si vybrať jeden obľúbený! Jednou z najpopulárnejších ponúk sú nepochybne Nike M2K Tekno. Hodia sa tieto tenisky pre ženy aj pre mužov? Uvádzame pochybnosti na pravú mieru.


Kráľovské inšpirácie


Odkiaľ sa vzal nápad na tento dynamický model s originálnym tvarom? Nike M2K Tekno majú hrdého predchodcu. Pre stvorenie týchto tenisiek projektantov značky inšpirovali kultové Nike Air Monarch, po prvýkrát vypustené v roku 2002. Už vtedy bola tomuto retro-futuristickému modelu predpovedaná veľká budúcnosť. O viac než desaťročie neskôr je to, aký mali vplyv na vzhľad súčasných dad shoes, evidentné. Nike M2K Tekno skladajú poctu monarchovi streetwearu a čerpajú z jeho siluety to najlepšie.


Všetky dobré prvky


Tým, čo M2K Tekno prevzali od Monarch je nepochybne skladaný zvršok pozostávajúci z viacerých spojených elementov. Bol doplnený perforáciami charakteristickými pre model z roku 2002, ktoré boli však trochu odlišne rozmiestnené. Inšpirácia je nepochybne viditeľná aj v samotnom tvare a netypickej vlnitej podrážke, ktorej dezén v mnohých prípadoch kontrastuje s farbou zvyšku. Dôležitý detail týchto tenisiek predstavuje aj tvarom a farbou odlišná päta, ktorý obuv oddeľuje od ostatných modelov. Má výraznejšiu formu ako v prípade Monarch a je jedným z najpríznačnejších elementov tenisiek. M2K Tekno majú taktiež podstatne menší Swoosh ako ich prototyp. Nakoniec takáto dobrá silueta je rozoznateľná už zďaleka a nemusí na nej kričať veľké logo.


V rytme súčasnosti


Jin Hong, návrhár Nike zodpovedný za vzhľad novej ikony sa s fanúšikmi podelil svojou inšpiráciou. Ako sám uviedol - model Monarch definoval pouličný look skorých rokov 2000. Cieľom dizajnéra bolo stvorenie obuvi, ktorá by si zachovala masívne tvary legendárneho modelu, ale vyzerala sviežo a moderne. Tak naozaj stelesňujú predstavu o tom, čím by mohli byť Air Monarch v súčasnosti. Nike M2K teda debutovali na začiatku roku 2018... na móle - počas newyorskej módnej prehliadky Johna Elliota na sezónu jeseň/zima 2018. Originálne tenisky rýchlo ovládli celú show. Mali ich na sebe modeli, ako aj modelky.


Tenisky Nike M2K Tekno - biela farba

Pre ňu a pre neho


Hoci na Elliotovom móle tenisky Nike M2K Tekno zvýraznili ženské aj mužské looky, ich prítomnosť v pánskych outfitoch nie je samozrejmá. Tento model bol nakoniec stvorený s myšlienkou na... ženy! Záujem mužov sa však ukázal taký ohromný, že značka sa napokon rozhodla rozšíriť sortiment aj o pánske veľkosti. Dnes môžu tie isté topánky v tých istých farbách nosiť predstavitelia oboch pohlaví. Nike M2K Tekno sa vyskytujú vo veľkostiach od 35,5 do 44,5. Odpoveď na otázku znie: áno, tento model je unisex - ale nebol ním vždy. Nájdite si správnu veľkosť a vhodnú farbu, a tešte sa lookom, ktorý prelamuje schémy. Nike M2K Tekno čakajú v predajniach Sizeer a na Sizeer.sk.


Pozrite sa na kolekciu Nike M2K Tekno
[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]