Ako čistiť kožené Vans?

Čistenie kožených Vans

Sú také značky, ktorých obuvnícke projekty dominujú v prostredí mesta. Okrem tenisiek Converse medzi nimi môžeme nájsť kultové tenisky s logom Vans, ktoré debutovali v skate parkoch a dnes triumfujú na uliciach miest po celom svete. Aj napriek tomu, že boli stvorené na používanie v trochu extrémnejších podmienkach než sú obyčajné prechádzky, nemali by sme sa vyhýbať otázke správnej starostlivosti. Aby sme sa mohli z vysnívaného modelu tešiť dlhšie než len jednu sezónu, mali by sme im venovať viac pozornosti. Ako čistiť kožené Vans, aby predčasne nestratili svoj lesk?

Semišové Vans

Semišová obuv vyzerá na nohe veľmi zaujímavo a môže byť základom pre stvorenie mnohých unikátnych outfitov. Aj napriek zdaniu a mýtom, ktorým je tento materiál opradený, jeho čistenie nie je až také komplikované. Na čistenie semišových Vansov častokrát postačí obyčajná mäkká semišová kefka, ktorá si poradí s odstránením sypkej špiny. Pre odstránenie tmavých škvŕn je najvhodnejšia handrička nasiaknutá roztokom octu a vody (v pomere 1:1). Ak bojujeme s náročnejšími nečistotami, na začiatok by sme mali použiť semišovú kefku (na odstránenie suchých nečistôt), a neskôr na škvrny naniesť špeciálny prostriedok na čistenie, ktorý votrieme do škvrnitých plôch napríklad pomocou zubnej kefky. Ak si so špinou na vonkajšom gumenom páse neporadí tzv. bieliaca hubka, voda so saponátom by mala túto úlohu splniť.

Vans z prírodnej kože

Vans vyrobené z prírodnej kože sú nielen pohodlné, ale aj odolné a skvele si radia aj v tých najnáročnejších podmienkach. Nie sú však nezničiteľné, a tak ako každý model obuvi, aj im hrozí zašpinenie a poškodenie. Ako čistiť kožené Vans, aby nadchýnali vzhľadom dlhšie než len jednu sezónu? Prvým krokom by malo byť odstránenie špiny zo zvršku, bokov a podrážky obuvi pomocou obyčajnej kefky na obuv. Neskôr je potrebné ich vyčistiť syntetickou kefkou a špeciálnym gélom na čistenie (napr. Nikwax), a následne použiť vode odolný prostriedok na kožu a švy. Po týchto zákrokoch ich stačí nechať vyschnúť na vetranom mieste ďaleko od slnečných lúčov aspoň 24 hodín.Vans z kombinácie semišu a hladkej kože

Tenisky Vans ušité z kombinácie semišu a hladkej kože si vyžadujú trochu viac sústredenia a pozornosti pri ošetrovaní. V súlade s informáciami výrobcu je potrebné nečistoty na časti z hladkej kože umyť vlhkou handričkou a vysušiť v izbovej teplote. Následne naniesť rovnomernú vrstvu pasty na obuv (v súlade s farbou topánok), a po niekoľkých minútach vyleštiť mäkkou kefkou. V prípade semišových častí, je potrebné použiť na ne určenú gumenú kefku a impregnovať ich preparátmi v aerosóle.

Vans z ekologickej kože

Sú zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí pravidelne sledujú módne trendy, častokrát nakupujú obuv a nemôžu si dovoliť verziu z prírodnej kože. Ale tak, ako v prípade obuvi vyrobenej z iných materiálov, kľúčovou otázkou je správna starostlivosť, aby sa ani modely z ekologickej kože predčasne neznehodnotil. Umelá koža, zvaná aj ekologická koža, nie je nič iné ako syntetický materiál, ktorý nielen vzhľadom a štruktúrou, ale aj trvácnosťou pripomína prírodnú kožu. Na čistenie Vans z ekologickej kože môžeme používať vlhkú handričku, aby sme sa zbavili nechcených nečistôt. Pri čistení tohto typu obuv sa zídu aj vlhké utierky, ktoré im navyše dodajú lesk. Ďalším krokom, ktorý by sme nemali pri starostlivosti o Vans z ekologickej kože zanedbať je impregnácia.


Tenisky Vans - ikona streetwearu

Vaše vysnené Vans môžu skvele vyzerať oveľa dlhšie než len v deň nákupu. Stačí, ak im venujete niekoľko chvíľ na starostlivosť a odvďačia sa vám sviežim vzhľadom pri mnohých príležitostiach. Kultové tenisky tejto značky sú nevyhnutným elementom vybavenia šatníka každého fanúšika streetwearu. Preto by všetci fanúšikovia legendárnych tenisiek mali vedieť ako čistiť kožené Vans, aby dlho slúžili a tešili zrak majiteľa.


Pozrieť tiež:
Len nie do pračky, čiže ako čistiť Vans Authentic?
Vans Old Skool – vždy módne!
Ako nosiť topánky Vans


POZRIEŤ DÁMSKU OBUV VANS

74.99

47.99 €

74.99

67.49 €

84.99

47.99 €

79.99

71.99 €

74.99

43.99 €

49.99

31.99 €

POZRIEŤ PÁNSKU OBUV VANS

114.99

55.99 €

79.99

43.99 €

79.99

55.99 €

84.99

55.99 €

114.99

55.99 €

74.99

47.99 €

84.99

55.99 €

109.99

71.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]