Converse Kolekcia

Sprievodca svetom Converse: orientujte sa medzi modelmi!

All Star, One Star, Chuck Taylor, Cons, Jack Purcell… čím sa odlišujú jednotlivé línie, modely a druhy obuvi tejto slávnej značky? Je ľahké stratiť sa v množstve názvov a hesiel, ale my sme vedomosti o Converse pekne usporiadali. S našim návodom v džungli tenisiek s istotou nestratíte smer!

Tri hlavné línie obuvi Converse sú All Star, Jack Purcell i One Star. V rámci nich existujú rôzne verzie, farby a limitované edície, častokrát v spolupráci s najväčšími hviezdami pop kultúry. Línia All Star zahŕňajúca kultové Classic Chuck, Chuck 70, ako aj menej známe, ale taktiež obľúbené medzi fanúšikmi značky, Star Player, je zrejme najpopulárnejšia zo všetkých.

ALL STAR Classic Chuck

Chuck Taylor, ktorého meno nesie najslávnejší model tenisiek, bol basketbalista, ktorý urobil prevrat v prístupe ku obuvi používanej na ihrisku. Modely obuvi, ktorú stvoril pre Converse, kedysi nosili takmer všetci basketbalisti a jej silueta, ako aj črty boli na 20. roky, v ktorých vznikli, revolučné. Firma tak naozaj začala zarábať milióny len vďaka jedinému čiernobielemu modelu (až o niekoľko desiatok rokov neskôr sa k nemu, kvôli nátlaku používateľov, pridali iné farby). Converse sa prvých Chuckov nikdy nevzdala, ale čoskoro sa k nim pridali nové tvary a druhy. Okrem štandardného zvršku nad členok sa objavili taktiež krátke verzie modelu. Všetky však spájal trvácny materiál (poväčšine canvas, niekedy koža), z ktorého sú vyrábané, podrážka zaručujúca dokonalú priľnavosť a charakteristická predná časť obuvi.

Chuck 70

Na prvý pohľad sa model Chuck 70 v ničom nerôzni od Classic Chuck. Vo výzore nedošlo ku mnohým zmenám, ale… Skutočný rozdiel sa ukrýva v kvalite materiálov a spôsobe prevedenia oboch sérií. Classic Chuck je model, ktorý sa začal masovo vyrábať po kríze značky, keď sa jej nový majiteľ rozhodol šetriť materiály, z ktorých bola obuv vyrábaná. Chuck 70 sú návratom ku originálnym surovinám, ešte trvácnejším a spoľahlivým (kvalitnejší canvas, pevnejšie šnúrky, trvácnejšia guma) a naviac detaily nadväzujúce na prvé konverzy.

Star Player

Hviezda a ohnutý pásik na boku zvršku? To musia byť Star Player! Silueta pripomínajúca slávne Chucky, ale v nízkej verzii pod členok. Od najslávnejšieho modelu ich odlišuje taktiež mäkký golier, ktorý zvršok zhora lemuje.

JACK PURCELL

Tomuto modelu dal meno slávny hráč bedmintonu zodpovedný za návrh tejto obuvi. Podobne ako Chuckovi Taylorovi, aj Jackovi Purcellovi išlo o pohodlie pri hraní – tentokrát však nie na ihrisku, ale na kurte. Model nesúci jeho meno je minimalistickejší, ale má širšiu gumu a vyššiu špičku, na ktorej bol umiestnený charakteristický pásik. Podobne ako Chucky, aj on je v ponuke v plátennej aj koženej verzii. Môžeme ho nájsť v rôznych farbách, ale ku najznámejším patria čierne, biele alebo kombinácia týchto dvoch farieb.

ONE STAR

…čiže jedna hviezda. Práve ona zdobí bok alebo zadnú časť zvršku v tejto línii obuvi Converse. One Star majú oveľa viac teniskovú siluetu, nemajú slávny konverzový (zvyčajne biely) predok, sú vyrobené z plátna, kože alebo semišovej kože, a vybavené mäkkým golierom lemujúcim zvršok. Podrážky z rôznou výškou, farby, a dokonca aj vzory obuvi svedčia o ich výnimočnom štýle a odvahe spájať to, čo je nadčasové s najnovšími trendami.

Prezrite si iné kolekcie:

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]