adidas EQT – spoznajte všetky modely kultovej série!


Séria adidas Equipment mala svoju premiéru v roku 1991 a okamžite vyvolala senzáciu. Na začiatku 90. rokov bola protikladom všetkých dovtedajších trendov, návratom ku tomu, čo je v športovej obuvi najdôležitejšie, čiže ku technológii a účelnosti. Keď sa po takmer 30 rokoch opäť vrátila, všetci so zatajeným dychom sledovali kroky značky a testovali najnovšie modely EQT. Vyrovnajú sa originálu? To bola jedna z najdôležitejších otázok. Prizrime sa teda novým druhom EQT a zistime, čo ich medzi ostatnými topánkami na trhu robí výnimočnými. Čím nás adidas tentokrát prekvapí?Support


Prvé modely predstavené v roku 2017 v línii Equipment sú EQT Support. V rámci tejto skupiny môžeme vymenovať okrem iných ADV, ADV PL, PK, 93/17 a RF. Čo sa týka rozdielov medzi jednotlivými modelmi, sú to jednoducho rôzne kombinácie vlastností, materiálov a technológii. Všetky topánky sú charakteristické futuristickým blokom s hrubšou podrážkou v zadnej časti, na päte a tenšou vpredu. Zvršok bol vyrobený z elastickej ponožky. Systém zaväzovania bol prepojený s charakteristickými pásmi, ktoré sú v modeloch EQT Support vyrobené z textilného materiálu a štýlovo zasahujú do podrážky. Rozdiely? V štandardnom modeli ADV bolo okolie päty a členka stabilizované tvrdšími doplnkami. Model PK ich však už nemá. Odlišujú sa taktiež materiály, z ktorých bol zvršok vyrobený. Všetky sú elastické , ale jedny boli vyrobené z Primeknitu – materiálu s charakteristickým spôsobom pletenia, iné zase jednoducho z textilného materiálu, ktorý je o niečo menej pružný. Model EQT RF prezentuje iné prevedenie zvršku: tu bolo použité spojenie semišu a priedušnej sieťoviny.

Porozprávajme sa taktiež o tom, čo majú Support na spodnej časti. Hoci väčšina z nich má podrážku, ktorá je prepojením peny EVA a gumy, vznikol taktiež model, ktorý má v sebe penu Boost. Ako vidíte – množstvo technológií a materiálov je nepreberné, a to všetko pri zachovaní originálneho a ikonického vzhľadu adidas EQT!


Cushion


Support silueta inšpirovaná klasickými modelmi bola v prípade modelu EQT Cushion obohatená o pätu s TPU. Zvršok je predĺžený a dokonale sa prispôsobuje päte, čím naviac tvorí ochranu Achillovej šľachy. Vrstvy z hladkej kože a semišu spôsobujú, že obuv má nielen výnimočný charakter, ale taktiež zvýšenú trvácnosť. Celok bol vyrobený z priedušnej sieťoviny a podrážka má v sebe štandardné odpruženie založené na pene EVA.
Bask ADV


Obuv nadväzuje na tradíciu basketbalovej línie EQT, a zároveň v sebe spája všetky najlepšie súčasné elementy serie. Zvršok vyrobený zo spojenia úpletu a semišu bol nad pätou ideálne vyprofilovaný. Samotná päta bola zase zabezpečená doplnkom z TPU, ktorý je zabudovaný priamo do podrážky. Prednú časť zdobí zaujímavý prvok z gumy, ktorý obuvi dodáva moderny vzhľad.


Racing ADV


Nová verzia bežeckej obuvi EQT Racing je z jednej strany prekvapením série – má o niečo iný tvar a na druhú stranu je skutočným návratom k základom! Nakoniec prvou obuvou série EQT bola práve bežecká obuv. Zvršok bol v prednej časti vyrobený z charakteristického úpletu, ktorý pri behu ideálne spolupracuje s chodidlom a prispôsobuje sa jeho pohybu. Zadná časť je dokonale stabilizovaná – celá päta bola vyrobená z tvrdšieho materiálu. Odpruženie v podobe ideálne vyprofilovanej podrážky obsahujúce pätu EVA sa osvedčí na každom bežeckom chodníku. Elastický systém zaväzovania (šnúrky uchytené na pásoch, ktoré sa dobre prispôsobujú k pozícii chodidla) spôsobuje, že každý pohyb bude komfortný bez vyvíjania nadmerného tlaku.


Ktoré si vyberiete?


Vlastne môžeme povedať, že rozdiely medzi jednotlivými modelmi adidas EQT sú skôr kozmetické. Výber materiálu, z ktorého by mal byť stvorený zvršok a prípadné spevnenie v podobe doplnkov z TPU sú už otázkou osobných preferencií a toho, ako sami rozumieme pohodlie a každodenný komfort používania. Na náš výber vplýva taktiež to, či chceme v EQT vykonávať nejaký šport. Bežci totiž potrebujú iné odpruženie a iné funkcie ako osoby, ktoré sa jednoducho chcú v bežný deň cítiť pohodlne alebo tie, ktoré sa vyberajú trénovať do posilňovne.

Nech je to už akokoľvek, reakcia používateľov na nové modely EQT môže znamenať len jedno – táto obuv je už teraz hitom a bude ním ešte po dlhý čas. Ako sa ukázalo, vyrovnali sa legendárnej povesti svojho predchodcu z 90. rokov.[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]