Legenda drevorubačskej obuvi


Túto obuv nosí celý svet. Premium 6 od Timberland je kultový model. Žltú siluetu masívnej koženej obuvi môžete každú zimu vidieť na nohách množstva osôb, preto ak ich ešte sami nemáte vo svojom šatníku, určite sa zamýšľate nad tým: o čo vlastne ide? V čom spočíva fenomén takzvaných drevorubačských topánok? Odpoveď je jednoduchá: je to model s históriou! Nie je to trend, ktorý sa zrodil na jednu sezónu. Ani projekt, ktorého jedinou prednosťou je módny vzhľad. A už vôbec nie produkt, ktorého sa zbavíte po jednej sezóne používania. Je to obuv, ktorá vznikla ako odpoveď na potreby ťažko pracujúcich ľudí. Model, ktorý vzbudzuje rešpekt a aj si ho zasluhuje. Chcete vedieť viac? Spoznajte históriu Timberland Premium 6!

Sen jedného obuvníka


Je to jednoduché. Všetko sa začalo snom jedného obuvníka. Tento človek sa volal Nathan Swartz. Prišiel na svet v roku 1902 v Odesse ako predstaviteľ štvrtej generácie rodiny ruských obuvníkov. Pred II. svetovou vojnou Swartzovci emigrovali do Spojených štátov. Tam Nathan začal praxovať v malom podniku, ktorý sa zaoberal opravou obuvi. Avšak po celý čas v ňom rástla túžba mať svoj vlastný biznis. V roku 1952 zakúpil podiely v malej bostonskej obuvníckej firme, ktorá sa neskôr transformovala na svetoznámu Timberland.

Firma s dušou


Prešlo niekoľko rokov a Nathan sa stal majiteľom celého biznisu, do ktorého prizval aj svojich dvoch synov: Hermana a Sidneyho. Už v 60. rokoch začali Swartzovci výrobu obuvi úplne inovatívnou metódou – bezšvovým spájaním zvršku s podrážkou. Prečo sa stala tak revolučnou? Obuv stvorená vďaka takémuto spojeniu prvkov bola absolútne vodotesná. Vynájdenie revolučnej technológie umožnilo Swartzovi spolu so synmi pokračovať v práci nad stvorením paru ideálnej obuvi, ktorá bude oporou pre ľudí pracujúcich v ťažkých podmienkach.

Prelomový rok


Keď v roku 1968 Nathan odišiel do dôchodku, štafetu po ňom Sidney Swartz. Chcel splniť želanie otca a vypracovať projekt vodotesnej obuvi jedinej svojho druhu. V roku 1973 svojim pracovníkom predstavil model venovaný práve im: 10061, Premium 6 – Žltú topánku. Solídnu, vyrobenú zo žltého nubuku, nepremokavú. Trvácnu za každých podmienok. Model bol nazývaný „Timberlander”, čím odkazoval na ľudí pracujúcich v lese. Časom sa jeho názov stal inšpiráciou pre názov celej firmy. Najskôr dobyl srdcia jej zamestnancov, následne Američanov, a neskôr – zvyšku sveta. A tak jeho neutíchajúca popularita trvá podnes.

Narodeniny ikony


Vďaka autenticite, vysokej kvalite prevedenia a originálnemu dizajnu model Premium 6 ocenilo množstvo užívateľov. Na začiatku bola pozornosť venovaná jeho praktickosti, neskôr – sa jednoducho stal módnou ikonou. Zbláznili sa do neho fanúšikovia štýlu ulice, celebrity a blogeri. V súčasnosti sa unikátny projekt prihovára nielen milovníkom nadčasového štýlu značky Timberland, ale taktiež jednoducho osobám, ktoré hľadajú spoľahlivú obuv. Takú, ktorá ich ochráni pred chladom a vlhkosťou a zaručí pohodlie za každých podmienok. Že sú okrem toho synonymom štýlu? Good for us. Keď najbližšie siahnete po svojom pare slávnych „Timberov“, pamätajte si: táto obuv si zaslúži rešpekt. Bola stvorená ľuďmi, ktorí práci nad týmto projektom venovali roky života. Ktorí jeho vznik založili na pevnom systéme hodnôt. To preto sa môžete teraz tešiť z najvyššieho komfortu a bezpečnosti aj v ťažkých podmienkach. A nie len jednu sezónu. Ale po celé roky. Nemáte ešte svoj pár legendárnych Premium 6? Najvyšší čas to zmeniť! Je to voľba, ktorú nebudete ľutovať. Prezrite si ponuku ikonickej obuvi Timberland dostupnú v Sizeer. Doručenie máte zadarmo.

Timberland Premium 6 INCH

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]