Zmeňte hľadaný výraz.
Skúste použiť menší počet filtrov (odstráňte menej dôležité).

Späť

Asics Gel-Lyte V – What the Gel!

Značka Asics sa desaťročia spájala najmä s bežeckou obuvou, ale v súčasnosti je to firma, ktorá slúži nielen športovcom, ale aj aktívnym ľudom užívajúcim si život. Každý pár obuvi, ktorý vychádza z fabriky tohto japonského výrobcu je ovocím skúseností, zanietenosti a životnej múdrosti. Krajina vychádzajúceho slnka bola dlho izolovaná od ostatného sveta a vyvinula sa v nej osobitná kultúra oddelená od cudzích vplyvov, ktorá hovorí jasnou rečou: vášeň, misia, práca a povolanie. Tieto prvky sú sústredené v ikigai, čiže filozofii hlásajúcej nevyhnutnosť tešiť sa z každého dňa a drobností, ktoré náš život robia lepším. Táto idea je dnes viditeľná v každom výrobku značky - akým je napríklad aj model Asics Gel-Lyte V, ktorý milujú fanúšikovia streetwearu


V zdravom tele zdravý duch

Keď Kihachiro Onitsuka, bývalý vojak bojujúci v II. svetovej vojne, v roku 1949 zanechal nenávidenú prácu v kancelárii, pocit životnej nespokojnosti sa dotýkal mnohých mladých ľudí. Povojnová realita bola rozčarovaním a morálka spoločnosti si vyžadovala obnovu. Na túto úlohu sa podujal práve Onitsuka, ktorý uznal, že najlepším spôsobom na to, ako Japoncom dodať novú chuť do života bude propagácia športu a fyzickej aktivity. Aby v ľuďoch obnovil pozitívne nastavenie, začal sa zaoberať výrobou obuvi, na začiatku basketbalovej, neskôr svoje podnikanie rozšíril na iné športové disciplíny. Firma Onitsuka Co., Ltd sa neustále stotožňovala s ideou Anima Sana In Corpore Sano, čiže v zdravom tele, zdravý duch a akronym tohto hesla sa v roku 1977 stal novým názvom značky - Asics.


Gélová revolúcia

Ďalšie roky rozvoja firmy priniesli čoraz odvážnejšie technologické riešenia, ktoré boli použité v obuvi na profesionálne ako aj rekreačné vykonávanie nespočetných športových disciplín. Skutočnou revolúciou sa stal systém Gel stvorený v roku 1986 - inovácia, ktorá navždy zmenila tvár obuvi. Novinka si rýchlo získala uznanie profesionálov, a vďaka televíznej reklame aj amatérov. Pretože, ako si môžete neobľúbiť materiál, na ktorom dokáže bez ujmy pristáť aj vajíčko zhodené z výšky 6 metrov? Ak Gel ochráni niečo tak krehké, ako bude pôsobiť v podrážke obuvi? Nemusíte sa nad tým zamýšľať - jednoducho si vyskúšajte Asics Gel-Lyte V a zamilujte sa do mäkkosti každého kroku.


Gel-Lyte V - dokonalé v každom ohľade

V roku 1990 vznikol model Gel-Lyte III, starší brat o tri roky neskôr vydanej verzie nesúcej rímsku číslicu päť. V doviedol značku k víťazstvu. Tento streetwearový hit je charakteristický bezchybným dynamickým dizajnom. Je to obuv priamo z bežeckých štadiónov vybavená práve systémom Gel, ktorý odpruží otrasy a umožní zabudnúť na akékoľvek preťaženie - aj pri mnohohodinovom pohybe po meste. Každá z dostupných verzií - dámska, pánska a detská sú zárukou pohodlia, ktoré vám neposkytne žiadna iná obuv. S čím ASICS GEL-LYTE nosiť? S čímkoľvek, na čo práve máte náladu. Je to lifestylová obuv, ktorá sa osvedčí v každom outfite - s džínsami, nohavicami, sukňami i šatami.


Dámske tenisky Asics:

Detské tenisky Asics:

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]