Timberland Premium 6: ako odlíšiť napodobeninu od originálu?


Slávne „šestky” od Timberland sú jedny z najobľúbenejších topánok na svete. A aj najviac napodobňované! Skutočnosť, že ich tak veľa ľudí chce mať vo svojej kolekcii, je dôkazom toho, o aký dobrý produkt ide. Avšak to, čo rozhoduje o fenoméne týchto žltých topánok je predovšetkým ich unikátny dizajn a kvalita. Práve kvôli nim si tento model zamilovali množstvá fanúšikov! Mnoho z tých, ktorí sa rozhodli pre nákup Premium 6 hovorí, že je to tá najlepšia možná obuv na jeseň a zimu. A keď si ich raz obujete, nebudete mať chuť nosiť žiadne iné. Všetko je zásluhou ich maximálne premysleného a dôkladného prevedenia. Práve vďaka nemu „šestky” poskytujú neuveriteľné pohodlie, osvedčia sa v náročných podmienkach a sú veľmi trvácne. Čo z toho vyplýva? V otázke kvality nemôžeme pristupovať na kompromisy! Ak sa niekomu aj podarí stvoriť obuv, ktorá bude vzhľadom pripomínať model #10061, s určitosťou nebude vyrobená takým precíznym spôsobom.

Nenechajte sa nalákať falzifikátmi, ktoré nestoja za nič. Pred kúpou – preverte! V Sizeer Vám poradíme ako odlíšiť napodobeninu od originálu.

Po prvé: overené zdroje


Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť nákupu zlej imitácie je vykonať nákup na overenom mieste. Ak nechcete mať pochybnosti, vyberajte si len známe zdroje – také ako internetový obchod Sizeer.sk. Vyhýbajte sa nezverifikovaným internetovým stránkam a ponukám na aukčných portáloch, kde je obuv v predaji za neuveriteľne nízku cenu. Pamätajte si: cena obuvi Timberland je adekvátna vysokej kvalite materiálov, z ktorých je vyrábaná, ako aj spôsob ich produkcie, pri ktorom sa berie maximálny ohľad na životné prostredie. Na aukcii, ktorú sledujete je uvedený veľmi dlhý čas dodania? Nie je vylúčené, že sú to napodobeniny zasielané z Číny.

Skontrolujte krabicu a visačku


Spôsob, akým sa „šestky” predávajú, má taktiež veľký význam. Aký je vzhľad krabice a visačky? Kartón, v ktorom je obuv Timberland zabalená, je pomerne hrubý a pevný, a vyrábaný z recyklovaných materiálov. Venujte pozornosť tomu, či je slávne logo so stromčekom identické s tým na oficiálnej stránke značky. Originálne #10061 by mali mať taktiež koženú visačku pripevnenú kovovou retiazkou ku prevlečeným šnúrkam.

Sústreďte sa na prevedenie


Vysokú kvalitu obuvi Timberland rozoznáte na prvý pohľad. Mali by byť pevné a pomerne ťažké. Dotykom skontrolujte kožu – je to hladký kvalitný semiš bez žiadnych zmien, defektov a škrabancov. Dávajte si pozor na exempláre, ktorých vnútro je vystlané textilom. Originálne „šestky” nemajú textilnú výstelku a vo vnútri sú vystlané výlučne kožou. Celá konštrukcia je osadená na podrážke z hrubej gumy, ktorá dáva modelu svoju váhu. Ak cítite, že je obuv ľahká, najpravdepodobnejšie bola vyrobená z umelých a nie veľmi kvalitných materiálov.

Dôležité sú detaily


Dôkladné prevedenie je poznávacím znamením výrobkov Timberland. Napodobeninu jednoducho spoznáte podľa neprepracovaných detailov. Prizrite sa charakteristickému logu značky. Malo by byť vyrazené na jazyku a v dolnej vonkajšej časti bočného panelu. Spôsob razenia je precízny – prevedený rovno a úhľadne. V závislosti od jednotlivých variantov sa nachádza vyššie alebo nižšie, a môže obsahovať popis EST. 1973. Názov značky by mal byť spolu s logom vyrazený aj na podrážke obuvi. Venujte pozornosť tomu, či nad ním nechýba veľké R v krúžku (je to symbol „registered trademark“, ktorý potvrdzuje autenticitu značky). Dôležité sú taktiež charakteristické štvorité švy. V origináli sú rovnobežné a dôkladné prevedené. Nezabúdajte ani na šnúrky! Tie originálne sú pletené a veľmi pevné. Nemajú plastové ani kovové zakončenie, ale na koncoch sú priaľované.

Pomohli sme vám? You’re welcome! V Sizeer si ceníme výrobky najlepších značiek a dbáme na ich vierohodnosť. Stopercentne originálnu obuv Timberland nájdete v našom online obchode a v kamenných predajniach.

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]