Ako čistiť textilné vansy?

Praktické rady pre teniskových fanatikov

Asi každý milovník Vansov sa na určitej etape používania zamyslí, ako účinne vyčistí svoje milované topánky. Keďže sú v prevažnej miere vyrobené z textilných materiálov, na internete môžeme častokrát stretnúť názory, že ich stačí jednoducho hodiť do pračky... Nedajte sa oklamať - je to škodlivý mýtus! Nielenže by sme topánky nemali prať v pračke, ale je to pre ne priam nebezpečné! Predovšetkým vzhľadom na podrážku, ktorá vtedy podlieha zničeniu. Lepidlo, ktoré sa na nej nachádza pri praní stráca svoje vlastnosti. Preto sa obuv čistená v pračke oveľa rýchlejšie rozíde a zničí. Oplatí sa jej preto venovať trochu viac času a mať istotu, že milované tenisky vám poslúžia oveľa dlhšie... Zistite náš patent na čisté Vansy!

Jednoduchý! Sóda bikarbóna, voda a mydlo...

Najskôr je potrebné odstrániť hrubú špinu. Ak sa na obuvi nachádza napríklad zaschnuté blato, pre istotu ho najskôr ho jemne odstránime kefkou. Ak ste vlastníkmi textilných Vansov, škvrny pod ním jednoducho odstránite mydlovou vodou. Dôležité! Nikdy nevkladáme celú topánky pod kohútik ani ju v celku neponárame do vody! Na hubku alebo handričku nanesieme trochu vody s jadrovým mydlom a zľahka trieme nečistoty. Biele tenisky môžeme očistiť sódou bikarbónou - je to prirodzený a jemný prostriedok používaný v kuchyni, ako aj na čistenie. Sódu zmiešanú s trochou vody naložíme na škvrnu a necháme pôsobiť niekoľko desiatok minút. Po tom ako ju odstránime by škvrna mala zmiznúť.

Peny a prostriedky na čistenie tenisiek

V Sizeer sú dostupné špeciálne preparáty na čistenie tenisiek a textilnej obuvi. Sú veľmi jemné, keďže tenisky majú častokrát prvky, ako sieťovina alebo materiály, v ktorých boli použité rôzne technológie, vyžadujú špeciálne zaobchádzanie. Svoje textilné Vansy môžete bez problémov čistiť pomocou týchto prostriedkov. Určite im neublížia! Pena Empire Clean Keeper sa perfektne osvedčí pri čistení najrôznejších nečistôt a špeciálny sprej Fresh Express - na osvieženie obuvi. Chcete ochrániť milovaný pár pred budúcimi znečisteniami? Tu sa osvedčí impregnát Dirt Blocker! Spôsobí, že si v budúcnosti oveľa lepšie poradíte s potenciálnym znečistením. Pri starostlivosti sa vyhýbajte agresívnym prostriedkom - môžu zničiť materiál a s určitosťou znížia jeho trvácnosť. Výnimkou, ak hovoríme o používaní silných prípravkov je podrážka a guma lemujúca zvršok - ale hoci si pri čistení tohto typu povrchu môžeme dovoliť viac, taktiež by sme to nemali preháňať, aby sme nenarušili lepidlo.

Lepšie predchádzať než liečiť

Samozrejme, obuv sa opotrebúva, materiál bielych tenisiek časom žltne a podrážka sa zodiera. Ale správne používanie spôsobí, že obuv bude slúžiť dlhšie. Pamätajme predovšetkým na to, aby sme druh obuvi prispôsobili počasiu. Vansy nebudú najlepšou voľbou do daždivého počasia. A keď sa už premočia, dovoľme im prirodzene vyschnúť - nepoužívajme na to fén a nedávajme ich na radiátor. Keďže väčšina modelov je v celku vyrábaná z textilných materiálov, musíme im občas poskytnúť oddych - vďaka tomu sa vo vnútri obuvi neudomácni nepríjemný pach. Pamätajme taktiež na to, aby sme z času na čas obuv po domácky obnovili. Nie je to len možnosť ako osviežiť vzhľad Vansov. Správne prostriedky naimpregnujú materiál a umožnia vám tešiť sa z obľúbených tenisiek po dlhý čas.


Prezrite si:
Ako nosiť topánky Vans
Vans Old Skool – vždy módne!
Sú Vans Old Skool Lite... vegánske?


Prezrite si dámsku kolekciu Vans Old Skool

74.99

47.99 €

74.99

67.49 €

84.99

47.99 €

79.99

71.99 €

84.99

47.99 €

79.99

43.99 €

79.99

71.99 €

94.99

67.99 €

Prezrite si pánsku kolekciu Vans Old Skool:

79.99

43.99 €

84.99

55.99 €

74.99

47.99 €

109.99

71.99 €

74.99

67.49 €

109.99

80.99 €

84.99

47.99 €

99.99

63.99 €

79.99

43.99 €

89.99

51.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]