New Balance - spoznajte históriu tejto značky

Kultové eNko na boku tenisiek poznajú všetci. Vidíte "N" a viete, že je to jedna z najznámejších značiek, ktorá vyrába nielen pohodlnú obuv, ale aj športové oblečenie a doplnky, ktoré túži mať každý fanúšik street štýlu. Dnes v meste pôsobí dokonale, vďaka čomu vy získavate komfort a módny look v jednom. NB997HAJ, NB574 a iné modely, ktoré sa jednoducho oplatí mať v kolekcii vychádzkovej obuvi.

New Balance 574

Kedysi tomu však bolo ináč. Chceme vám ukázať odrobinu histórie, akú so sebou nesie svetoznáma značka New Balance. Nie vždy túžila byť tak aktuálna ako je to dnes, keďže kedysi výrobcom až tak veľmi nezáležalo na módnom dizajne - ich cieľom bolo zaručiť pohodlie, ktoré by ocenil každý - nielen profesionálny bežec. Ako sa to všetko začalo?

1906, čiže rok, v ktorom sa to všetko začalo

Preneste sa do roku 1906, do Bostonu - práve tam William J. Riley, pri pohľade na robotníkov, ktorí chodia v tvrdých a nepohodlných topánkach skonštatoval, že je na čase zmeniť to, pretože pohodlie si zaslúži každý. Preto ako prvé sa podujal stvoriť vložky do topánok. Tie mali byť sústredené pod klenbou chodidla. Prečo práve pod ňou, a nie napríklad pod pätou? V súvislosti s tým, že zakladateľ bol typom pozorovateľa všimol si, že kury dokážu na svojich troch pazúroch udržať mimoriadnu rovnováhu. Rozhodol sa toto rozmiestnenie teda otestovať a navrhol trojuholníkové vložky do topánok, aby ľuďom zaručil pohodlie na ešte vyššej úrovni. Podarilo sa mu to? Ak by to bolo ináč, dnes by táto značka nedosiahla tak obrovský úspech.

New Balance 997

Je čas na ďalšie triumfy

Nadišiel rok 1938 a spolu s ním obrovský prelom v histórii New Balance. Práve vtedy sa objavili prvé bežecké topánky, ktoré boli stvorené s myšlienkou na miestny klub Boston Brown Bag Harries. Avšak neboli to obyčajné topánky, ktoré si dnes môžete všimnúť na každom kroku. Boli vyrobené zo skutočnej kengurej kože, perfektne vyprofilované a pozornosť venovaná každému detailu. Od tých čias sa víziou Williama stalo neustále zdokonaľovanie, rozvoj sortimentu aj vzhľadom na technologický rozvoj. A všetko preto, aby sa behanie stalo ešte príjemnejším a jednoduchším.

Následne, po smrti Rileyho, v roku 1956, firmu prevzali jeho dcéra a zať. Rozhodli sa vtedy zmeniť názov značky na New Balance Orthopedic Laboratory. Práve zameranie sa na vedecký výskum a využitie technológií malo dať značke obrovskú prevahu na obuvníckom trhu.

Výsledkom bolo, že v roku 1960 vznikol prelomovo ľahký model obuvi stvorený vyslovene na behanie - bol to Trackster. Kožený zvršok sa mal starať o trvácnosť, ale základom modelu bola hlavne charakteristická podrážka, ktorá predstavovala prvý dizajnérsky element vôbec, a zároveň mala bežcom dodať energiu a to už na samotnom štarte. Čo ešte stálo za úspechom tohto modelu? To, že bol dostupný vo viacerých veľkostiach - nielen vzhľadom na dĺžku, ale aj šírku vložky.

Dámske New Balance 574

Pánske New Balance 574

70. roky a vízia budúcnosti

V roku 1972 nastáva obrovský prelom, keďže New Balance opúšťa rodinný biznis a značka je predaná podnikateľovi, ktorého nadchlo pohodlie vyššie uvedeného modelu.

Zanedlho potom, v roku 1976, vzniká model NB M320, ktorý sa líšil od predchodcu konštrukciou, využitými materiálmi a dizajnom. V novej verzii obuvi vládol nylonový, ľahký a nezvyčajne priedušný zvršok. To on mal zvestovať novú etapu v obuvníckom svete, kde prím začali zohrávať moderné technológie. Jeho popularita vzrástla samozrejme vďaka ich oficiálnemu prehláseniu za najlepšiu obuv roka v časopise Runner’s World. To aj na tomto modeli sa po prvý krát objavilo dnes už kultové eNko predstavujúce logo značky.

Práve nadviazanie na tradíciu, chuť neustále sa zdokonaľovať a nasledovať trendy, ako aj a navrhovať nové verzie kultových topánok s použitím úžitkových technológií spôsobili, že značka New Balance vyrástla na obuvníckeho giganta. Avšak dnes vládne prevažne v streetweari a zaručuje pohodlie počas aktívneho dňa v meste. Nakoniec pohodlie priamo zo športových štadiónov sa skvele osvedčí v každodenných setoch. Ktorý z modelov sa stal vašim obľúbencom? Alebo ešte stále hľadáte svoj ideál? Prezrite si klasické verzie, stavte na horúce novinky a nechajte sa zviesť legendárnym eNkom!

Prezrieť celú kolekciu New Balance:

84.99

39.99 €

84.99

76.49 €

39.99

35.99 €

89.99

55.99 €

54.99

31.99 €

119.99

55.99 €

119.99

55.99 €

74.99

47.99 €

74.99

55.99 €

74.99

43.99 €

49.99

23.99 €

89.99

63.99 €

79.99

51.99 €

79.99

51.99 €

89.99

43.99 €

94.99

39.99 €

89.99

35.99 €

89.99

55.99 €

89.99

62.99 €

89.99

55.99 €

[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() { var $element = jQuery(this); var element_height = $element.outerHeight(); var element_top_position = $element.offset().top; var element_bottom_position = (element_top_position + element_height); if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) { $element.addClass('widok'); } else { $element.removeClass('widok'); } });}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]