Nike Air Max 270 vs 720. Čím sa odlišujú?

Módny look je vašim poznávacím znamením? Viete, čo sa teraz nosí, ktorý model obuvníckej legendy bude mať onedlho ďalšiu várku, a zároveň veľmi dobre viete, čo sa k čomu jednoducho nehodí? Určite už poznáte nové modely oregonskej značky? Nike Air Max 270 a Nike Air Max 720 - podľa názvu veľmi podobné, ale čím sa od seba líšia? Spoznajte ich tajomstvo a porozmýšľajte, ktorá verzia by mohla doplniť vašu kolekciu tenisiek na špeciálne úlohy.

Vzduchový vankúšik Air, čiže nová etapa v histórii tenisiek

Na začiatku obuv zo stajní športových značiek vynikala trvácnym zvrškom a gumenou podrážkou. Avšak rýchlo si začala konkurovať čoraz lepšími technológiami, využívaním rôznorodých materiálov a nápadmi hodnými Nobelovej ceny! A všetko preto, aby vaše módne tenisky boli nielen neuveriteľne pohodlné, ale aj super ľahké a zároveň trvácne, priedušné a tlmili otrasy. Kedysi sa to zdalo nemožné, dnes... práve takúto ideálnu zmes požadujeme od našich topánok!

A takým spôsobom David Forland už v roku 1985 vybavil obuv Nike elementom, ktorý ju až dodnes odlišuje od ostatných modelov. Čomu vďačíme za získanie tohto efektu? Použitiu, dnes už kultového vzduchového vankúšika, ktorý bol na začiatku schovaný vo vnútri podrážky. Jeho úlohou bolo pohlcovanie energie investovanej do pohybu a následne jej návrat, aby bol každý krok o niečo príjemnejší a menej únavný. Naviac, vankúšik sa nedeformoval a okamžite sa vrátil do svojej prvotnej formy, vďaka čomu používateľ netratil výnimočný dizajn. Ale to ešte nie je všetko - použitie ľahkého vzduchového vankúšika poskytlo dodatočnú záruku ochrany kĺbov a svalov, ako aj okamžité zníženie váhy obuvi a spôsobilo, že zákazníci získali pružný krok a obuv takú ľahkú, že ju na nohách takmer ani necítili. Práve vzhľadom na snahu značky vyniknúť medzi ostatnými sa Tinker Hatfield rozhodol, že taký novodobý systém by nemal byť schovaný, ale práve naopak - je potrebné sa ním chváliť a dodať konštrukcii obuvi nový dizajn. Takto v prvom modeli Nike Air Max uzrel svetlo sveta dovtedy schovávaný vzduchový vankúšik a podnes fascinuje svojou výnimočnou formou.

Inšpirácia na stvorenie Nike AM 720

Wow! Nike Air Max 720 je model moderných tenisiek, ktorý nadchne každého skutočného fanúšika nielen z ohľadu na futuristický dizajn, ale aj pohodlie, ktoré vás vynesie do výšok streetwearu. Vznikol v kolekcii pripravenej na sezónu jar 2019 a ihneď si získal mnoho sympatizantov mestského priestoru. Čím sa odlišuje od svojich predchodcov? Predovšetkým vzduchovým vankúšikom, ktorý nie je viditeľný zo 180 stupňového uhla, ani 360 stupňového, ale až zo 720 stupňov! Ako je to možné? Môžete sa naň pozerať zhora, ako aj zdola, z každého uhla a navyše v dvoch úrovniach, čo spolu dáva až 720 stupňov. Preto, ak máte chuť, môžete ho obdivovať aj zdola, pretože aj to je možné!

Avšak model NIKE AIR MAX 720 je štýlový nástupca modelu Nike Air Max 270, ktorý si získal mnoho sympatizantov v oblasti streetwearu. Prvý rozdiel, aký si môžete všimnúť medzi modelmi je predovšetkým veľkosť a plocha použitého vzduchového vankúšika. V modeli Air Max 720 je pri svojej výške 38 mm najväčším v histórii značky! O koľko je väčší od svojho predchodcu? Presne o 6 mm! Wow. Naviac, model 270 bol stvorený s myšlienkou na jeho používanie počas bežného dňa - beh na mestskú dopravu, festivalový look a pohodlie počas aktívneho dňa v meste, to je len niekoľko situácií, ktoré inšpirovali tvorcov ku stvoreniu tak výnimočného modelu. V ich stopách šiel ich nástupca, čiže model 720, ktorý sa vám zíde v každej situácii! Avšak Nike AM 270 nie je jediným modelom, z ktorého AM 720 čerpal inšpiráciu. Ďalším je verzia NIKE AIR MAX 360, v ktorej bol vzduchový vankúšik viditeľne ohraničený vonkajšou podrážkou. Ešte iným je Nike Air Max 93, ktorý sa mohol pochváliť trojrozmernou podrážkou!

Dizajnérske zvršky

Avšak okrem výnimočnej podrážky si môžete všimnúť aj nezvyčajne futuristický zvršok s tak unikátnym dizajnom, o akom sa vám ani nesnívalo. Farba modelov Nike Air Max 720 nadväzuje na prírodu. Avšak, čím sa okrem podrážky a veľkosti vzduchového vankúšika tieto dva modely odlišujú? Predovšetkým tvarom zvršku. V prípade verzie 270 je oveľa dynamickejší, ľahší a priedušný, a zároveň spevnený v oblasti päty. Priedušný textilný povrch umožní ľahko získať správnu ventiláciu a dodatočné syntetické vrstvy vám nedovolia tak rýchlo sa rozlúčiť so svojimi novými teniskami . Naviac, neoprénový zvršok sa postará o perfektné prispôsobenie, ktoré dodatočne vylepšíte pomocou klasického zaväzovania. Zvršok modelu 720 je naopak viac zaoblený a textilno-syntetický materiál, z ktorého bol vyrobený je neuveriteľne príjemný na dotyk. Charakteristické vrúbkovanie na vrchu obuvi nadväzuje na dizajn, ktorý je viditeľný na podrážke. Verzia obuvi Nike Air Max 720 je stelesnením klasickej konštrukcie zvršku a oddeleného jazyka, ako aj štandardného systému šnurovania. Vďaka tomu tieto tenisky s ľahkosťou prispôsobíte vašim vlastným potrebám. Gumený prvok v oblasti prstov, ktorý je súčasťou podrážky sa postará o trvácnosť modelu. Naviac použitie reflexných prvkov na bočných paneloch obuvi, ktoré boli farebne prispôsobené perlovej farbe podrážky spôsobí, že budete v bezpečí aj po zotmení.

Pre ktorý model sa rozhodnúť a ktorú značku si vybrať? Viac lifestylovo-športovú verziu Nike Air Max 270, ktorá splynie s dynamickou atmosférou mesta alebo sa rozhodnete pre masívny upper podľa vzoru daddy shoes v modeli Nike Air Max 720? V oboch prípadoch získate najvyššiu kvalitu, nadpozemské pohodlie a novodobý štýl. Avšak, záleží na vás, či stavíte na vzduchový vankúšik z modelu 270 alebo sa rozhodnete pre jeho väčšiu a dostupnejšiu verziu v podobe Nike Air Max 720? Rozhodnete sa pre priedušný a ľahký zvršok AM 270 alebo vás zaujal futuristický zvršok obuvi Nike AM 720? Obidva modely, pre pánov aj pre dámy, môžete v rôznych farebných verziách nájsť aj v našich kamenných predajniach a online. Prezrite si ich už dnes!


Nike Air Max 270

149.99 €

159.99

143.99 €

149.99

109.99 €

124.99

87.99 €

149.99

103.99 €

159.99

87.99 €

119.99

87.99 €

149.99

139.99 €

124.99

112.49 €

159.99

143.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]