Nike Stefan Janoski vs. Vans Old Skool – ktoré na skateboard?

Dve ikony. Dva modely, ktoré každý fanúšik skateboardingu dokonale pozná a aspoň raz ich mal vo svojej kolekcii. Dve siluety, ktoré dobyli svetoznáme ulice. V Nike Stefan Janoski a Vans Old Skool dnes predsa chodia nielen skateri. Sú to tenisky, ktoré sa natrvalo stali súčasťou pouličnej módy a každodenne ich môžeme vidieť na nohách fanúšikov street štýlu. Hľadáte svoju prvú obuv na skateboard alebo sa už roky rozhodujete, ktorý z kultových modelov je lepší?! Je čas zbaviť sa pochybností. V Sizeer sa pozrieme bližšie na slávne skateboardové tenisky, aby sme raz a navždy mohli rozsúdiť, ktoré z nich sa hodia na skateboarding. Be our guest.

Nike Stefan Janoski

Vans Old Skool

Nike Stefan Janoski

84.99

55.99 €

119.99

107.99 €

Navrhnuté legendou: Nike Stefan Janoski

Ako samotný názov modelu naznačuje, tenisky s menom Janoského sú autorským projektom tejto legendy svetového skateboardingu. Známy a uznávaný športovec využil svoje profesionálne vedomosti a roky skúseností, aby stvoril obuv, ktorá ideálne vyhovie potrebám skaterov. Ako k tomu došlo? Značka Nike sa sama obrátila na Stefana Janoského s tým, že jeho odborný názor a meno umožnia navrhnúť model, vďaka ktorému si značka bleskovo získa skateboardingový trh. A tak sa aj stalo. Obuv ihneď zožala úspech a získala meno „okamžitej klasiky“. Nielenže skvele vyzerala, ale taktiež sa geniálne osvedčila na skateboarde. Nečudo – Stefan Janoský osobne dozeral na každý detail! Známy je príbeh o tom, ako sa dizajnéri Nike spočiatku so skaterom nevedeli dohodnúť. Koncern, ako aj on mali úplne iné predstavy o tom, ako by mal model vyzerať. Avšak Janoský za nič na svete nechcel pristúpiť na kompromis. A nebol spokojný dovtedy, kým obuv nemala presne taký vzhľad, ako si predstavoval. To znamená aký? Tenisky legendárneho skatera sú charakteristické zvrškom s jednoduchou konštrukciou vyrobenou z mäkkého semišu, ktorý sa skvele prispôsobuje chodidlu. Ak chcete, môžete si vybrať aj verziu z priedušného plátna. Celok je osadený na hrubej a masívnej gumenej podrážke ukončenej žliabkovaným dezénom. Práve ona zaručuje charakteristické nízkoprofilové odpruženie. Vďaka veľkej elasticite gumy získavate dokonalú priľnavosť a veľmi dobré precítenie skateboardu. Jednoduchý klasický štýl perfektne splynie s outfitom na skateboard. Znie to dobre, čo poviete? A teraz je čas prizrieť sa zblízka konkurenčnej kalifornskej značke.

Prvá obuv svojho druhu: Vans Old Skool

Model, ktorý zmenil dejiny obuvi na skateboarding, debutoval v roku 1977. Dobre, ale prečo je to také dôležité? Vans Old Skool na začiatku vystupujúce pod názvom ”Style 36” boli prvé topánky na skateboarding, v ktorých boli využité kožené panely – všetko pre ich zvýšenú trvácnosť. Môžeme teda skonštatovať, že model Vans #36 sa stal vzorom pre súčasnú obuv na skateboarding vyrobenú z kože! Keby nie revolučného riešenia, určite by sme dnes nemali ani geniálne semišové Nike Stefan Janoski. A to nie je koniec prekvapeniam. Old Skool bol taktiež prvý model obuvi Vans, na ktorom bol umiestnený dnes už kultový pruh považovaný za symbol značky. Takzvaný „jazz stripe” bol spočiatku len náhodnou skicou narysovanou Paulom Van Dorenom. V súčasnosti si Old Skool bez neho už nevie predstaviť asi nik! Obuv sa takmer ihneď stala rivalom najznámejšieho modelu značky: Vans Authentic a do roku 1990 dosiahla status legendy. Skateboardéri ocenili ich univerzálnu a praktickú konštrukciu. Avšak fanúšikovia skateboardu si ich vyberajú nielen pre ich legendárnu siluetu. Veľmi dôležité sú taktiež spoľahlivé riešenia, ktoré spôsobujú, že jazda na skateboarde už 40 rokov poskytuje veľa radosti a satisfakcie. Okrem semišových panelov je obuv známa taktiež vďaka hrubej gumenej podrážke s tou najlepšou priľnavosťou ku povrchu. Zaručuje ju nielen kvalita gumy, ale taktiež praktický mrežovaný dezén. Na celku bola osadená slávna niekoľkopanelová konštrukcia s individuálnymi semišovými elementami, vďaka ktorým je zvršok tak trvácny. Ako dodatočná oporu slúži dvojité prešívanie. Uprednostňujete celok vyrobený z kože? Máte aj takú možnosť. Kultové Old Skooly sa dajú nájsť v mnohých verziách a farbách, ktoré môžu doplniť nielen skateboardové outfity.

Tak ako, ktoré sú nakoniec tie lepšie?

Ani jedny, ani druhé! Bez dokonalosti a inovačných riešení Vans Old Skool by Nike Stefan Janoski pravdepodobne nikdy nevznikli. Vansy urobili cestu pre neskorší model oregonskej značky. Čo ich však robí absolútne unikátnymi je fakt, že boli stvorené v súlade s návrhmi legendy skateboardingu. A kto pozná lepšie potreby skateboardistov, ako Janoský? Aký je teda záver? Jednoduchý! Nezáleží na tom, ktorý z kultových modelov si vyberiete, vždy môžete mať istotu, že to bude dobrá voľba... Nike Stefan Janoski a Vans Old Skool hľadajte v Sizeer.

Vans Old Skool

74.99

47.99 €

74.99

67.49 €

84.99

47.99 €

79.99

71.99 €

84.99

47.99 €

79.99

43.99 €

79.99

71.99 €

94.99

67.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]