Ako čistiť Reebok Aztrek?

Reebok Aztrek čistenie

Dad shoes s futuristickým akcentom? Trikrát áno! Práve kvôli tejto unikátnej kombinácii milujeme Reebok Aztrek - pravdepodobne jedny z najzaujímavejších "škaredých topánok" na trhu. Ako zaručiť, že nám budú slúžiť niekoľko rokov a navyše neustále dobre vyzerať? Rada je jednoduchá - stačí sa postarať o správne ošetrovanie. Zistite ako čistiť vaše obľúbené tenisky, aby sa vždy skvele prezentovali a tešiť sa ich unikátneho vzhľadu po dlhé roky.

Problematická starostlivosť

Mohlo by sa zdať, že čistenie obuvi je taká jednoduchá vec - stačí miska s vodou a nejaký prostriedok, a pri textilnej obuvi aj obyčajná pračka a ľanové vrecúško. Ani by ste sa nemohli viac mýliť! Väčšina topánok je delikátnejšia ako vyzerá a intenzívne krútenie alebo silný čistiaci prostriedok im môžu neodvratne ublížiť. A hoci je každý materiál iný, najbezpečnejším bude predpoklad, že väčšina modelov nemá rada nadmerný kontakt s vodou. Všetky rady založené na ponáraní topánok do vedra s vodou alebo intenzívne namáčanie môžete teda ignorovať. Určite neprinesú nič dobrého!

Krok za krokom

Čo namiesto kúpeľa? Predovšetkým začnite spoznaním svojich tenisek a zistením, čo naozaj potrebujú. Zvršok Reebok Aztrek bol vyrobený zo syntetickej kože, ale obohatený sieťovinovými elementami - čistenie je preto potrebné uskutočňovať tak, aby sa zohľadnili vlastnosti oboch týchto materiálov. Mali by sme taktiež venovať pozornosť štýlovým elementom, ktoré celému modelu dodávajú charakter, ale vyžadujú si trochu viac starostlivosti (osobitne v oblasti švov). Len vďaka tomu si obuv zachová skvelý look niekoľko ďalších sezón. Pri každodennej starostlivosti nezabúdajte ani na podrážku - aj ona potrebuje starostlivosť, najmä ak je biela. Jej pravidelné ošetrovanie zaručí zachovanie dobrého stavu peny EVA a systému Hexalite, ktoré zaručia pohodlie na najvyššej úrovni.


Každodenné nečistoty

Ak nie voda a nie čistiace prostriedky, čo v takom prípade prinavráti lesk obľúbeným teniskám? Venujte pozornosť predovšetkým druhu znečistení. Na dennom poriadku máme zvyčajne do činenia s prachom z ciest, niekedy aj peľom z rastlín alebo drobným zaschnutým blatom, ktoré sa nám usadia na sieťovinových častiach obuvi. So všetkými týmito problémami si poradí obyčajná kefka - povinne s mäkkým vlasom. Narábajte s ňou energicky, ale netrite príliš, aby ste nepoškodili švy alebo sieťovinu. Štrbinky v spojoch látky a sieťoviny môžete zase vyčistiť... kefkou na zuby. Vyberte si takú určenú na citlivé zuby a používajte ju s citom. Nakoniec celok pretrite (spolu s podrážkou) mäkkou jemne navlhčenou handričkou. Môžete taktiež použiť vlhčené utierky - tie by ste mali mať vždy pri sebe.

Výnimočné maléry

Prach a peľ na cestách však nie sú všetko. Ako si poradiť s náročnejšími nečistotami, ako napríklad čerstvým blatom alebo škvrnami od trávy? Ak po ruke nemáte nič iné, čím môžete zvršok okamžite vyčistiť, počkajte kým špina celkom nezaschne. Doma začnite jemným vyčistením celého povrchu kefkou, osobitne sa sústreďte na doplnkové časti a štrbiny. Potom môžete trochu porušiť pravidlá a siahnuť po handričke ponorenej v roztoku vody a jemného mydla alebo šampónu na topánky. Nič nepomáha? V tom prípade prišiel čas na prostriedky na špeciálne úlohy - tekuté preparáty s hubkami alebo penu na koženú obuv. Ak ich budete používať v súlade s odporúčaním výrobcu môžete si byť istí, že nečistoty zmiznú a obuvi sa nič nestane. Nový produkt sa však oplatí otestovať na málo viditeľnej časti podrážky - opatrnosti však nikdy nie je dosť. Po vyčistení osviežte vnútornú časť zvršku a odložte tenisky vyschnúť na vetrané miesto, ďalej od priamych tepelných a svetelných zdrojov.


×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]