New Balance 574 – ako šnurovať ikonu streetwearu?

Fialové topánky New Balance 574

Módne tenisky New Balance ovládli streetwear. Vidíte ich každý deň a zazriete prakticky všade. Môžeme povedať, že stoja na piedestáli spolu s kultovým Swooshom od Nike a troma prúžkami adidas. Ale... čo robiť, aby vynikli v hromade tých istých modelov, farieb a značiek? Ako šnurovať obuv New Balance 574, aby nielen skvele vyzerala, ale bola zároveň pohodlná? Pamätajte, že vaše chodidlá potrebujú dobrú stabilitu a oporu počas každého dňa, bez ohľadu na to, na ako dlho si ich obúvate. Práve toto očakávané pohodlie môžete získať vďaka... topánkam, a správny spôsob šnurovania vám pomôže získať komfort na ešte vyššej úrovni. Tak teda... ako šnurovať NB 574? Hneď vám poradíme!


Balans v meste


Sú všade - od mestskej dopravy, cez hodiny vyučovania, nakupovanie, stretnutia v meste či rodinné príležitosti. Miluje ich každý - od fanúšičiek najnovších trendov, cez mužov, ktorí si cenia pohodlie na najvyššej úrovni, po najmenších, ktorí si svoj štýl ešte len vytvárajú. V čom tkvie fenomén mestských tenisiek New Balance 574? Po prvé - sú nezvyčajne pohodlné, tlmia každý krok a priľnavosť umožňuje smelo sa pohybovať po verejných miestach - bez ohľadu na to, či niekto náhodne vylial nápoj na klzkú podlahu. Po druhé - dobre vyzerajú, hodia sa ku všetkému a to bez ohľadu na okolnosti, dostali najmódnejšie a najžiadanejšie farby a ich dynamická silueta vás naštartuje k splneniu vyznačených cieľov. Práve vďaka nim získavate správny balans v meste - z ohľadu na pohodlie, ako aj vyváženie športového komfortu s mestským dizajnom. Ale ak chcete vyniknúť a milujete najnovšie modely tenisiek od NB - objaví sa otázka. Aká? Ako ich šnurovať, aby ste vynikli z hŕby podobnej ponuky? Inšpirujte sa!


Ako šnurovať tenisky? Stavte na pohodlie


Máte vysokú klenbu a klasické šnurovanie vás zvyčajne tlačí v oblasti priehlavkovej kosti? Skúste svoje tenisky zaviazať tak, aby ste šnúrky zbytočne nekrižovali vo výške jazyka. Ako na to? Najskôr pretiahnite šnúrku cez najnižšie oká a prekrížte ich. Následne, pri ďalších očkách ich neprekladajte na náprotivnú stranu, ale pretiahnite cez tretie očko z radu na tej istej strane - raz zhora, raz zdola, potom vo výške ďalšieho očka prepleťte šnúrku cez tú dierku, ktorá sa nachádza na náprotivnej strane jazyka, a následne ich ešte raz prekrížte. Takto nebudete tlačiť na priehlavok a luk klenby sa nebude splošťovať.


V prípade sneakerheadov s nízkou klenbou a široko rozostavenými prstami sa oplatí použiť spôsob, ktorý chodidlám dodá slobodu v každej topánke. Stačí, že najskôr prepletiete šnúrky cez očká po oboch stranách jazyka a následne dvakrát z tej istej strany topánky, na ktorej sa nachádzajú. Takýmto spôsobom sú šnúrky už v polovici jazyka, takže môžete pokračovať v klasickom šnurovaní spôsobom prekrižovania a vaše prsty budú voľne rozložené.


Vaša obuv je príliš voľná a aj napriek dobrej veľkosti vám päta častokrát vypadáva z tenisiek? Zaviažte ich klasicky na kríž a následne z predposledného očka do posledného prepleťte šnúrku po tej istej strane obuvi a jej zvyšok šikmo pod vrchnou vrstvou práve urobeného viazania. Takto vytvoríte takzvanú kravatu bežca, ktorá spôsobí, že vaša päta bude oveľa lepšie uchopená.


Zase v prípade príliš širokého chodidla, keď sa vaše vysnené tenisky NB 574 ukázali ako príliš tesné, máme spôsob, aby ste sa aj napriek všetkému mohli z nich tešiť každý deň. Zašnurujte ich rovnomerným spôsobom, aby spojenie oboch častí zvršku nebolo príliš tesné a línie medzi kovovými očkami boli po oboch stranách priame. Takto môžete šnúrku pretiahnuť navrch prepletením pod spodkom očiek pozdĺž jedného okraja. Vďaka tomu bude zvršok voľnejší a chodidlo sa bude môcť tešiť voľnosťou pohybu.


Obuv NB 574

Po probléme! Vyniknite


Vyššie uvedené spôsoby môžete používať v prípade, keď svoje mestské tenisky používate aj na fyzickú aktivitu. Ak hľadáte inšpiráciu na prelomenie klasického krížového šnurovania, ktoré vašim streetwearovým outfitom zároveň dodá charakter - aj na toto máme návod!


Dva viditeľné krížiky. Čiže návod pre sebavedomých, ktorí si cenia minimalistické riešenia a zároveň chcú osviežiť vzhľad svojich tenisiek. Stačí, že šnúrku prevlečiete odspodu, a následne urobíte klasické krížikové šnurovanie. Ďalším krokom je preloženie šnúrky odspodu pozdĺž jedného okraja a následne znovu na vrchu prekríženým spôsobom. Takto sa môžete tešiť novou podobou svojich NB 574.


Klasické preplietanie na vrchu s odrobinou bláznovstva. Máte radi klasiku a zároveň sa ju snažíte jednoduchým spôsobom prelomiť? Môžete tak urobiť vďaka... mohlo by sa zdať, že nenápadnému šnurovaniu. Začnite tak, ako doteraz - vložením šnúrok zhora. Následne ich prepleťte nakríž zo spodnej strany a v ďalších krokoch pokračujte tým istým spôsobom, ale zvrchu. Minimálna zmena a efekt robí dojem.


Mašľa z druhej strany Tento spôsob sa osvedčí v tom prípade, keď obuv vždy neviažete, ale do nej chodidlo jednoducho vsuniete a vybehnete z domu. Uvedomte si, že obuv by nemala byť zaviazaná príliš na tesno - vtedy budete mať problém s obutím obľúbených eNiek. Na druhú stranu, by nemala byť príliš voľná, keďže po každom druhom kroku vám bude padať. Keď sa už rozhodnete pre ideálny tlak, zašnurujte ich klasicky, ale s tým rozdielom, aby ste začali na druhej strane a mašľu zaviazali na posledných očkách od strany prstov.


Máte veľa možností!


Spôsobov na šnurovanie obuvi New Balance 574 je celá kopa, ale len od vás záleží, či ho prispôsobíte tvaru svojho chodidla, funkcii a pohodliu, alebo s ohľadom na dobrý look. Nezáleží na tom, pre ktorý spôsob sa rozhodnete – pamätajte si, aby ste ich nešnurovali príliš natesno, keďže môžete pociťovať celkové nepohodlie a tvar vašich mestských tenisiek sa môže nechtiac zdeformovať. Neviažte ich však ani príliš voľne. Prečo? Asi nechcete, aby sa vám pri behu na autobus vyzuli a ostali na prechode pre chodcov v momente, keď sa semafor zmení na červenú. Jedno je isté - mierne zmeny napohľad obyčajného šnurovania obuvi New Balance 574 jej môže dodať charakter a vašim outfitom nezvyčajný look. Ktorý spôsob si vyberiete?


[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]