Ako vybrať veľkosť New Balance 997? Spoznajte naše triky!


Už ste si vyhliadli svoje nové tenisky, vybrali ste si tú najlepšiu farbu, ktorá doplní vaše každodenné sety a odrazu sa objaví problém. Akú veľkosť obuvi New Balance 997 potrebujete? Bude iná ako tá, ktorú zvyčajne nosíte? Je taká istá, ako v prípade vašich obľúbených lifestylových topánok iných značiek? Spoznajte naše life hacky a tešte sa z pohodlia za každých okolností! Ale... najskôr sa oboznámte s históriou modelu, ktorý neustále od znova dobýja streetwear.


Balans inšpirovaný prírodou


Číslo 997 vám veľa nehovorí? Od teraz bude všetko inak! Toto číslo dostal jeden z najkultovejších modelov obuvi NB ktorý sa pred nedávnom objavil v obnovenej verzii tejto retro klasiky. Ale... začnime od začiatku. Ako sa to všetko začalo?

História svetoznámej značky sa začala už v roku 1906! Áno, nie je to omyl! Kultová značka, ktorá sa spája s nezvyčajne pohodlnou lifestylovou obuvou na každý deň je výrobcom, ktorý aj napriek svojej dlhej histórii neustále nadchýna najnovšími technológiami a dizajnom. Práve ona vie nejedného sneakerheada vždy prekvapiť. Všetko sa začalo nápadom spríjemniť prácu murárom, ako aj pozorovaním... sliepok. Premýšľate, čo majú murári spoločné s kurami? Tiež nás to zaujíma! Avšak nápad bol taký kreatívny, že prerástol naše najsmelšie očakávania. Ako dobre viete, končatiny sliepok sú dlhé a zakončené pazúrmi. Práve stabilita v podobe dobre rozložených troch oporných bodov tvorcov navnadila na stvorenie do tých čias najpohodlnejšej vložky do topánok. Práve ona sa mala postarať o perfektnú stabilitu, akú majú pri chôdzi kury. Zanedlho si uvedomili, že nastal ideálny moment rozšíriť sortiment a stvoriť obuv určenú pre športovcov. V priebehu rokov boli dovtedajšie modely zlepšované, testovali sa moderné technológie, ktoré sa mali postarať o vyššie pohodlie pri používaní. Práve vďaka tomu sa značka New Balance neodškriepiteľne spája s neuveriteľným pohodlím.


NB997 - pre milovníkov klasiky a hľadačov moderných riešení


Séria obuvi NB 997 existuje na trhu už viac než 30 rokov a od samého začiatku využíva pokrokové technológie, aby čoraz viac spríjemňovala každodennosť. Práve modely zo série 997 sa preslávili neuveriteľne pohodlnou podrážkou z materiálu C-Cap a systémom ENCAP, ktoré boli použité v konštrukcii podrážky. V porovnaní s predchodcom, ktorým bol model M996 sa verzia 997 vyznačuje dvojvrstvovou podrážkou s oveľa väčším odpružením, ktoré je osobitne citeľné v prednej časti. V mestských teniskách NB 997 bol systém stabilizácie päty prepojený s podrážkou, ako aj so zvrškom zdokonaleným o oporné vrstvy.

Model mestských tenisiek New Balance 997 je nielen nadviazaním na retro dizajn, ktorý si dnes opätovne získava srdcia streetwearu. Je aj ideálnym spojením klasickej siluety NB z roku 1991, kde boli vo zvršku skombinované semišové, syntetické, kožené a sieťované elementy s modernými systémami. Práve ony dnes prekvapia modernou technológiou a pohodlím, ktoré sme si doteraz ani nevedeli predstaviť.Videli ste už nový model NB 997 HAJ?


Preto, túto sezónu prichádza ešte viac vylepšená a modernejšia verzia klasických NB 997. Najznámejšou je mestská verzia New Balance 997HAJ, kde sa okrem bielej farby módnych tenisiek objavuje výrazný modrý odtieň a skoro až neónová ružová! Napočudovanie, určená nielen do dámskeho šatníka. Odkiaľ sa vzal nápad na túto verziu? Spojením trendu na biele tenisky, nadviazaním na retro štýl a inšpiráciou farebnými (ružovými) 90. rokmi! Nízkoprofilový zvršok spôsobí, že model ideálne splynie s atmosférou mesta a spracovanie z najkvalitnejších materiálov spôsobuje, že sú hodným reprezentantom dnešného urban štýlu. Kožené elementy, ktoré boli použité v najviac namáhaných miestach sa postarajú o oporu, vďaka čomu sa budete tešiť ich trvácnosťou po veľa rokov používania. Čo ešte? Sieťovaný element na vrchnej časti topánky je zárukou správnej ventilácie, vďaka čomu budú mať vaše chodidlá zistené hygienické podmienky aj v tých najhorúcejších dňoch. A celok bol osadený na originálnej, správne vyprofilovanej podrážke vyrobenej z odpružujúcej penovej vrstvy a priľnavej gumenej vonkajšej podrážky, ktorá je odolná voči zodieraniu. A toto všetko dopĺňa nezvyčajná farba, vďaka ktorej budete kraľovať medzi sneakerheadmi. Už viete, že nový model NB 997 sa musí nachádzať aj vo vašej kolekcii. Teraz sa objaví otázka - ako si správne vybrať jeho veľkosť?


Veľkostná tabuľka - prečo je iná?


Iste je vám známe, že nie je veľkosť ako veľkosť, a vaše doterajšie číslo obľúbených tenisiek od adidas alebo Nike môže byť u iných značiek iné. Nie je to však nič zvláštne, veľkostné tabuľky jednotlivých značiek sa v mnohých prípadoch mierne líšia, kvôli čomu môžeme mať problém s prispôsobením modelu. Zvyčajne siahate po svojom bežnom čísle, ale odrazu sa ukáže, že nepasuje až tak ideálne, ako by sa mohlo zdať? Je to normálne, najmä vtedy, keď svetoznáme značky neustále vylepšujú svoje veľkostné škály, aby sa postarali o ešte lepšie prispôsobenie. Preto ste donedávna mohli poväčšine nájsť len plné veľkosti, a dnes máte do činenia už aj s takzvanými polkami alebo veľkosťami typu 40 1/3. Všetko preto, aby každý používateľ tenisiek mohol nájsť perfektne strihanú obuv a zažil pohodlie, o akom mohol doteraz iba snívať. Oplatí sa venovať pozornosť aj faktu, že dámske veľkosti sa častokrát prekrývajú s mládežníckymi. Preto sa nečudujte, keď veľkosť 38 nájdete aj v juniorskej tabuľke, a 40 bude širšia ako doteraz.


Ako si vybrať veľkosť New Balance?


Preto sa vami chceme podeliť našimi metódami výberu správnej veľkosti obuvi, aj kultových modelov zo série 997 od New Balance. Avšak k tomu budete potrebovať dodatočné pomôcky, a preto najlepšie bude, ak merania budete robiť doma alebo na mieste vhodnom na nerušené zmeranie chodidla. Tu sú kroky, ktoré musíte nasledovať, aby ste sa mohli tešiť perfektným prispôsobením svojich tenisiek.


1. Pripravte si trochu voľného miesta, vezmite si list papiera veľkosti A4, pravítko alebo čokoľvek na meranie, a niečo na písanie.


2. Často sa stáva, že chodidlá nie sú ideálne rovnaké a väčšina z nás má jedno chodidlo trošku dlhšie ako to druhé. Mohlo by sa zdať, že takýto rozdiel nebude mať vplyv na pohodlie pri používaní, a obuv skúšaná na jednom chodidle bude perfektne pasovať aj na tom o niečo dlhšom. A to je chyba! Preto pri meraní vezmite do úvahy väčšie chodidlo.


3. Položte ho na papier a následne voľne obkreslite. Pamätajte na to, aby ste to nerobili pod uhlom a neobkresľovali vnútornú časť chodidla, ktorá poriadne neprilieha ku povrchu. Kreslite zvisle, venujte pozornosť častiam, ktoré sú od seba najviac vzdialené.


4. Zmerajte dĺžku obkreslenej kontúry. Ale nerobte to naprieč alebo v strede obrázku. Urobte rovnobežné čiary na konci najdlhšieho prsta a na najvzdialenejšom mieste päty. Následne zmerajte vzdialenosť týchto najvysunutejších bodov. Výsledné číslo bude predstavovať mierku vášho chodidla.


5. Ale to nie je všetko! Mohlo by sa zdať, že zmerané chodidlo sa rovná ideálnej veľkosti vložky. Tu sa však objavuje háčik. Pamätajte, že po aktívnom dni chodidlo častokrát spuchne, a pri pohybe je potrebná trocha voľnosti a priestoru, preto ku výsledku pridajte ešte pol centimetra rezervy!


6. Výsledný súčet bude predstavovať veľkosť vášho chodidla, ktorú musíte porovnať s veľkostnou tabuľkou značky, tie častokrát uvádzajú aj dĺžku vložky.


7. Hotovo! Teraz môžete ísť do predajne Sizeer alebo si bez problémov objednať svoj vyhliadnutý model New Balance 997 online!


Už poznáte históriu značky, viete, akú cestu prešiel váš vysnený model obuvi, a poznáte spôsob výberu tej správnej veľkosti. Teraz zostala už len tá najpríjemnejšia etapa, čiže nákup a možnosť vytvárať jedinečné outfity. Dáte si povedať? Originálnu obuv New Balance 997 nájdete v našich kamenných predajniach a na Sizeer.sk.


[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

New Balance 997 pre ženy

89.99

35.99 €

89.99

55.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]