New Balance 997 - spoznajte model, ktorý si podmanil streetwear!


Existujú dve veci, ktoré si skutoční milovníci tenisiek cenia nadovšetko - slobodu pri vyjadrení samých seba a autenticitu odkazu. Práve preto nám najväčšiu radosť robí to, čo bolo na vrchole pred dvoma, troma alebo aj štyrmi desaťročiami! A hoci milujeme nové kolekcie a vždy ich s veľkou chuťou vyzeráme, práve návrat klasiky v nás budí skutočný záujem. Mestská móda sa priam miluje vracať ku trendom a štýlom z minulosti. Prečo? Pretože sú priame a nefalšované! Práve takúto nostalgickú cesta časom - prinajmenšom pokiaľ ide o look - nám zaručujú ďalšie verzie New Balance 997, ktoré sa stali skutočným streetwearovým hitom. Poznáte už ich štýl?


Cesta na vrchol


New Balance je jednou z najpopulárnejších značiek na svete. Charakteristické logo na zvršku môžeme zbadať takmer všade - na ulici, v práci, v škole alebo na univerzite - a to bez ohľadu na ročné obdobie. Na jar nám pripomínajú o to, že dlhé dni sú čoraz bližšie a v lete nám umožňujú pocítiť skutočne dovolenkový mestský štýl, na jeseň naopak nabádajú plne využiť slnečné chvíle. Táto značka však nebola vždy taká populárna. Keďže mala podobné logo ako značka Nike, mnohí tenisky New Balance považovali za napodobeniny slávnej značky z Oregonu. NB zatiaľ vytrvalo pracovala na svojom rozvoji a postupne všetkých nedôverčivých presvedčila svojim štýlom a pohodlím. Ďalšie modely si podmaňovali srdcia čoraz väčšieho množstva prívržencov mestského štýlu... Až nakoniec v roku 1991 prišiel on - model Made in USA 997. Z estetického uhla pohľadu bol veľmi odvážny a svojim pohodlím mimoriadne nadchol, čím značke priniesol vlnu skutočného uznania a stále miesto v kánone mestskej módy. A to po celom svete! Spojenie módneho looku s vtedy super revolučnými technológiami tieto tenisky vznieslo do výšin popularity. Chceli ich mať absolútne všetci - od milovníkov tenisiek a fanúšikov streetwearu, cez prívržencov mestského pohodlia až po športových fanúšikov.To je teda štýl!


Čo sa však ukrýva za popularitou NB 997 a ich ďalších verzií? Predovšetkým je to dokonalé spojenie mimoriadneho dizajnu s pohodlím pri používaní. Už vo chvíli premiéry boli tieto tenisky uznané za štýlové a dobre odrážajúce atmosféru tamtých čias. Ich módny športový look, svetlý zvršok s farebnými elementami a charakteristický strih podrážky predstavovali metaforu slobody športového ducha, ktorý sa skvele komponoval s uvoľnenosťou, ktorú navrhoval streetwear. Ako plynul čas tento dizajn nielenže nestrácal svoju aktuálnosť, ale priam ju získaval - predovšetkým na charaktere. Osviežením tohto projektu ho New Balance nezbavila looku zo začiatku 90. rokov, vďaka čomu sa dnes môžeme tešiť zo skvelých tenisiek s odrobinou retro. Odvážne farby módne nadväzujú na štýl uplynulých dekád a unikátny profil nadchýna milovníkov mestského štýlu, ale aj znalcov, ktorí hľadajú výnimočné veci. Práve z tohto dôvodu sú NB 997 absolútny top - predsa trend na dávne veci, je stále tu!


Komfort hodný majstrov


Štýlových topánok, a najmä takých s retro nádychom, je však množstvo. Okrem toho práve New Balance 997 a ich ďalšie verzie získali takéto uznanie. Prečo? Kľúčom je pohodlie - zriedkavé v neformálnej obuvi. Tieto tenisky sa jednoducho skvele nosia! Už ich prvá verzia, Made in USA 997 fascinovala technológiami, ktoré boli na tie časy veľmi pokrokové. Po čase sa riešenia menili, ale vždy sa kládol dôraz na to, aby model nestratil svoj unikátny look. Znie to ako výzva? Pre New Balance to nebude žiadny problém! Ako výsledok nové verzie kultových 997 nadchýnajú nielen vzhľadom, ale aj pohodlím, hodným športových majstrov. Nízke zvršky, ktoré štýlovo zvýrazňujú členky boli vyrobené z kombinácie prírodnej kože, syntetickej kože a sieťoviny, vďaka čomu je zaručené správne prispôsobenie a potrebná ventilácia. Výstelka z textilného materiálu zaručuje pohodlie pri každom kroku bez rizika vzniku odrenín a otlakov, aj počas najaktívnejších dní. Prednosťou tohto modelu je taktiež podrážka - jej stredná vrstva bola vyrobená z peny EVA, ktorá sa stará o odpruženie v obuvi venovanej profesionálnym bežcom. Teraz sa z komfortu môžete tešiť každý deň a navyše - v tom najlepšom štýle. Stavte na kvalitu, ktorá sa roky nemení a tešte sa skvelým lookom bez ohľadu na to, kam sa vyberiete. New Balance 997 sú skutočným streetwearovým hitom - im sa rozhodne oplatí dôverovať.

[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]