Sú Vans Old Skool Lite... vegánske?

Vans logoObuv Vans
vans ua authenticvans ua old skoolvans old skool litevans ua sh8-hi

Vegánska obuv. Pre tých, ktorí si vegánstvo spájajú s diétou, to môže znieť zábavne, ale táto téma sa stáva čoraz populárnejšou a najväčší výrobcovia obuvi začínajú svoje kolekcie označovať, ako priaznivé zvieratám. A čo vlastne toto označenie znamená? Aj napriek zdaniu v tomto prípade nejde len o to, či je obuv vyrobená z kože alebo nie!

Prezrite si kolekciu tenisek Vans Old Skool:

74.99

47.99 €

74.99

67.49 €

84.99

47.99 €

79.99

71.99 €

84.99

47.99 €

79.99

43.99 €

79.99

71.99 €

94.99

67.99 €

Vegánska, čiže...?

Aby sme mohli obuv označiť názvom vegánska, musíme si byť istí tým, aby žiaden ich element nebol vyrobený z materiálov zvieracieho pôvodu. Obuv nemôže mať vložky alebo oteplenie z kože alebo prírodnej vlny. Musíme si dávať pozor taktiež na také prvky, akými sú logo alebo menšie ozdobné elementy. Ale to nie je všetko. Žiaľ, v súčasnosti je čoraz viac rozšírená výroba lepidla zo zvieracieho tkaniva (v ich zložení sa často nachádza kolagén získaný z kostí). Používa sa najmä pri výrobe obuvi. Takým spôsobom ani obuv v celku vyrobená zo syntetických materiálov nemusí byť vegánska. Stačí, aby sa do procesu výroby zaplietol aj "zvierací" lep. Horšie je, že značky nie sú schopné dôkladne špecifikovať, či bol daný model stvorený pomocou zvieracieho lepidla alebo nie. Častokrát sa zvierací a rastlinný lep používajú na striedačku alebo v zmiešanom stave.

Vegan Vans?

Môže to byť prekvapením pre fanúšikov značky Vans. Tenisky sú predsa vykonané z canvasu a majú gumenú podrážku, ako aj textilnú výstelku. Zdalo by sa teda, že sú ideálnou obuvou pre vegánov! Ale len malá časť výrobkov firmy je označovaná ako vegánska... Môžeme si domyslieť, že to vyplýva práve z neistoty vzhľadom na použité lepidlo v jednotlivých modeloch. Avšak Vans má vo svojom portfóliu aj vegánsku sériu. V nej sa nachádza obuv a doplnky, v prípade ktorých máme istotu, že na žiadnej etape ich výroby neboli použité materiály zvieracieho pôvodu. Medzi vegánskymi modelmi Vans nájdeme taktiež vegánsku verziu kultového modelu Vans Old Skool. Pamätajme si však, že nie každý produkt z tejto série bude vegánsky. Hľadajme označenie "Vegan" - len vtedy to máme zaručené!

Vans Old Skool

Žiaľ medzi modelmi bez materiálov zvieracieho pôvodu nemáme až tak veľký výber vzorov a farieb. Zvyčajne sú to len tie najpopulárnejšie farebné verzie kultových modelov. Ale, kto z nás nesníva o klasických monochromatických Vansoch, napríklad vo verzii all black? Takú verziu slávnych tenisiek nájdeme aj vo vegánskej sérii. A sme presvedčení, že sa skvele osvedčia v každom šatníku! Ženy, ako aj muži budú nadšení ich univerzálnosťou. Vansy si poradia v streetwearových outfitoch, ako aj v spoločnosti džínsov a u žien - priedušných šiat a sukne. Vybalansujte nimi formálnejšie oblečenie, dodajte si retro šmrnc, jednoducho... hrajte sa s módou! S Vans Old Shool Vegan môžete mať istotu, že touto zábavou neutrpí žiadne zviera.

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]