Ikona pohodlia. Prečo sú Timberland Premium 6 tak dobré?


Kultová Žltá topánky Timberland je v súčasnosti jedným z najnapodobovanejších modelov na svete. Solídny dizajn obuvi stvorenej v 70. rokoch pre fyzicky pracujúcich ľudí si zamilovali cele generácie. Je možné, že je to len kvôli jej nadčasovému looku? Projekt Premium 6 je nepochybne dokonalý – premyslený a prepracovaný do najmenších detailov, ale to predsa len nie je všetko! Každý, kto mal legendárny model hoci len raz na nohách vyhlasuje: sú to tie najlepšie topánky na chladné mesiace. Sú pohodlné, trvácne, vodotesné a osvedčia sa v každých podmienkach. Zaujíma Vás, čo robí slávne „timbery” takými pohodlnými? Hneď Vám to objasníme.

Nubuk na špeciálne úlohy


Ak má obuv slúžiť niekoľko rokov, musí byť vyrobená z kvalitných materiálov. Timberland si je toho plne vedomá, preto si v procese výroby nevyberá tú ľahkú cestu. Výroba Premium 6 sa už viac než 40 rokov nemení. Osobitná pozornosť je venovaná koži: vode odolný nubuk, z ktorého sa slávne topánky šijú je strihaný a šitý s chirurgickou presnosťou – tak, aby neskôr ideálne priliehal ku Vašim chodidlám. A nie je to len taká obyčajná koža. Tí, ktorí ju dodávajú a spracúvajú patria do skupiny LWG (Leather Working Group), združenia garbiarní, ktorých proces obrábania kože je stopercentne transparentný. Preto, aby na Vašej obuvi nebol ani ten najmenší defekt, každý plát je dôkladne skontrolovaný odborníkmi. Vďaka tomu máte nielen istotu, že budú skvele vyzerať, ale taktiež záruku, že Vás budú dlho sprevádzať a zaručia vám maximálne pohodlie. Aj v daždivom počasí a období odmäku. Nubuk je totiž v priebehu výroby naimpregnovaný, a taktiež spájaný takým spôsobom, aby sa cez prešívanie do vnútra nedostala voda. Každý šev je vykonaný s mimoriadnou dôkladnosťou a dodatočne podlepený. Štvorradové prešívanie slúži taktiež na to, aby bola obuv odolná voči hnitiu, plesni a vonkajším vplyvom.

Mäkkosť, teplo a odpruženie


Už dávno všetci vieme, že dôležité je nielen to, čo vidíme navonok. Dokonalá koža je jedno, priaznivé vnútorne prostredie – druhé. Práve zaň budú Vaše chodidlá vďačiť spoľahlivým Premium 6. Ich mäkká textilná podšívka bola vyrobená pomocou izolačnej technológie PrimaLoft. Je to revolučný syntetický materiál inšpirovaný prírodným páperím. Tvorí ho štruktúra vlákien a mikro medzier, ktoré vo vnútri zadržujú vzduch, vďaka tomu účinne izolujú od nepriaznivých vonkajších podmienok. Napríklad nepohlcujú vodu, ktorá vďaka špeciálnej štruktúre materiálu nevsakuje do izolácie. Hoci, Vaše chodidlá pred vlhkosťou v prvom rade chráni vode odolná koža. Ale… just in case. Istota a solídnosť sú predsa domény značky Timberland. Mimochodom, viete, že za bezkonkurenčnú stabilitu krokov je zodpovedná nielen gumená podrážka? Medzi ňu a mäkkú vložku návrhári vytvorili miesto pre technológiu Anti-Fatigue, ktorá pohlcuje otrasy vznikajúce pri náraze chodidla o povrch. Vráťme sa však ku podrážke, je to ďalší z prvkov, ktorý má vplyv na pohodlie a spoľahlivosť legendárneho modelu. Je vyrobená z hrubej gumy, ktorá okrem dobrého odpruženia zaručí taktiež skvelú priľnavosť. Všetko sa predsa začalo od nej. A celkom presne od nej a inovačnej metódy bezšvového spájania podrážky so zvrškom, nad ktorou roky pracoval samotný zakladateľ značky Timberland, Nathan Swartz. Svoje vedomosti odovzdal synom, a keď sa technológiu podarilo vypracovať, bol Amerike predstavený model „Timberlander”. Dnes známy ako Premium 6 a s hrdosťou nosený fanúšikmi dobrého dizajnu po celom svete. Práve vďaka tomuto riešeniu máte istotu, že do Vašich topánok neprenikne ani kvapka vody – aj napriek tomu, že sú vyrobené z mäkkej prírodnej kože.


219.99

197.99 €


Ešte stále pochybujete o tom, že Timberland Premium 6 sú jedny z najpohodlnejších topánok aké boli kedy stvorené? Nemusíte. V tomto projekte nie je nič náhodné. Hoci sú vyrábané podľa slávneho prototypu, už roky sú neustále zdokonaľované. Nie je čo skrývať: je to model, ktorý Vás nikdy nesklame. Nemáte ešte svoj pár? Potom, viete, čo máte robiť. Choďte na Sizeer.sk alebo príďte do jednej z predajní Sizeer a zadovážte si kultové „timbery”. Dobyte mesto v topánkach, ktoré sa stali legendou.

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]