Milovníci tenisiek majú rôzne chute - práve preto je také dôležité, aby si mali vždy z čoho vyberať! Ale hoci sa trendy menia a technológia ide dopredu, existujú určité modely obuvi, ktoré sa už niekoľko rokov, prípadne desaťročí stále držia na vrchole. Jedným z nich sú "nomády", čiže slávne adidas NMD vo svojej staršej kultovej verzii R_1. Pre mnohých sú cennou voľbou, pričom sa stali trvalou súčasťou mestskej atmosféry. Prečo sú však také výnimočné? Dôvodov je prinajmenšom niekoľko!


Runnery... nielen na behanie


Hoci sa to nespomína často, oplatí sa vedieť, že séria R nie je jedinou verziou "nomádov". Super pohodlné NMD od adidas majú taktiež mestskú líniu CS (City Stock) čiže futuristické XR, a dokonca aj... trailovú obuv. Nedá sa však ukryť, že táto nepatrí medzi tie najslávnejšie! Milovníci pouličnej módy si zamilovali niečo úplne iné, ale takejto láske sa nemôžeme čudovať. Hoci všetky série NMD zaručia nákazlivé pohodlie a skvelý look, vo všeobecnom povedomí figurujú práve tenisky z rodiny R. Odkiaľ sa vzal ich charakteristický názov? Jednoduché - pochádza od slova running! Práve takýmto spôsobom chceli výrobcovia zdôrazniť cieľ, aký chceli dosiahnuť pri tvorení tejto obuvi. Rýchlo sa však ukázalo, že viac než bežcom sa tento model zapáčil práve milovníkom streetwearu, ktorí si ho s typickým nadšením adaptovali ako obuv do mestských outfitov. Takéto riešenie sa ukázalo ako prekvapujúco účinné a spojenie športového looku so streetwearovou slobodou si rýchlo podmanilo srdcia štylistov! Dnes sú NMD R predovšetkým super pohodlné tenisky, ktoré sa osvedčia vždy a všade, navyše sa hodia ku všetkému. Skvele vyzerajú s džínsami, ako aj s teplákovými nohavicami, s ktorými tvoria jednotný, vždy módny celok. Pohodlie, aké takýto set zaručí je neoceniteľné!


Také podobné, a predsa také iné


Chcete si kúpiť svoje prvé "nomády" zo série R? Skvelé rozhodnutie! Ak si však prečítate názory a recenzie na ich tému, s určitosťou sa rýchlo zorientujete, že... existujú dve verzie tohto modelu. R_1 a R_2 sa zdajú byť úplne rovnaké, ale zdanie klame. Rozdiely sú tak naozaj dosť výrazné a bez problémov s ich všimnete hneď na prvý pohľad. Predovšetkým, novšia verzia "nomádov" je ešte minimalistickejšia ako ich predchodkyne. Už výzor prvých adidas NMD R bol dosť skromný a práve vďaka nemu sa stali tak obľúbenými. Možno presne ním sa inšpirovali návrhári pracujúci nad R_2, ktoré sa po čase začali označovať dokonca ako... trochu asketické. Osvedčil sa im takýto prístup? Názory sa rôznia. Mnoho profesionálov - štylistov, znalcov pouličnej módy, ako aj teniskových fanatikov, ktorí sa o mestský štýl zaujímajú už roky - s presvedčením tvrdia, že hoci sú obe verzie pohodlné, lepšia je... tá prvá! Klasické riešenia a surový look s odrobinou retro sa osvedčia oveľa lepšie než zmes minimalizmu a futurizmu, také charakteristické pre R_2 - práve preto si veľa milovníkov streetwearu vyberá staršie "nomády".

Rozruch pre... kocky a šnúrky


Čo tak naozaj všetkých naklonilo ku NMD R_1 a spôsobilo, že ich nová verzia bola prijatá s rezervovaným optimizmom? Nie je žiadnym tajomstvom, že "jednotky" mali v sebe neodškriepiteľné čaro, ktoré zaúčinkovalo takmer okamžite. Jedným z najsilnejších prvkov štýlu tohto modelu boli špeciálne výbežky na vonkajšej podrážke, ktoré bolo možné spozorovať už z diaľky. Boli však nielen charakteristickým doplnkom - predstavovali zároveň výrazné nadviazanie na ešte staršie modely tenisiek, čiže Boston Super, Rising Star a Micropacer, ku ktorým boli uchovávané nesmierne sentimentálne city. Milovníci streetwearu ich familiárne nazývali "kockami" a hoci okamžite po premiére R_1 sa stali objektom žartov, veľmi rýchlo sa stali hlavnou črtou štýlu celej topánky. Nečudo - vyzerajú skutočne výnimočne! Mnoho fanúšikov tenisiek si pochvaľovalo len to, že sú, pretože práve ony obuvi zaručovali skutočne originálny vzhľad. Preto, v momente, keď sa objavili adidas NMD R_2 ostal na nich už len jeden vonkajší element, čo bolo pre mnoho fanúšikov obrovským sklamaním. Ale to nie je jediný dôvod, prečo sa oči milovníkov streetwearu neustále obracajú k " jednotkám". Staršia séria bola príťažlivá ešte jedným detailom a to - zaväzovaním, ktoré bolo v čase ich premiéry celkom normálne, dnes je súčasťou módy ako symbol nadviazania na minulosť. Čo je na ňom také výnimočné? Tajomstvom sú dlhé šnúrky, ktoré je možné prevliecť cez jedno dodatočné očko, stvorené z motúzov umiestnené na špeciálnom elemente. Tento drobný detail bol tak charakteristickým elementom série, že fanúšikovia si jeho absenciu okamžite všimli. Iným detailom bol taktiež jazyk - široký a klasický, v súčasnosti dvojnásobne štýlový, vzhľadom na trend na dad shoes.

Pohodlie overené najlepšími


Ale výnimočnosť NMD R_1 sa neukrýva len v kockách a výnimočnom dizajne zvršku, ktorý v sebe spája módny retro akcent s vyváženým minimalizmom. Je to taktiež pohodlie stvorené s myšlienkou na profesionálnych športovcov - pohodlie, z ktorého sa vďaka týmto "nomádom" môžete tešiť každý deň. Čo sa za ním skrýva? Predovšetkým je zaň zodpovedný systém Boost v podrážke - vlajková technológia adidas stvorená v spolupráci s profesionálmi z firmy BASF, jednej z najlepších chemických firiem na svete. V čom spočíva táto inovácia? Nie je ničím iným než špeciálnou penou uzatvorenou v tisícoch malých kapsúl, ktoré boli umiestnené v podrážke. Práve vďaka nim (a špeciálnemu elementu: výnimočnej pene EVA) je každý krok pružný a väčšina otrasov - stlmená. Odpruženie kĺbom zaručuje bezpečnosť, čo sa neskôr odrazí na vašom pohodlí. Niet pochýb, že v tejto obuvi zájdete ešte ďalej! Pohodlie však zaručuje nielen dokonale navrhnutá podrážka, ale aj zvršok. Bol stvorený s myšlienkou na bežcov a vyrobený z priedušnej sieťoviny, ktorá dokonale odvádza vlhkosť a pomáha regulovať teplotu. Smelo kráčajúc mestom máte však ešte jedného spojenca - a ním je antibakteriálna vložka Ortholite, vďaka ktorej budú aj tie najdlhšie pochody nielen fantastickým, ale aj bezpečným dobrodružstvom. Práve pre toto si milovníci street štýlu zamilovali adidas NMD R_1 - tenisky s klasickým lookom a novodobým pohodlím. Skutočne výnimočné!

[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]

Prezrite si kolekciu obuvi adidas NMD pre ženy

139.99

103.99 €

139.99

125.99 €

Prezrite si kolekciu obuvi adidas NMD pre mužov

149.99

129.99 €

139.99

87.99 €

139.99

87.99 €

139.99

87.99 €

139.99

125.99 €

139.99

125.99 €

139.99

89.99 €

139.99

125.99 €

139.99

109.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]