Ako skladať tričká? Spoznajte naše tipy!


Mestský look charakterizuje nielen stvorenie setov v súlade s najnovšími trendami. Je to taktiež nasledovanie vlastného štýlu a výber produktov, ktoré si s radosťou obliekate. Ba čo viac - hrdo nosíte. Preto neuveriteľne dôležitým faktorom v živote každého streetwearového fanúšika je aj to, ako skladujeme naše kolekcie, medzi nimi aj tričká! Tu sa objaví otázka - ako ich poskladať, aby zaberali čo najmenej miesta, boli lepšie viditeľné v šatníku a nie vždy potrebovali okamžité vyžehlenie. Prečítajte si naše rady a tvorte outfity hodné kráľa streetwearu!


1. Do rolky


Tento spôsob sa najlepšie osvedčí na cestách, výletoch alebo jednoducho v prípade nedostatku miesta v skriniach. Vďaka nemu zmenšíte oblasť skladovania svojich tričiek a zároveň k nim budete mať lepší prístup. V čom spočíva? Východiskový bod je taký istý ako v prípade iných spôsobov. Položte tričko na rovný povrch a vyhlaďte ho rukami. Následne zložte jeho boky do stredu tak, aby ste získali potrebnú šírku valca. Ďalším, zároveň posledným bodom je zvinutie trička do rolky po celej jeho dĺžke. Teraz stačí, ak svoje obľúbené tričká vedľa seba uložíte podľa farby alebo iného charakteristického prvku, a voilà!


jak składać koszulki

2. Metóda KonMari


V ostatnom čase sa expertkou na organizáciu priestoru v šatníku, ako aj na poriadok v domácnosti každého druhu, stala autorka knižky "Zázračné upratovanie - Poriadok raz a navždy", Marie Kondo. Marie navrhla aj svoj vlastný spôsob skladania oblečenia. Aký? Taký, aby sa tričká skladali na malé obdĺžniky, ktoré sa potom budú do šatníka ukladať vertikálne. Vďaka tomu k nim budete mať ľahší prístup a ušetríte veľa miesta. Samozrejme, táto metóda je veľmi podobná tej prvej, ale s tých rozdielom, že vo chvíli získania dlhého obdĺžnika tričko nerolujete, ale skladáte najskôr do 2/3 výšky, následne zohnutú časť skladáte ešte raz na polovice a prikryjete zvyšnou časťou trička tak, aby ho bolo možné postaviť.


jak składać koszulki

3. Klasicky


Jedným z najznámejších spôsobov skladania tričiek je takzvaný klasický systém. Poznajú ho všetky mamy, predavačky v obľúbenom obchode s oblečením a my. A teraz o ňom budete vedieť aj vy! Stačí, ak svoje tričko položíte na rovný povrch prednou časťou nadol. Následne vyrovnáte jeho povrch tak dôkladne, aby žiadna z vrstiev nebola pokrčená. Ďalším krokom je zloženie trička na ¼ šírky (spolu s rukávmi) do stredu - takto získate rovnú líniu od pliec až po spodný okraj. Druhý bok (spolu s rukávmi) zložíte podobne. Takto dostanete úzky obdĺžnik, ktorý zdola zložíte na 1/3 výšky a potom na polovice. Teraz môžete tričko otočiť, aby sa golier nachádzal na vrchu. Budete mať šikovne poskladané tričko.


jak składać koszulki

4. Na polovice


Čiže spôsob, ktorý si väčšina z nás vyberá, keď sa ponáhľame alebo aj tak ho plánujeme pred oblečením vyžehliť. Výhodou tohto spôsobu je fakt, že tričko môžete zložiť aj vo vzduchu alebo opreté o brucho! Spočíva v tom, že tričko držíte zvisle, následne ho stačí pozdĺžne zložiť na polovice (ak má tričko rukávy, tie musíte tiež spojiť). Ďalším bodom je schovať rukávy do stredu a následne ešte tričko zložiť po dĺžke na polovice). Tento spôsob rozhodne zaberá najmenej času a umožní usporiadať vaše letné tričká.


jak składać koszulki

5. S pomôckami


Pamätáte si časy, keď sa v prestávkach medzi televíznymi programami objavoval teleshopping? Už vtedy nás lákal nevyhnutnými náradiami, ktoré nám mali uľahčiť život. A medzi nimi bol napríklad aj kus plastu, ktorý mal uľahčiť skladanie oblečenia. Vďaka nemu to bolo tak jednoduché, že to mohli robiť aj deti. Kľúčom k úspechu boli zárezy na tých správnych miestach, ktoré stačilo zohnúť a oblečenie sa podľa vyznačených línií skladalo samo. Takúto pomôcku si môžete pomocou kartónu doma urobiť aj sami! Pripravte správnu veľkosť v tvare štvorca a zohnite ho na potrebných miestach (podeľte ho pozdĺžne na 3 rovnaké časti, a strednú zložte priečne na polovicu). Následne naň tričko položte a rukávy zložte do stredu. Potom zohnite spodnú časť, aby bolo tričko zohnuté na poly a hotovo! Toto je päť najpopulárnejších spôsobov ako perfektne poskladáte svoje tričká. Ak aj napriek všetkému niečo nefunguje a v šatníku aj naďalej panuje chaos, pohľadajte niekoho, kto vám s tým pomôže, hoci aj vaša mama. Nechcete predsa, aby boli vaše značkové tričká len tak pohodené v skrini, však?


jak składać koszulki
[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]

prezrite si dámske tričká

prezrite si pánske tričká

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]