Prečo sú dad shoes také populárne?


Różowe buty dad shoes Fila Disruptor

Dad shoes, - existuje ešte niekto, kto nepočul tieto názvy? Trend na obuv, ktorú týmito pojmami označujeme, trvá už niekoľko dobrých sezón, a ďalšie modely takmer všetkých streetwearových značiek sa pravidelne objavujú na trhu. Ale odkiaľ sa vzala móda na "škaredú" obuv? Prečo je taká populárna?


Kto povedal, že musí byť "pekne"?


A kto rozhoduje o tom, čo je pekné? Ugly shoes sú ako tieto otázky vyslovené nahlas a aj okamžitá odpoveď: neexistuje jeden cit pre estetiku a ani jeden vkus. A spojenie na pohľad protikladných prvkov môže poskytnúť nečakane... harmonizujúci efekt. Tak bolo aj v prípade dad shoes. Vznikli s túžbou oživiť a predefinovať športovú obuv populárnu v 80. a 90. rokoch, ktorú nosili staršie generácie. Mali vtedy čisto úžitkový charakter a nik nepremýšľal o prepracovanom dizajne - mali byť jednoducho pohodlné. Ťažké, masívne, zvyčajne biele alebo sivé, vybavené hrubou podrážkou a charakteristickou kombináciou materiálov - mohli by sme o nich povedať veľa, ale určite nie to, že boli štýlové. A predsa ich nosili všetci. Prečo by sme sa k nim teda nemali po niekoľkých dekádach vrátiť?


Sloboda výberu


Odolná silueta dad shoes, ktorá sa opätovne objavila na dizajnérskych stoloch, ale získala úplne novú tvár. Známe elementy boli spojené s futuristickými akcentmi a farebnosťou 80. a 90. rokov. Práve preto, tu okrem monochromatických modelov, ako Fila Disruptor, nájdeme rôznofarebné Puma Thunder alebo Nike Tekno. Ich skladaný zvršok pripomína jednoduchú grafiku prvých počítačových hier. Masívne podrážky čoraz častejšie vyzerajú ako kopiace sa oblaky, a kontrastné materiálové kombinácie alebo odstávajúce elementy z TPU boli inšpirované fantasy. Minulosť a budúcnosť sa odrážajú aj v technológiách použitých na skonštruovanie obuvi. Najlepšie riešenia používané pred mnohými rokmi boli premiešané s modernými postupmi - toto všetko spôsobuje, že dad shoes v sebe obsahujú všetko, čo bolo najlepšie v rozličných obdobiach.


Wolność wyboruAk by sme sa zamýšľali nad tým, prečo sú dad shoes tak populáre, s určitosťou by jedným z najvýraznejších dôvodov bola originalita obuvi. V časoch, keď hovoríme, že v móde sa objavilo už prakticky, práve "škaredé" topánky predstavujú závan sviežosti. Ďalší dôvod? Je to trend, ktorý umožňuje prispôsobenie k individuálnemu štýlu, vďaka množstvu možností, ktoré známe značky ponúkajú. No a ešte jedna vec - móda na dad shoes trvá už niekoľko dobrých rokov, a najpopulárnejšie modely tohto trendu sa už svojím spôsobom stali klasikou. Stačí vymenovať také modely, ako Fila Disruptor czy Ray Low alebo Nike Zoom 2k. Asi neexistuje milovník streetwearu, ktorý by si tieto notorické modely nepamätal.


ruzove dad shoes Reebok Aztrek 96

Sloboda nosenia


Ako nosiť dad shoes? Mnoho osôb, najmä tých, ktoré obľubujú farebné verzie tohto trendu sa podobnej otázke neubráni. Odpoveď je však veľmi jednoduchá: nosíme ich tak, ako chceme! Monochromatické modely, osobitne v sivej a bielej farbe sa osvedčia takmer v každom outfite - od džínsov, textilných nohavíc, teplákov, legín, až po šaty a nohavice, ktoré dámy čoraz častejšie kombinujú s masívnou obuvou. Nebude vás v nich obmedzovať rôznosť štýlov alebo farebný nesúlad. Viacfarebné tenisky v štýle ugly shoes môžu však predstavovať výrazný akcent v monochromatickom outfite alebo doplnok bláznivého streetwearového looku. Vďaka pohodliu, ktoré poskytujú sa osvedčia počas bežného dňa, ako aj na výlete do prírody. Noste ich ako chcete a kedy chcete. Nič vás neobmedzuje.


[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

Dad shoes pre ženy:

94.99

39.99 €

59.99

39.99 €

99.99

47.99 €

99.99

47.99 €

99.99

55.99 €

99.99

63.99 €

119.99

67.99 €

99.99

39.99 €

99.99

47.99 €

109.99

59.99 €

Dad shoes pre mužov:

99.99

71.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]