Vegánska obuv? Čiže aká?

Vegánska obuv? Čiže aká?

V dnešných časoch nie jezakúpenie vegánskeho oblečenia žiadnym problémom, pretože oblečenie tohto typu je ľahko dostupné v mnhých obchodoch. S vegánskou obuvou je to o niečo zložitejšie. Častokrát pri kúpe obuvi z takzvanej ekologickej kože nemáme úplnú istotu, či daná firma pri výrobe nepoužila taktiež materiály zvieracieho pôvodu. Pri hľadaní vegánskej obuvi musíme dôkladne čítať informácie na štítku a v prípade akýchkoľvek pochybností je potrebné porozprávať sa s obchodníkom alebo sa dokonca skontaktovať so samotným výrobcom.

Čo sú to vegánske topánky?

Vegánske topánky sú produktom, pri ktorého výrobe neboli použité žiadne materiály zvieracieho pôvodu. Stojí za to sa však z blízka pozrieť na každý model obuvi, keďže ako sa ukázalo, niektoré produkty vyrobené z ekologickej kože alebo iných syntetických materiálov majú zvršok z materiálu vhodného pre vegánov, ale vo vnútri obuvi sa nachádza kožená alebo vlnená vložka. Dôkladná kontrola označení na týchto topánkach je jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré musí pamätať každý vegán pri nákupoch v obchodoch s obuvou.

JE OBUV Z EKOLOGICKEJ KOŽE VŽDY VEGÁNSKA?

Nákup obuvi z eko-kože nie je pre vegánov vždy najlepšou voľbou. Aj napriek názvu tento materiál vôbec nie je až taký priaznivý pre životné prostredie. Nepodlieha biodegradácii, čo znamená, že jeho rozklad môže trvať i stovky rokov. Naviac výrobcovia pri produkcii ekologickej kože niekedy používajú zvyšky z výroby prírodnej kože. Preto sa oplatí zvážiť nákup obuvi vyrobenej z iných syntetický materiálov.

NÁKUP VEGÁNSKEJ OBUVI

Stačí sa trochu porozhliadnuť, aby sme mohli konštatovať, že vegánska obuv je na dosah ruky. Najjednoduchšie je, keď stojíme pred výberom obuvi na jarno-letnú sezónu. Modely tohto typu sa dajú jednoducho vyrobiť z takých materiálov ako textil, bavlna alebo ľan. Zaručia potrebný komfort pri používaní, cirkuláciu vzduchu a sú taktiež sto percentne vegánske. Čo však robiť v prípade, keď si musíme vybrať obuv na jesenno-zimnú sezónu? V súčasnosti sa odevné značky čoraz viac angažujú v ochrane životného prostredia a snažia sa vyjsť v ústrety očakávaniam i tých najnáročnejších zákazníkov. Je dôležité obrátiť pozornosť i na obuv vyrobenú z rôznych zmesí syntetických vlákien. Vďaka tomu získame tepelný komfort, vodotesnosť a zároveň budeme mať istotu, že nami používaný produkt je možné označiť za vegánsky. Množstvo vegánskych materiálov spôsobuje, že obuv pre seba bez problémov nájdu milovníci všetkých možných štýlov. Na trhu sú dostupné vegánske tenisky, poltopánky, členková obuv, dokonca i čižmy.

VEGÁNSKA OBUV

69.99

31.99 €

74.99

31.99 €

74.99

35.99 €

74.99

35.99 €

74.99

35.99 €

64.99

39.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]