Zmeňte hľadaný výraz.
Skúste použiť menší počet filtrov (odstráňte menej dôležité).

Späť

Nike Roshe

História tejto obuvi je kombináciou zaujímavých náhod a geniálneho designu. Prvý model Nike Roshe vznikol v roku 2010. Prievzdušný zvršok ušitý zo sieťoviny, minimalistický vzhľad a zaujímavé farebné verzie sa stali cestou do sŕdc všetkých, ktorí si vážia aktívny životný a športový štýl. Dnes sú modelom, ktorý reprezentuje značku Nike. Ako sa to stalo? Čím sa odlišuje obuv z rodiny Roshe?


Komplikovaný osud názvu

Mnoho milovníkov obuvi Nike spája Roshe s názvom „Run”. Takto bol nazvaný model, ktorý pred šiestimi rokmi vošiel do predaja. Prvá časť názvu naväzuje na japońsku filozofiu Zen, v ktorej „roshi” znamená majter ceremónie. Roshe Run mali byť taktiež vyrobené majtrovsky, pretože kým uzreli denne svetlo prešlo niekoľko rokov. Projektant – Dylan Raasch je absolutný perfekcionista. Jeho cieľom bolo vytvoriť ultraľahkých tenisiek, minimalistických, ale zaujímavých. Legenda hovorí, že niekoľkokrát menil zvršok a podrážku, kým sa dostal na produkčnú linku posledný model. Zaujímavé je, že aj napriek tomu, že nebol určený na behanie v jeho názve je slovo „Run”.


Roshe One nie na behanie

Isté je, že ten, kto si Roshe Run kúpil, používal ich na behanie. Napriek tomu, že zvršok bol veľmi mäkký a podrážka príliš ľahká, aby dobre tlmila otrasy na tvrdšom nerovnomernom povrchu, pridanie kategórie do názvu automaticky ich klasifikovalo do bežeckej obuvi. Značka musela zasiahnuť. Zvláštny omyl vyriešili zmenou názvu z Roshe Run na Roshe One. Od tej doby už nikto nemal mať pochybnosti ohľadom účelu, na aký mali byť používané, aj keď mnohí do dnes používajú ich neaktuálny názov.


×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]