Crazy 90’s are back! Najmódnejšie modely tenisiek v neónových farbách


cierne Nike Air Max 270

Retro trend je ešte stále aktuálny, nič nenaznačuje tomu, že ho čaká skorý koniec. Je to dobre? Samozrejme, že áno! Uplynulé desaťročia boli plné projektov, ktoré by pre nás mohli byť inšpiráciou alebo si bez väčších úprav nájsť miesto v súčasných outfitoch. Pri hľadaní toho, čo môže by aj napriek uplynutým rokom stále aktuálne, sa zmenilo len jedno - objekt záujmu. Zdroj, z ktorého čerpáme - my, ako milovníci tenisiek, ale aj výrobcovia obuvi a oblečenia, ktoré si vyberáme. Po vlne sympatie ku farebným 80. rokom, prišiel čas, aby sme preskočili do ďalšej dekády. Fanúšikovia streetwearu, držte sa - crazy 90’s are back!


Trend na neóny


Radosť, energia, vášeň... a žiadne pravidlá - môžete si predstaviť niečo lepšie pre fanúšikov mestskej módy? 90. roky sú skutočnou studnicou inšpirácie pre milovníkov pouličného looku. Až je čudné, že sa o toto obdobie zaujímame až teraz! Všadeprítomný džíns, odvážne miešanie elegancie, gýču a grungeových inšpirácií sú dnes opäť aktuálne, čo dokonale spolupracuje s ideou streetwearu. Spomedzi všetkých trendov vtedajšieho obdobia sa jedna vec vysúva do popredia - je ňou farba. 90. roky boli plné života, a diskotékové flitre sa aj v bežných outfitoch miešali so zachmúreným punk rockovým rebelantstvom, celkom ako svetlo a tma vo vtedy neuveriteľne populárnej stroboskopickej guli. Nič nevyjadruje ducha tej doby viac ako neónové farby. Niektorí ich pokladajú za trochu iritujúce, najmä ak je ich priveľa, ale práve ich energia a charakter predstavujú základ bláznivých 90. rokov - diskotékových, odvážnych, nekompromisných. Nemusíme dlho čakať, aby si trendsetteri, po nich štylisti a projektanti všimli potenciál neónov, a opäť ich prizvali do moderných outfitov. Milovníci mestských trendov si ich taktiež zamilovali - osobitne v teniskách. Značky ako Nike, adidas, Fila alebo New Balance sú totiž známe tým, že idú ruka v ruke s módnymi trendami a snažia sa uspokojiť nové požiadavky, samozrejme v nepretržite dokonalom štýle. Streetwear túži po neónových topánkach? Streetwear ich bude mať!


Neónový total look


Ostré, živelné farby sú skvelým spôsobom na perfektný outfit - najmä, ak si ich obliekame od hlavy po päty. Najväčší hráči na trhu so športovou obuvou a oblečením o tom niečo vedia, preto na našich obľúbených teniskách radi prezentujú neónový total look. Napríklad? Nike M2K Tekno, v ktorých bola monotónnosť bieleho zvršku rozbitá výraznými elementami v ružovej a žltej farbe. Tento model je totiž štýlový na druhú - nielen prostredníctvom farieb, ale aj vďaka samotnému profilu, ktorý nasleduje stále aktuálny trend na dad shoes. Štýlová strela do čierneho! Rovnako fascinujúce sú Nike Air Max 98. Jedny z najznámejších tenisiek na svete tiež priťahujú neónovými farbami - najmä spojením energickej červenej s modrou. A ak už hovoríme o skutočných hviezdach streetwearového looku, oplatí sa staviť aj na kultové Nike Air Force 1 ’07 v ultramarínovej - ktorá magnetizuje už z diaľky. Klasika v novodobej, energickej verzii je receptom na skutočne dobrý outfit. A ak vám nechýba odvaha (a sneakerheadi sa predsa experimentovať neboja!), a trend na bláznivé 90. roky je niečím presne pre vás, môžete si vybrať aj bláznivé AF1 v citrónovej farbe s lesklým brokátovým logom. Sú poctou diskotékovému trbletu spred desaťročí, ktorý dnes s nostalgiou vítame. Kto z nás by sa nechcel posunúť v čase? Návrat k tomu, čo bolo nám ponúka aj adidas - a konkrétne model Falcon, jedny z najpopulárnejších tenisiek ostatných sezón. Tento tiež do nebies vynáša trend na ugly shoes, skvele korešponduje so súčasnosťou, a neónové elementy na bielom zvršku čitateľne nadväzujú na pojašené 90. roky.


Retro aj moderne?Jedným z dôkazov snahy súčasnej módy hľadať inšpiráciu v uplynulých dekádach je aj popularita dad shoes. Výrazne skonštruované tenisky, ktoré vyzerajú ako vytiahnuté zo skríň našich otcov (odtiaľ sa vzal aj ich názov) neodškriepiteľne kraľujú v uliciach veľkých aj malých miest, a s veľkou ochotou si ich vyberajú fanúšičky, ako aj fanúšikovia streetwearu. Popri tomto prúde funguje však ešte jeden, rovnako silný - minimalistická móda a inšpirácia... futurizmom alebo filmami science fiction. Ľahkú obuv s takmer pórovitou konštrukciou je na uliciach vidieť takmer rovnako často ako dravé ugly shoes. Avšak môžete aj v jej prípade aplikovať trend na neóny? Samozrejme, že áno - a navyše je to neuveriteľne štýlová kombinácia. Značka adidas si je toho veľmi dobre vedomá, a to je cieľom aj jej projektov. Stačí sa pozrieť na taký model, ako Rivalry Low. Zvršok vo verzii all white inšpirovaný basketbalovým logom spred desaťročí vyzerá ľahko a moderne, ale oživuje ho energická žltá. Táto kombinácia stojí za to! Rovnako zaujímavými projektami sú napríklad adidas Stan Smith – tiež jednoliato biele, priťahujúce neónovou pätou. Tento módny akcent vám umožní nasledovať trendy, ale podľa vlastných pravidiel. Skvelou voľbou budú aj New Balance MS 997 997 vo farbách pripomínajúcich švédsku alebo ukrajinskú vlajku. Energická žltá a ultramarínová sa perfektne osvedčia v každom outfite, čo bude dôkazom toho, že sa dokonale orientujete v aktuálnych trendoch. Aj Nike má vo svojej ponuke modely, ktoré jediným detailom nadväzujú na aktuálny trend výrazných farieb. Ako príklad môžeme uviesť tenisky s charakterom, sneakersy Air Max Utempo. Ich jednoliaty čierny zvršok je skvelým základom pre neónový element v podobe obrysu charakteristického Swoosha. Tento model si zasluhuje pozornosť už len vďaka slávnemu systému odpruženia Air Sole, viditeľnému cez okienko v podrážke - samozrejme tiež v najmódnejších neónových farbách. V dobrom dizajne neexistujú náhody!


Energia v každom ročnom období


Hra z farbami ovládla celý streetwear a nepochybne sa stala niečím viac, než len hrou na jednu sezónu. Všetko poukazuje na to, že nás bude sprevádzať ešte nejaký čas, a preto by sme sa mali pripraviť. Neónové farby pôsobia fantasticky na jar a v lete, keďže sa z nich môžete tešiť aj na priedušnej plátennej obuvi. Kanárikovo žlté Vans Old Skool alebo nesmrteľné Converse Chuck Taylor All Star po členok? Ani tie by nemali chýbať v šatníku skutočného lovca mestských trendov. Ale to nie je celá ponuka obuvi inšpirovanej neónovými farbami, ktoré vládli pred dvoma desaťročiami - je toho oveľa viac. Čo to pre nás znamená? Samozrejme to, čo streetwear zbožňuje najviac - neobmedzené možnosti vyjadrovania samého seba! Tak ako, sneakerheadi? Ste pripravení vydať sa na cestu v čase? Smer – neónovo bláznivé 90. roky!


[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

dámske tenisky v neónových farbách

99.99

47.99 €

99.99

47.99 €

199.99

179.99 €

89.99

43.99 €

89.99

51.99 €

89.99

55.99 €

pánske tenisky v neónových farbách

129.99

63.99 €

94.99

67.99 €

detské v neónových farbách

54.99

49.49 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]