Ako nosiť Nike Huarache?


Huarache, čiže jeden z najznámejších modelov Nike, ktorý stvorila legenda medzi dizajnérmi tejto značky, Tinker Hatfield, je už roky objektom túžob milovníkov streetwearu po celom svete. Obuv vznikla na začiatku 90. rokov a hoci ich futuristická silueta mohla odstrašiť najmä tradicionalistov, okamžite si získala mnoho sŕdc!Svoj podiel na úspechu serie mala taktiež marketingová stratégia, podľa ktorej bola obuv dostupná v ohraničenom množstve a nepredávala sa v obchodných centrách, ale malých predajniach. Obmedzená dostupnosť mala vplyv na popularitu a chuť nakupovať. Zanedlho chceli Huarache nosiť všetci. Preto vznikli nielen dámske, detské a juniorské verzie, ale aj rôzne farebné varianty (a v súčasnosti taktiež možnosť stvoriť svoj vlastný projekt) tak, aby ich každý mohol prispôsobiť ku svojmu outfitu. Čo ešte môžeme o Huarache povedať?


Bežecké či lifestylové?


Prekvapujúce je, že Huarache mali byť na začiatku obuvou určenou na beh, avšak to sa nevyhlo kritike profesionálnych runningových médií, ktoré model kritizovali ako nevhodný na beh vzhľadom na nedostatok dobrej ventilácie. Avšak skvelé odpruženie (hrubá podrážka so vzduchovým vankúšikom Air), opora päty (založená na charakteristickom páse z trvácnej gumy a elastického prispôsobivého materiálu) a zvršok zo zmesi materiálov, ktoré spolupracujú s chodidlom pri pohybe spôsobili, že Huarache boli používané nielen na beh, ale aj na iné športové disciplíny.To prinútilo Nike stvoriť špeciálnu edíciu Run, ktorá pri zachovaní najlepších čŕt klasickej verzie ponúka priedušný zvršok a systém odvádzania vlhkosti. Týmto spôsobom sa obuv opätovne stáva ideálnou tréningovou výbavou.

Ale, ako sa ukázalo, nielen tréningovou. Pretože to, čo by na začiatku mohlo odstrašiť, čiže dizajn obuvi, sa ukázalo ako jej najsilnejšia stránka. Huarache čoskoro nosili všetci – nielen na bežeckých dráhach, ale aj na bežné nosenie. Takto sa narodila ďalšia ikona štýlu.

Dokonalý doplnok outfitu


Najpopulárnejšie farebné verzie Huarache – triple black a čierna osadené na podrážke sú teniskami, ktoré v prípade potreby zohrajú hlavnú úlohu, ale aj skvele doplnia outfity. Noste ich ku džínsom a štýlovým tričkám, alebo mikinám, módnym vzorovaným šatám, ba dokonca aj ku teplákovým nohaviciam. A možno uprednostňujete dievčenskú ružovú a béžovú? Dokonale sa osvedčia v kombinácii s monochromatickými textilnými kraťasmi, šatami a sukňami. Nike Huarache skvele vyvážia taktiež elegantný look: klasická košeľa, textilné cigaretové nohavice a plášť v kombinácii s kultovým modelom obuvi je obľúbená zostava fashionistiek. Avšak športová tradícia Huarache zaväzuje! Preto, najmä viacfarebné verzie noste ku športovým outfitom. Kultový model Nike má rád predovšetkým legíny, ale môžete s nimi perfektne skombinovať aj kraťasy. Máte radi streetwear v čistej forme? Kožená bunda, široké nohavice a fullcap si tiež obľúbia spoločnosť Vašich tenisiek. Ešte stále neviete, ako nosiť Nike Huarache? Poradíme Vám: ako len chcete!
[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]