adidas nmd_r1
adidas nmd_r2

Top tenisky sú nenahraditeľné - vie to každý milovník módy ulice. Sú pohodlné s perfektným dizajnom, majú však jednu základnú chybu: sú častokrát napodobňované! Neustále aktuálne adidas NMD, čiže už kultové "nomády" žiaľ nie sú žiadnou výnimkou. Výrobcovia falzifikátov poznajú množstvo viac alebo menej zručných spôsobov ako vyrobiť kópiu a nachytať nepozorných zákazníkov. Niekedy nie je problémom všimnúť si, že niečo nie je v poriadku, ale čím sú zákazníci pozornejší, tým šikovnejšie spôsoby používajú výrobcovia neoriginálnej obuvi. Ako sa nedať oklamať? Je to jednoduché - stačí vedieť, kam sa pozerať! Tu je niekoľko praktických rád ako rozoznať napodobeninu adidas NMD. Poznáte už všetky tipy?

Prezrite si dámske adidas NMD

139.99

103.99 €

139.99

125.99 €

Pánske

adidas NMD – vyhľadávaný objekt fanúšikov športovej módy

Dámske

Pohodlie v dokonalom prevedení slávnej značky

obuwie adidas nmd

Dôvera od prvého zoznámenia

Mnoho milovníkov pouličnej módy (a nielen nich) vykonáva nákup cez internet. Nepochybne, je to veľmi pohodlný spôsob. V priebehu večera si môžete prezrieť množstvo modelov, overiť ich recenzie, ale ich aj zakúpiť - a to všetko bez vstávania z gauča a bláznivého pobehovania po obchodoch. Znie to ako rozprávka? Len opatrne! Práve na internete môžete najľahšie natrafiť na napodobeniny značkových tenisiek, okrem iných aj super pohodlných "nomádov". Čomu venovať pozornosť, aby ste sa nenechali oklamať? Predovšetkým sa uistite, že predajňa, ktorej ponuku si prezeráte je dôveryhodná. Smerodajné môžu byť názory na internete, ale overte si najmä záložku "o nás" alebo "kontakt", kde by mali byť uvedené IČO a DIČ spoločnosti. Vyhýbajte sa nákupu od predajcov z aukčných portálov, najmä takých, ktorí majú zvláštne prezývky a v ich ponuke sa nachádzajú tisíce výrobkov vo všetkých možných farbách.

buty adidas nmd

Prechádzky po meste sa stávajú maximálnym potešením

Prezrite si pánske adidas NMD

149.99

129.99 €

139.99

87.99 €

139.99

87.99 €

139.99

87.99 €

139.99

125.99 €

139.99

125.99 €

139.99

89.99 €

139.99

125.99 €

139.99

109.99 €

adidas nmd

Nedôverujte fotografiám, ktoré nájdete - nemusia to byť originály. Predajne, ktoré ponúkajú napodobeniny na svojich stránkach veľmi často umiestňujú zmenšené obrázky, ktoré sa už nedajú zväčšiť alebo majú po zväčšení výrazne slabšiu kvalitu a neprezradia veľa informácií o výrobku. Podvodu sa môžete vyhnúť aj vtedy, keď pozorne porovnáte cenu, ktorú uvádza predajca s tou uvedenou firmou adidas. Rozdiel je výrazný? Pozor! Iným spôsobom ako oklamať potencionálneho zákazníka je v ponuke umiestniť verziu, ktorá nikdy neexistovala. Ak vo vás cena "nomádov" nevzbudzuje pochybnosti, ale farba sa zdá byť nezvyčajná, pokúste sa kód výrobku vyhľadať na internete a overte, či firma adidas takýto model vôbec vyrobila. Na stránkach toto číslo nefiguruje? Pred nákupom sa oplatí si overiť obchodné podmienky predajne a zistiť ako dlho potrvá doručenie. Dlhý čas čakania na zásielku, napríklad mesiac, naznačuje, že je ku vám zasielaná z veľmi ďaleka... napríklad z Číny alebo Taiwanu.

adidas nmd

Celkový look

Rozhodli ste sa pre nákupy v kamennom obchode? Skvelý nápad! Keď do rúk vezmete výrobok z police v obchode, riziko, že sa stanete obeťou podvodu je menšie, hoci stále treba byť v strehu. Podvodníci vedia byť skutočne prefíkaní! Na čo by sme teda mali dávať pozor? Predovšetkým začnite dôkladnou prehliadkou danej obuvi. Na prvý pohľad zhodnoťte dôkladnosť prevedenia obuvi. Originálne adidas NMD sú ako všetky výrobky tejto značky vyrábané s veľkým dôrazom na detaily. Nič by nemalo odstávať a všetky voľne visiace nitky, ošúchané miesta, škrabance a diery nielenže vyzerajú neesteticky, ale zároveň sú dôkazom toho, že v rukách držíte obyčajný falzifikát. Osobitnú pozornosť by ste mali venovať švom - mali by byť presné a rovné, starostlivo prevedené a nie len tak, aby boli. Prechod medzi vnútorným a vonkajším materiálom musí byť plynulý. adidas si v tejto otázke nemôže dovoliť akékoľvek pochybenie! Všetky odstávajúce časti alebo neporiadne skryté nerovnosti sú jasným znakom toho, že máte do činenia s obyčajnou kópiou. Pri hľadaní svojich vysnívaných "nomádov" si v neposlednom rade prezrite aj škatuľu - máte na to plné právo! Originálne balenie by malo byť vyrobené prinajmenšom tak dobre, ako v ňom umiestnené tenisky. Ak sa vám zdá byť labilné, odpadávajú z neho zdrapy alebo vyzerá ako obyčajný kus kartónu (napríklad mu chýbajú nápisy), vtedy je lepšie obuv vrátiť späť na policu a pohľadať inú predajňu. Táto pravdepodobne predáva napodobeniny!


Otázka značenia

Svojho času bol internet plný fotografií neoriginálnych výrobkov, v ktorých jediným dôkazom toho, že s nimi niečo nie je v poriadku bolo zábavné prekrútenie názvu značky. Abibas, Abidas, Abbas… to je len niekoľko príkladov. Myslíte si, že vy by ste sa určite nenechali nachytať? Chyba! Pamätajte si, že slová nikdy nečítame písmeno po písmene - náš mozog registruje len prvé a posledné písmenu, a stred si domyslí. Stačí, aby sa falošný názov začínal na "a" a končil na "s", a my ho prečítame práve ako adidas. Tenisky NMD sú z tohto hľadiska problematické, keďže branding sa nachádza na jazyku a je pomerne tmavý, čiže nie je problémom sa pomýliť. Ako sa predtým chrániť? Hlavne kľud, nemusíte si hneď baliť zväčšujúce sklo! Stačí trocha pozornosti... alebo pohľad na podrážku. Tam taktiež môžeme nájsť názov značky. Ak ho nemôžete nájsť alebo zistíte, že bol napísaný chybne, najpravdepodobnejšie v rukách držíte napodobeninu. Iným výrazným dôkazom originality je počet pásikov na boku zvršku. V súlade s tradíciou, ktorú začali už zakladatelia značky, adidas vždy používa tri pásiky - nie dva, nie štyri alebo päť. Ďalším spôsobom, ktorý podvodníci radi používajú je prerábanie kultového "štvorlístka" na... lístok marihuany. Preto je potrebné venovať pozornosť aj tomuto detailu.


To nie je len štítok

A to je všetko? Nie celkom. Dôkazom toho, že máme do činenia s neoriginálnym výrobkom môže byť aj štítok - alebo iba on. Ako každý výrobok adidas, aj tenisky NMD sú vyrábané so starostlivosťou o každý detail a to aj o taký malý. Naviac, práve kvalita štítku je často hlavným dôkazom podvodu, pretože výrobcovia falzifikátov jej neprikladajú dôležitosť. Nakrivo prišitá a s odstávajúcimi niťami, to by určite malo nakopnúť vašu intuíciu, ale aby ste si boli stopercentne istí, skontrolujte aj to, čo sa na ňom nachádza. Môžete predajcu požiadať o druhý, rovnaký model a porovnať obsah štítku na oboch topánkach. Je identický - nekupujte ich! Každý pár by mal mať osobitné sériové číslo - tak je v prípade v originálnej obuvi. Iným spôsobom je vpísanie sériového čísla do vyhľadávača. Táto metóda vyžaduje viac prieskumu, ale oplatí sa, ak si chceme byť absolútne istí, že kupujeme pravé adidas NMD. Len vďaka dôkladnej a pozornej prehliadke pred nákupom, môžeme mať záruku, že si zakúpime originálny výrobok, ktorý bude nielen skvele vyzerať, ale zároveň si zachová trvácnosť niekoľko ďalších rokov. Preto, treba sa mať na pozore!


adidas NMD
KOMPLETNÁ KOLEKCIA
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]