Ako odlíšiť originálne Fila od napodobenín?

Fila Ray Low biele

Jedna z najdôležitejších zásad streetwearu? Široký pojem autenticity. Hovoríme nielen o nefalšovanosti, čiže výbere takých elementov looku, ktoré zdôrazňujú našu individualitu, ale zároveň o siahaní len po originálnych produktoch. Žiaľ, čím je značka populárnejšia, tým jednoduchšie je naraziť na nepoctivých predajcov, ktorí nám ponúkajú niečo, čo vôbec nechceme. Ináč tomu nebolo ani v prípade obuvi Fila. Ako odlíšiť originál od imitácie? Pokoj, sneakerheadi - s našimi radami sa nedáte oklamať. Zistite, čo si všímať a siahnite len po najlepšom streetweari.


Ściema online


Na falzifikát najjednoduchšie natrafíme online - pri nákupe už používaného produktu, ako aj nového z obchodu. Na čo by sme si mali dať pozor? Pri návšteve stránky buďte obozretní už pri prvých kliknutiach. Neusporiadaný layout, výrazne zastaraný vzhľad stránky alebo nedostatok kontaktných údajov veľmi výrazne naznačujú, že predajca asi nebude celkom poctivý. Niekedy sa však podvodníci vedia veľmi dobre zamaskovať, preto v ďalšej etape rozhodne venujte pozornosť tomu, ako je produkt predstavený. Originálna obuv Fila by mala byť dôkladne zobrazená - fotografie by mali vyzerať profesionálne a kvalitne. Nevýrazné zmenšeniny, ktoré po zväčšení strašia zhlukmi pixelov majú najpravdepodobnejšie zakryť fakt, že s modelom nie je niečo v poriadku. Rozhodne sa uistite aj o tom, že obuv, ktorú si prezeráte... skutočne existuje. Nepoctiví predajcovia nám častokrát ponúkajú tenisky, ktoré sa na trhu nikdy neobjavili - napríklad v netypickej farbe alebo s celkovo neznámou potlačou. Podozrivý je aj dlhý čas doručenia. Viac než dva týždne čakania na nové originálne topánky? V žiadnom prípade - tak dlho ku vám cestuje len podfuk.


Životná príležitosť?


Obuv Fila predstavuje kvalitu, na ktorú sa oplatí staviť - to vie každý milovník pouličných trendov. Kultové tenisky Disruptor alebo štýlové Strada Low sú ponuky s charakterom, ktoré sa perfektne prezentujú v každodenných setoch. Originálna obuv je zároveň precízne spracovaná s čím súvisí jej trvácnosť, ktorá umožňuje tešiť sa z vášho obľúbeného modelu po dlhý čas. Takýto nákup je teda investíciou, ktorá je perspektívne návratná. A hoci všetci hľadáme životnú príležitosť, musíme si pamätať, že prichádza veľmi zriedkavo. Na výpredajoch alebo špeciálnych akciách je niekedy možné uloviť vystriehnuté tenisky za nižšiu cenu, ale pokiaľ sa ponuka na internetových stránkach výrazne líši od tej navrhovanej výrobcom, pravdepodobne vám niekto chce vnútiť imitáciu. Nenechajte sa oklamať! Len originálna obuv Fila vám zaručí štandard, ktorý hľadáte... a určite vás nesklame, keď to budete potrebovať.


tenisky fila disruptor

Dôvera offline


Na kópiu tenisiek môžete natrafiť aj v kamenných predajniach. Niekedy je to tak, že predajca nás úmyselne privedie do omylu, ale častokrát si jednoducho neuvedomuje, aký produkt ponúka. Našťastie my, znalci, vieme čomu venovať pozornosť. Ak si vyberáte svoje vysnené topánky od Fila, mali by ste si ich dôkladne prezrieť. Táto značka si nemôže dovoliť nedbalosť - podobne ako iní králi streetwearu. Všetky záhyby, vytŕčajúce kusy materiálu, preliačenia a neúmyselné krčenie by malo okamžite zaujať našu pozornosť. Takéto nedostatky na nás čakajú len v prípade neoriginálnych tenisiek. Imitácie obuvi Fila môžu mať aj iné výrobné vady - dvojité dierkovanie, nerovné švy, perforácie tam, kde by byť nemali... alebo naopak, elementy s otvormi, ktoré v originálnom modeli nie sú. Pri pohľade na obrázok produktu na stránkach výrobcu si poľahky všimneme, ktorý element sa nezhoduje s originálnym. Ak si všimnete rozdiel, nezľahčujte ho - radšej podvrh odložte na policu, pretože určite nebude vyhovovať vašim požiadavkám.


Fila Disruptor cierne


Obuv Fila... ale naozaj?


Detailov, na ktoré je potrebné si posvietiť je samozrejme oveľa viac. Podvodníci majú celý arzenál prostriedkov a techník, ktorými dokážu oklamať nepozorných. Neoriginálnu obuv Fila rozoznáte hoci aj po nedôkladných švoch. Odstávajúce nite? Nerovné prešívanie? Samozrejmé remeselné chyby, ktoré boli zakryté len tak na oko? Aj to sú výrazné črty napodobenín, podobne ako nedbalo prišité logo. V originálnom modeli sú písmená F a I od seba výrazne oddelené. Všimli ste si medzi nimi čo i len jednu niť, ktorá ich spája? Alebo majú rozstrapkané konce a jednoducho vyzerajú nevzhľadne? Takto presne rozoznáte neoriginálne tenisky! Podobný je aj prípad loga značky vyrazeného napríklad na podrážke. Venujte pozornosť aj tomu, ako vyzerá na jazyku a maličkých očkách určených na prevlečenie šnúrok. Aj takéto drobnosti vám môžu pomôcť oceniť, či je výrobok skutočne originálny.


Kľúčové informácie


Iným dôležitým prvkom je aj štítok. Samozrejme, ak sa vôbec nevyskytuje, všetko je jasné, ale niektorí podvodníci sú prefíkaný a vedia, že skutoční znalci si skontrolujú aj tento detail. Nepoctivé úmysly je však ťažké zakamuflovať a na tomto prvku sú veľmi dobre viditeľné. Štítok v originálnych topánkach Fila je všitý rovno a všetky informácie sú výrazné a ľahko sa dajú prečítať. Nájdete teda presný názov modelu, veľkosť, krajinu pôvodu (a Čína neznamená, že obuv nie je originálna!), ako aj kód výrobku. Ak po jeho vpísaní do vyhľadávača nenájdete nič, určite to bude ďalšia manipulácia. Nedajte sa oklamať - len pravé tenisky Fila zaručia kvalitu, ktorú tak veľmi potrebujete a najlepší look, na ktorom chcete stavať.


obuv fila
[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

Prezrite si kolekciu obuvi Fila pre ženy

79.99

39.99 €

99.99

47.99 €

59.99

39.99 €

99.99

47.99 €

79.99

39.99 €

99.99

63.99 €

79.99

55.99 €

119.99

55.99 €

Prezrite si kolekciu obuvi Fila pre mužov

109.99

71.99 €

19.99

10.39 €

129.99

79.99 €

99.99

47.99 €

129.99

71.99 €

99.99

71.99 €

129.99

71.99 €

109.99

59.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]