Ako rozchodiť topánky?


Zistili ste, že zakúpené tenisky sú vám trochu malé? No worries! Nemusíte zatínať zuby a trpieť v topánkach, ktoré spôsobujú otlaky a odreniny. Ale nemusíte sa s nimi ešte ani lúčiť, existuje totiž niekoľko osvedčených spôsobov ako rozchodiť príliš malé topánky. Rýchlo, ľahko a bezbolestne. Vyskúšajte tieto metódy a tešte sa vysnenými teniskami ešte po dlhý čas. Pamätajte len na to, aby ste postupovali opatrne - tak, aby ste si obuv nezničili.


Mokré ponožky


Niektoré návody uvádzajú namočenie obuvi s cieľom ju roztiahnuť, ale to nerobte: tento postup nemôžete použiť na každý typ obuvi. Namiesto toho radšej vyskúšajte metódu s mokrými ponožkami . Jednoducho si na ne obujte topánky a prejdite sa po celom dome. Pamätajte na to, aby ste ponožky jemne vyžmýkali - tak, aby z nich nekvapkala voda. Pre dosiahnutie lepšieho efektu si vyberte hrubší pár.


Staré dobré noviny


Je to jeden z najstarších a najjednoduchších spôsobov roztiahnutia obuvi. Natesno ju vypchajte novinami a nechajte tak počas 12 hodín. Aby ste obuv mohli dôkladne rozšíriť, musíte do vnútra vložiť skutočne veľké množstvo novín. Túto metódu môžete spojiť s prvou a obuv vyplniť papierom deň po tom, ako ju rozchodíte v mokrých ponožkách.Rozširovač obuvi


Mnoho výrobcov má vo svojej ponuke dostupné prípravky na roztiahnutie obuvi. Skôr, než si však vyberiete dobrý preparát, uistite sa, či je vhodný na materiál, z ktorého bola vaša obuv vyrobená. Aby ste si boli stopercentne istí, postriekajte ním tenisky na menej viditeľnom mieste a pozorujte, či sa nezmenila farba materiálu. Keď sa preparát rozhodnete použiť na celý povrch, pochoďte si v obuvi tak dlho, aby mala možnosť sa roztiahnuť.


Majte chladný prístup


Pri bojoch s príliš tesnou obuvou vám pomôže taktiež ľad. Ako na to? Stačí naplniť plastové vrecúška a tesne ich uzatvoriť. Potom ich umiestnite v topánkach a vyplnťe nimi celé vnútro. Takto pripravenú obuv je potrebné vložiť do mrazničky. Voda pod vplyvom nízkej teploty zmení svoje skupenstvo na tuhé, zväčší svoj objem a zároveň obuv zvnútra roztiahne. V mrazničke topánky držte pokým voda nezamrzne a po vybratí v nich pochoďte až kým nezískajú normálnu teplotu. Tento spôsob sa najlepšie osvedčí v prípade koženej obuvi. Pamätajte však na to, aby ste do vrecúšok nevliali príliš veľa vody - nechceme totiž, aby sa koža prílišne roztiahla a popraskala.


Roztiahnutie u obuvníka


Možno o tom neviete, ale obuv je možné roztiahnuť aj u obuvníka. Je to pomerne lacná služba, ktorú ponúka takmer každá obuvnícka dielňa. Špecialista sa o vašu obuv postará a roztiahne ju pomocou špeciálnych drevených napinákov. Vďaka tomu ľahko a bezpečne získate ideálne dopasovanie ku vašim chodidlám.

Oplatí sa poznať spôsoby rozťahovania obuvi, ale taktiež je dobré keď nie sme nútení ich použiť. Preto, skôr než si kúpite nové tenisky alebo inú obuv, uistite sa, že si vyberiete tú správnu veľkosť. V prípade online nákupu si dôkladne zmerajte chodidlo a výsledky porovnajte s veľkosťou vložky, ktorú uvádza výrobca. Ak radšej nakupujete v predajni, obuv nakupujte popoludní alebo večer. Práve vtedy sú chodidla najväčšie, pretože počas dňa jemne spuchnú. Ak si obuv kupujete ráno, večer sa môže ukázať ako príliš tesná. Nezabúdajte taktiež na to, že v Sizeer máte na výmenu 30 dní - vtedy môžete malé tenisky bez obáv vymeniť za väčšiu veľkosť.


[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]