Len nie do pračky, čiže ako čistiť Vans Authentic??

obuv Vans Authentic

Neexistuje lepší návod na ľahký mestský look ako spojenie obľúbeného trička s džínsami a pohodlnými teniskami. Mnoho modelov sa teší uznaniu, ale kráľ pouličných outfitov môže byť len jeden - a sú ním Vans Authentic. Kultová obuv już od dekad zachwycają kolejne pokolenia, sprawdzając się w setach na co dzień i na bardziej wyjątkowe okazje. Prawdziwi fani streetwearu už desaťročia nadchýna ďalšie generácie ako súčasť setov na bežný deň aj na výnimočnejšie príležitosti. Skutoční fanúšikovia streetwearu však vedia, že spoľahlivá obuv je taká, ktorá vždy skvele vyzerá - kľúčová je teda každodenná starostlivosť. Ako by sme sa mali starať o tenisky Vans, by zawsze prezentowały się znakomicie? Czas rozprawić się z najpopularniejszymi mitami!

Dobrá rada nad zlato

Čistenie obuvi je nekonečná téma. Na internete je možné nájsť množstvo návodov alebo článkov s tipmi ako sa starať o obľúbené modely. Môžete im dôverovať? Vo väčšine prípadov žiaľ nie. Smutná pravda je taká, že táto tematika obrástla mnohými mýtmi, ktoré sú opakované bez overenia alebo doplnenia informácií absolútne základnými poznatkami. Presne takto vznikla jedna z najviac škodlivých rád a to, že znečistené tenisky je najlepšie jednoducho vyprať. Tento mýtus môže spôsobiť nezvratné poškodenia obľúbených topánok. Zaručujeme: nič nepomôže obuvi vystavenej na takú záťaž, ani dodatočné vloženie do vrecúška alebo vytiahnutie šnúrok. Prečo? V procese prania zariadenie pracuje na tak vysoké obrátky, že je priam nemožné aby vaše obľúbené Vans z toho vyšli bez ujmy. Preto im to nerobte!

cierne Vans Authenticzelene Vans Authenticbordove Vans Authenticzlte Vans Authentic

Letné starosti

Ako by sme sa teda mali o kultové tenisky starať? Predovšetkým je potrebné si zapamätať univerzálne pravidlo - opatrne s vodou. Táto rada sa osvedčí v prípade rôznych topánok. Hoci niektorí s tým nesúhlasia, pravdou je, že len málo materiálov dobre znáša namáčanie, aj také krátkodobé - takže radšej neriskovať! Oveľa lepším a bezpečnejším spôsobom čistenia tenisiek Vans je použitie kefky - rozhodne takej s mäkkým vlasom. Pred čistením je samozrejme potrebné vybrať šnúrky, pod ktorými sa hromadí množstvo prachu a nečistôt. Je potrebné ich kefovať s citom - energicky, ale bez zbytočného tlaku, aby ste nepoškodili materiál zvršku. Nakoniec je tiež potrebné pretrieť bok podrážky, najmä ak je biely. Najlepším prostriedkom na čistenie bude handrička predtým ponorená do roztoku vody a saponátu - vlhká, ale nie premočená. Na hlbšie nečistoty, ktoré vnikajú do ťažko dostupných miest sa zase skvele osvedčí... obyčajná kefka na zuby. Samozrejme s mäkkým vlasom - najlepšie takým prispôsobeným ku potrebám citlivých ďasien.


Na ťažké prípady

Aj keď sa o našu obuv dôkladne staráme, môže sa nám stať niečo zlé. Stačí, že nás prekvapí dážď, neopatrne stúpime do blata alebo tráva, po ktorej chodíme je mimoriadne čerstvá a bez upozornenia po sebe zanecháva zelené stopy. Čo vtedy? Pokoj - ešte svoje Vans neodpisujte! V tejto situácii je najlepšie sa spoľahnúť na pomoc profesionála a investovať do špeciálneho šampónu na pranie obuvi.Také preparáty, hoci vyžadujú použitie vody, boli stvorené zo zložiek, ktoré obuv chránia, namiesto toho, aby ju zničili. Dobrou voľbou sú tiež špeciálne peny určené na textilnú obuv. Ich použitie je jednoduché a príjemné - stačí postupovať podľa inštrukcií výrobcu. Ak však testujeme nový produkt, oplatí sa najskôr pretestovať jeho pôsobenie na málo viditeľnej časti obuvi. Takto môžeme mať istotu, že milovaným Vans Authentic ponúkame to najlepšie.

Ďaleko od žiary

Avšak môže sa stať aj to, že aj napriek naším najlepším snahám sa obuv premočí - napríklad náhodným skočením do kaluže, náhlymi prehánkami alebo pri čistení. Čo vtedy? Predovšetkým by sme tenisky nemali vkladať do sušičky, ani ich umiestňovať blízko radiátora. Samozrejme, takto ich môžeme rýchlo vysušiť, ale pritom riskujeme vznik deformácií a škvŕn. Čo robiť v takom prípade? Najlepšie je obuv vyplniť pokrčenými papierovými uterákmi alebo novinami a... jednoducho ju odložiť na vetrané miesto. Vans by sa nemali ukladať blízko okien či balkónových dverí. Slnečné lúče, navyše zintenzívnené oknami, by mohli spôsobiť neestetické odfarbenia, ktoré neodstráni ani ten najlepší prostriedok.


Pozrieť tiež:
K čomu si obuť Vans Authentic?
Ako nosiť topánky Vans
Ako čistiť textilné vansy?


Pozrieť modely Vans Authentic

64.99

39.99 €

69.99

31.99 €

64.99

39.99 €

74.99

43.99 €

69.99

39.99 €

69.99

31.99 €

64.99

39.99 €

69.99

39.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]