Prečo sú Nike Zoom Stefan Janoski ideálna obuv na skateboard?

Až tak dobré! Prečo sú Nike Zoom Stefan Janoski ideálna obuv na skateboard? Spoznajte ich možnosti


Nike Zoom Stefan Janoski sú jedny z najpopulárnejších topánok na skateboarding. Od svojej premiéry v roku 2013 neustále kraľujú v rebríčkoch najobľúbenejších skaterských modelov. Autorský projekt kultového predstaviteľa skateboardového sveta okamžite zožal obrovský úspech. Je cenený nielen za módny dizajn inšpirovaný chukka obuvou, ale predovšetkým za maximálne premyslený projekt, ktorý zaručuje neobmedzenú radosť z jazdy na skateboarde. Prečo sú Nike Zoom Stefan Janoski až také dobré? Presvedčte sa sami!

Žiadne kompromisy


Okolnosti vzniku modelu Janoského sa už stali legendou. Prečo? Keď sa koncern Nike obrátil na športovca s ponukou stvorenia autorských topánok, nik najpravdepodobnejšie neočakával, aká náročná spolupráca to bude. Na samotnom začiatku mali návrhári značky úplne inú predstavu o tom, ako by tenisky mali vyzerať. Janoský však nechcel ustúpiť a tvrdo obhajoval svoju víziu. Ako skonštatoval, obuv s jeho menom by mala stopercentne zodpovedať jeho inštrukciám. Priznal, že v procese vzniku projektu nepristúpil na žiaden kompromis. A dobre sa stalo! Jeho neústupnosť ocenili skateboardisti, ktorí až podnes uznávajú Nike Zoom Stefan Janoski za skvelé precítenie skateboardu a veľmi dobré odpruženie.


S myšlienkou o profesionáloch


Existuje niekoľko dôležitých faktorov, ktoré vplývajú na pohodlie pri jazde a vykonávanie trikov na skateboarde. Dôležitým prvkom je najmä podrážka, ale obrovský význam má taktiež materiál, z ktorého bol zvršok vyrobený. Okrem toho úlohu zohrávajú aj vložka a dopasovanie. Vedia o tom všetci výrobcovia skate obuvi. Značka Nike sa však preslávila najmä modelmi na iné športy, preto, keď sa rozhodla vyštartovať so sériou SB, skateri ku záležitosti pristúpili s nedôverou. Aby ich značka presvedčila o tom, že skateboardistov považuje za rovnocenných s inými športovcami, prizvala k spolupráci na projektoch obuvi najuznávanejších spomedzi nich. Medzi vyvolených sa dostal práve Stefan Janoský, ktorý sa v maximálne miere chopil svojej úlohy.

Nike Zoom Stefan Janoski boli navrhnuté tak, aby poskytovali maximálne možnosti pri jazde na skateboarde. Športovec a projektanti Nike vzali do úvahy požiadavky, ktoré by mali byť splnené pre zaistenie radosti z plnej aktivity. Začali semišovým zvrškom, ktorý má oveľa väčšiu trvácnosť než ten vyrobený z plátna. Obuv na skateboarding sa zvykne pri vykonávaní trikov zodierať na tých istých miestach. Častokrát si môžeme všimnúť opotrebované miesta nad kĺbmi na prstoch. Prevedenie zo semišu umožňuje sa tomu vyhnúť. Koža je však dostatočne jemná, aby bola topánka ľahká a chodidlám umožňovala dýchať. Dodatočne má na dobrú ventiláciu vplyv aj perforácia umiestnená v prednej časti zvršku.

Jednoducho spoľahlivé


Chodidlá skatera potrebujú tú správnu ochranu. Pri vykonávaní trikov, ako ollie alebo frontside je nevyhnutné správne odpruženie, ktoré ochráni kĺby a svalstvo jazdca. Aby ste sa však mohli tešiť z vydarených trikov, je potrebné dobré precítenie skateboardu. Nike Zoom Stefan Janoski skvele spájajú tieto dva prvky. Podrážka z vulkanizovanej gumy zaručí dokonalú priľnavosť a vzduchový vankúšik Nike Air ZOOM , ktorý je v nej umiestnený sa postará o spoľahlivé stlmenie otrasov a pätu zabezpečuje pred zraneniami. Dôležitým faktorom pri jazde na skateboarde je taktiež veľmi dobrá mobilita. V tomto modeli ju zaručí nízky zvršok so špeciálne vyprofilovanou časťou v členkovej oblasti. Voľnosť, ktorú členok získava umožní vypracovanie trikov do dokonalosti. Dôležité je však aj to, aby skateboardové tenisky okrem požadovanej slobody zaručovali aj dobré uchopenie chodidla. Ideálne prispôsobenie je prednosťou, ktorá Nike Zoom Stefan Janoski preslávila. Ich známa hladká silueta predstavuje nielen módny dizajn, ale je najmä otázkou pohodlného dopasovania.


Maximálne možnosti a prvotriedny look


Model nesúci Janoského meno je prvotriednou voľbou pre tých, ktorí hľadajú univerzálnu obuv na skateboarding. Úzka podrážka z vulkanizovanej gumy zaručuje dobré precítenie skateboardu bez kompromisov v oblasti odpruženia - oň sa stará vzduchový vankúšik Nike Air Zoom pod pätou. Tento model je taktiež ideálnou kombináciou skvelého prispôsobenia a plnej voľnosti pohybu. Mohlo by byť ešte lepšie? Áno! Nike Zoom Stefan Janoski sú nielen profesionálne, ale známe taktiež kvalitným lookom. Odkedy sa objavili na trhu so skatovou obuvou, získali status kultového modelu v nadčasovom štýle. A to do takej miery, že už dávno vykročili zo skateparkov do ulíc. Skateboardisti sa s nimi nevedia rozlúčiť ani v bežný deň, keď si ich obúvajú k chino nohaviciam alebo zvinutým džínsom, a fanúšikovia dobrého mestského štýlu ich komponujú svojim spôsobom.

V Sizeer na vás čakajú Nike Zoom Stefan Janoski v rôznych farbách a verziách. Zadovážte si svoj pár a prežite ešte väčšiu radosť z jazdy na skateboarde! Využite každodenné pohodlie, ktoré tento model poskytuje a tešte sa módnym lookom v skatovom štýle.

Prezrite si kolekciu obuvi Nike Stefan Janoski

84.99

55.99 €

119.99

107.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]