Ako vybrať obuv pre dieťa? Nie je nič jednoduchšie!


Aj vás vie rozcitlivieť pohľad na štýlovo oblečeného drobca, ktorého vídate v meste? Tiež ste toho názoru, že dlho vyčkávané várky a najnovšie kolekcie sú skvelým doplnkom nielen pre dospelých, ale aj malých milovníkov tenisek? Ak stojíte pred náročným výberom ideálnej obuvi pre dieťa - poradíme vám, čomu venovať pozornosť!


Priedušné a hygienické prostredie


Ak vám záleží na zdraví svojej ratolesti, prizrite sa bližšie konštrukcii zvršku a prítomnosti materiálov, ktoré sa postarajú o správne prostredie vo vnútri obuvi. Aký by mal byť zvršok juniorských topánok? Na leto je ideálne vybrať taký model, ktorý sa postará o správnu ventiláciu. Čiže vyrobený z ľahkého a priedušného materiálu, ktorý zaručí voľnosť pohybu, a zároveň umožní prirodzený prietok vzduchu. Bude to napr. canvas alebo textilná sieťovina. Ale, to ešte nie je všetko, na čo by sme si mali dať pozor. Väčšina modelov obuvi, aj juniorskej, dostala mäkkú a antibakteriálnu vložku Ortholite, ktorá účinne pohltí nepríjemné pachy. Je dôležité, aby takáto vložka v juniorských topánkach, ktoré ste vybrali bola.

Nikomu nezaškodí trochu sa uvoľniť


A nehovoríme tu o nezvyčajnom dizajne a bláznivých doplnkoch. Pri výbere detskej obuvi sa oplatí vybrať takú, ktorá bude o niečo väčšia. Áno, nie je to žiaden omyl! Bez ohľadu na to, či si vyberáte obuv na zimu, jeseň alebo leto. Pri zimnej obuvi sa to odporúča ešte viac, aby si váš malý fanúšik najnovších trendov mohol bez problémov obuť farebnú hrubú ponožku. Avšak, vždy je potrebné nechať trochu voľného miesta medzi pätou a okrajom obuvi. Ale prečo? Odpoveď je taká, že detské chodidlá rastú neuveriteľne rýchlo. Ak nechcete vymieňať obľúbenú obuv svojho dieťaťa každú sezónu alebo aj častejšie, vyberte mu juniorskú obuv, ktorá bude o číslo väčšia, aby sa z nej vaša ratolesť mohla tešiť čo najdlhšie. Naviac, v tomto prípade sa dieťa môže tešiť zo slobody pohybu a s radosťou blázniť na sídliskovom ihrisku. Čo poviete?

Bezpečnosť pre prsty


Aj v tomto prípade hlavným cieľom nie je len módny dizajn. Dôvodom prečo si vybrať detskú obuv so spevnenou a zaoblenou špičkou je otázka pohodlia a bezpečnosti. Pri pohybe, behu alebo gymnastických výkonoch juniora sa hýbe aj jeho chodidlo, preto je potrebné venovať pozornosť tomu, aby mali prsty v topánkach dostatok voľného priestoru. Čo ešte? Mladí streetwearovci plní energie častokrát nedbajú na obrubníky, vytŕčajúce prekážky a iné podobné veci, čo je príčinou častých úrazov. V súvislosti sa predná spevnená časť detských topánok (napr. v modeli adidas Superstar) postará o bezpečnosť v najnamáhanejších miestach.


Podrážka na špeciálne úlohy


Na špeciálne úlohy, čiže… na každý deň. Sme si dobre vedomí toho, že pre naše malé klbká energie je každý deň ako prekážková dráha. Preto sa treba postarať o správne podmienky pre rozvoj a hru. Pružnosť, tlmenie a priľnavosť sú tri najdôležitejšie aspekty v prípade juniorskej obuvi, ktoré menia kvalitu používania. Podrážka nemôže byť ani príliš tvrdá, ani príliš mäkká - nemôže obmedzovať pohyby, ale musí sa taktiež postarať o to, aby sa chodidlá pohybovali pohybom najviac podobným tomu prirodzenému. Naviac - gumená vrstva vonkajšej podrážky predstavuje obrovskú pomoc na klzkých povrchoch. Ako vybrať obuv pre dieťa? S rozumom! Avšak okrem vyššie uvedeného návodu venujte pozornosť aj tomu, aby sa obuv vašej ratolesti páčila a chcela ju s chuťou nosiť. Zaujímavá konštrukcia a výrazné farby sa určite zapáčia mladým fanúšikom mestskej slobody. Prezrite si našu ponuku a nájdite ideálnu obuv pre dvoje dieťa!

[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]

detská obuv

69.99

62.99 €

74.99

51.99 €

24.99

22.49 €

109.99

63.99 €

69.99

51.99 €

109.99

98.99 €

59.99

43.99 €

94.99

85.49 €

99.99

55.99 €

69.99

51.99 €

69.99

62.99 €

74.99

55.99 €

84.99

55.99 €

59.99

44.99 €

59.99

49.99 €

74.99

55.99 €

89.99

80.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]