Ako odlíšiť originálne Huarache od napodobenín?


V časoch globalizácie nie je problémom získať produkty, ktoré boli vyrobené na zahraničných trhoch, mimo tzv. "oficiálneho obehu". Popularita zahraničných aukčných portálov a možnosť získať doplnky, oblečenie a obuv za pár eur spôsobila, že sa častokrát necháme nalákať na napodobeniny. Veď ak vyzerajú podobne, prečo platiť viac? - pomyslíme si. Žiaľ, takéto myslenie je klamné. Kópie sú vyrábané z menej kvalitných materiálov, častokrát toxických pre ľudský organizmus a nebezpečných pre pokožku. Sú taktiež menej trvácne a kvalita prevedenia je horšia. V prípade obuvi taktiež chýbajú vlastnosti, ktoré majú originálne modely, ako napríklad správne odpruženie alebo špeciálne vložky.


Ak aj zámerne nevyhľadávame lacnejšie repliky a kupujeme obuv napríklad na aukčných portáloch, alebo od známych, môžeme naraziť na falzifikáty. Týka sa to predovšetkým populárnych modelov obuvi. Jedným z takýchto typov tenisiek sú Nike Huarache. Ako odlíšiť ich originál od imitácie? Máme pre vás niekoľko rád.1. Zadný pás je vyrobený z veľmi elastickej gumy (namiesto pevnejšieho materiálu)


Charakteristický zadný pás originálnych Nike Huarache je pevný a aj po vyzutí obuvi ostáva na svojom mieste. Napodobeniny často majú obyčajnú gumu, ktorá je nielen príliš elastická, ale taktiež nespĺňa svoju funkciu, čiže neposkytuje chodidlu tú správnu oporu. Pamätajme aj na to, že podpis Nike je v originálnej verzii vyrazený na páse a neodlišuje sa od neho farbou! Hoci práve pás sa najľahšie porovnáva, musíme si pamätať, že v napodobeninách sa budú odlišovať aj ostatné materiály. Namiesto pevnej kože, mäkký materiál, podrážka z gumy, ktorá nemá odpružujúce vlastnosti a umelé nekvalitné materiály, z ktorých je stvorený zvršok a vnútro obuvi.


2. Materiál v oblasti päty nie je prehĺbený


Keďže konštrukcia Huarache je zvlášť netypická v oblasti päty, práve tu môžeme vidieť najviac rozdielov medzi originálom a napodobeninou. V skutočných Nike Huarache je materiál medzi podrážkou a zadným pásom mierne prehĺbený. Má to za účel prispôsobenie ku chodidlu a správny návrat energie. Pri výrobe replík populárnych modelov ich tvorcovia nekladú dôraz na technológie a vlastnosti jednotlivých prvkov obuvi. V prípade napodobených Huarache je materiál na päte častokrát nesprávne vyprofilovaný.


3. Prešívanie v inej farbe, prípadne v inom mieste a nedôkladne urobené


Zvršok kultového modelu Nike bol stvorený z kombinácie materiálov, ktoré musia byť kvôli rôznym štruktúram veľmi dôkladne zošívané. V napodobených verziách Huarache je prešívanie prevedené častokrát nedbalo a pri horších falzifikátoch sa stáva, že nite majú inú farbu než materiál alebo jeho vnútrorná časť je zvinutá. Prešívanie sa veľmi často v porovnaní s originálom taktiež nachádza na inom mieste.


4. Jazyk v originálnych Huarache je dlhý (siaha po členok) a mierne vyprofilovaný


U napodobenín Huarache je častokrát príliš úzky alebo veľmi prehnutý. Originálne Nike majú mierne vytvarovaný jazyk s našitým emblémom. Okrem toho sa v ňom nachádzajú dodatočné dierky na šnúrky.


5. Farba


Hoci Nike v súčasnosti poskytuje možnosť personalizácie modelov, v prípade výnimočne netypických farebných kombinácií sa oplatí byť obozretným. Môže vyjsť najavo, že model, ktorý kupujeme... nikdy nevznikol!

Pamätajme si, že zárukou originality obuvi je jej nákup výlučne z overených zdrojov, akými sú predajne a oficiálne stránky výrobcu, prípadne od oficiálnych distribútorov s vybudovanou pozíciou na trhu. Neoplatí sa riskovať kvôli šetreniu, ktoré bude v konečnom výsledku vyhodením peňazí do vzduchu![script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]