Tenisky adidas ZX Flux - ako si vybrať veľkosť?


Bez radov, bez vychádzania z domu, bez námahy - podmaní si internetové nakupovanie svet? Proces uznania Internetu za hlavné predajné médium stále trvá, aj u nás. Odhaduje sa, že každý druhý Slovák starší než 16 rokov aspoň raz za rok nakupuje cez internet. Málo? Štatistiky by boli určite vyššie, keby sme sa neustále nebáli, že si zle vyberieme. Ako si vybrať veľkosť bez vyskúšania? Je to vôbec možné? Rozhodne, pretože s pomocou nám pri internetových nákupoch prichádza... samotný Internet! V tomto článku sa dozviete, čomu venovať pozornosť pri výbere správnej veľkosti vašich obľúbených adidas ZX Flux.Nie je veľkosť ako veľkosť


Zdá sa, že obavy zákazníkov (aj tých slovenských) ohľadom možných chýb pri výbere vhodnej veľkosti oblečenia a obuvi objedávaných cez Internet sú opodstatnené. Každá značka má právo zavádzať vlastné veľkostné tabuľky a všeobecne prijaté normy v jednej krajine sa môžu výrazne líšiť od štandardov zavedených inými. Uveďme názorný príklad. Už niekoľko rokov všetky vaše zakúpené topánky veľkosti 38 perfektne sadli na vašu nohu. Prichádza jarná sezóna a vy nemôžete ďalej bojovať s túžbou kúpiť si ďalší pár tenisiek. Rozhodli ste sa pre adidas ZX Flux a jeden z modelov populárnych Nike Air Max 90 (kto by sa obmedzoval len na jeden model). Objednáte si, zadáte veľkosť, platíte, preberiete a... neveríte vlastným očiam. Tenisky sa od seba diametrálne líšia! Jedna veľkosť a taký rozdiel - je to vôbec možné?


Sneakerheadi, nedajte sa prekvapiť!


Číslovanie odevníckych značiek je vecou dohody. Každý výrobca si vyhradzuje právo zaviesť vlastné hodnoty, preto je potrebné tabuľky konkrétnych značiek považovať len ako zúženie vyhľadávania. Oplatí sa taktiež oboznámiť s rozdielmi medzi slovenskými a európskymi, či americkými veľkosťami. Objednávate cez Internet? Musíte sa pripraviť na každú možnosť. Je sedmička spoza oceánu to isté ako 39, či skôr 40? V Sizeer taký problém mať nebudete, ale pri objedávaní v iných obchodoch, ktoré zvyčajne majú svoje sklady v iných krajinách, sa pripravte na podobné prepočítavanie. Preto sa čo najlepšie oboznámte s oboma systémami číslovania a zapamätajte si, ktorá veľkosť je pre vás najvhodnejšia.
Ako si vybrať veľkosť? Spoznajte jeden spoľahlivý trik


Dôkladné zmeranie chodidla, ktoré vám umožní výber optimálnej veľkosti topánok adidas ZX Flux nie je také zložité, ako by sa mohlo zdať. Online môžete nájsť špeciálne tabuľky s dôkladným rozpisom nemeckej značky, ale ak nechcete strácať čas tlačením hotových materiálov, môžete konať samostatne. Potrebujete len 3 veci a chvíľu pozornosti. Vezmite si pravítko, čistý hárok papiera vo formáte A4 a niečo na písanie. Určite už tušíte, na čo vám poslúžia.  Presne tak, je čas kresliť! Položte hárok na tvrdý a hladký povrch (koberec alebo drevená podlahová krytina môžu tvar skresliť), položte naň holé chodidlo a obkreslite jeho obrysy. Ďalší krok? Meranie! Pomocou pravítka zmerajte vzdialenosť medzi dvoma najvzdialenejšími bodmi vzniknutej kresby (koniec päty - špička veľkého palca). Výsledok si zapíšte a následne hodnoty porovnajte s veľkostnou tabuľkou pre značku adidas. Pre Vaše pohodlie sme v Sizeer zhromaždili veľkostné škály najväčších streetwearových značiek, s podelením na dámsku, pánsku a detskú obuv.


Neviete, ako si vybrať veľkosť obuvi adidas ZX Flux? Ešte niekoľko rád:


1.Pri samostatnom meraní veľkosti chodidla sa snažte nezohýbať nohy v kolenách a držať pero zvisle, vďaka čomu sa vyhnete prípadným chybám.

2.Nezabudnite, že vaše chodidlo potrebuje trochu viac priestoru v topánke, preto sa odporúča, aby ste k zvolenej veľkosti pridali ešte 0,5 cm.

3.Meranie veľkosti je najlepšie popoludní alebo dokonca večer. Prečo? V priebehu niekoľkých hodín narastajúca únava chodidla spôsobuje jeho spuchnutie, čím dôjde k nárastu jeho veľkosti. Ak chodidlo obkreslíte ráno, môžete získať klamlivý výsledok.

4.Pri konečnom výbere veľkosti má veľký význam aj šírka chodidla a výška klenby. Osoby s trochu vyššou váhou sa budú musieť rozhodnúť pre väčšiu veľkosť, ako tú vyplývajúcu zo samostatného merania.

5.Dĺžka vložky obuvi je tiež častým problémom medzi sneakerheadmi. Dobre vedieť, že u dospelých osôb by mali byť vložky do obuvi aspoň o 5 mm dlhšie ako samotné chodidlo.


Všetko jasné? V tom prípade je čas ísť nakupovať! Tenisky ZX Flux sú vďaka svojmu mäkkému sieťovanému zvršku a pružnej podrážke so systémom Torsion zárukou najvyššieho pohodlia, ale aj tie najpohodlnejšie topánky môžu byť úplným fiaskom, ak vám nebude pasovať ich veľkosť. Venujte niekoľko minút dôkladnému meraniu svojho chodidla, vďaka čomu sa vyhnete nevyhnutnej potrebe vrátiť alebo vymeniť svoje vysnívané adidas ZX Flux. Vyberte si svoj obľúbený model, kliknite, objednajte a tešte sa vydareným nákupom.×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]