Legenda skateboardingu. Spoznajte históriu Nike Stefan Janoski

Legenda skateboardingu. Spoznajte históriu Nike Stefan Janoski


Jazdíte na skateboarde? Máte radi módu inšpirovanú skate štýlom? A možno si len ceníte kultové projekty značky so symbolom Swoosh? V takomto prípade Vám obuv Nike Stefan Janoski určite nie je cudzia. Je to jeden z najkupovanejších modelov na skateboarding na svete a taktiež jednoducho ikonický streetwearový projekt. Prečo si fanúšikovia športu pochádzajúceho z Kalifornie obľúbili práve tieto tenisky? Odpoveď je jednoduchá: pretože vznikli práve pre nich!> Dizajn obuvi nesúcej meno legendárneho športovca bol dôkladne prepracovaný v spolupráci s ním samotným. Chcete vedieť, ako k tomu došlo? Spoznajte históriu Nike Stefan Janoski!

Nike Janoski Kolekcia

59.99

43.99 €

84.99

55.99 €

119.99

107.99 €

Nike SB = maximálna profesionalita


Ak máte vyhliadnuté modely z cenenej série Janoského, určite viete, že sú súčasťou jednej línie Nike SB zahŕňajúcej profesionálnu obuv, oblečenie a doplnky na skateboarding. Koncern tento projekt začal v roku 2002. Skateboardingová história značky však siaha o niekoľko rokov späť. Prečo? Je to jednoduché. Prvú obuv určenú na skateboarding priniesla značka so symbolom Swoosha na trh už v roku 1997. Avšak, aj napriek bohatej histórii a neodňateľnému športovému dedičstvu, sa fanúšikovia práve tohto športu vyhýbali výrobkom firmy, keďže značka Nike nebola typicky skateboardingová. Preto, aby ukázali, že skateboardistov považuje sa rovnocenných s ostatnými športovcami, firma stvorila plne profesionálnu líniu Nike SB a k spolupráci si prizvala práve slávnych skaterov. A tak sa to všetko začalo.


S menom legendy


Pred Janoským boli taktiež iní. Nad stvorením spoľahlivej obuvi na jazdu na skateboarde pracovali okrem iných aj Paul Rodriguez, Lewis Marnell alebo Eric Koston. Avšak práve obuv s menom Stefana Janoského sa už roky teší neslabnúcej popularite. Nie je sa čomu čudovať! Hovorí sa, že skater bol pri spolupráci s dizajnérmi značky maximálne neoblomný. Na začiatku mali aj on, aj dizajnéri Nike úplne inú víziu o obuvi, ktorú pripravovali. Samotný športovec potvrdil, že nemohol pristúpiť na žiaden kompromis a práca nad modelom sa neskončila pokiaľ nevyzeral presne tak, ako to chcel on. Premiéra autorskej obuvi majstra sa udiala v roku 2013. Tenisky inšpirované chukka obuvou hneď od začiatku žali obrovské úspechy. Boli označené ako „okamžitá klasika“. Čo však malo ešte väčší vplyv na popularitu Janoského obuvi? Rozhodne to boli v nej použité riešenia! Model je charakteristický dynamikou na skateboarde, dokonalým odpružením a blízkym kontaktom s povrchom, ktorý zaručí skvelé precítenie skateboardu.

Stále dobré


Po neuveriteľnom úspechu tenisiek Stefana Janoského značka Nike so skaterom veľmi rada opätovne spolupracovala. Ovocím tejto spolupráce bol model Nike SB Stefan Janoski Max. Je robustnejší ako klasické tenisky a bol vybavený kultovým systémom odpruženia Air Max, ktorý je založený na umiestnení vzduchového vankúšika Air-Sole v podrážke. Naviac, predná časť bola obohatená o systém drážok, ktoré zaistia veľmi dobrú elastickosť. Modernizovanú verziu modelu Janoského si používatelia veľmi cenia za jej ľahkosť, pružnosť a projekt, ktorý si aj napriek svojej sviežosti a športovému charakteru zachováva črty prototypu. Ktoré vydanie obuvi nesúcej meno legendy si vyberiete? Oldschoolové, klasické tenisky alebo možno niečo inovatívnejšie? Vyberte si verziu, ktorá sa bude najlepšie hodiť ku Vášmu unikátnemu štýlu a dodajte si sebavedomie na skateboarde, alebo jednoducho vylepšite svoj mestský look! Najlepší streetwear na Vás vždy čaká v Sizeer. A doručenie? Samozrejme zadarmo.


×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]