História značky Converse

Converse sú v súčasnosti rozhodne jedny z najpopulárnejších tenisiek na svete. Ich unikátny štýl bol inšpiráciou pre tisíce značiek, avšak len tieto originálne tenisky s charakteristickým logom, sú jediné svojho druhu. Ako sa značka Converse dostala na vrchol sveta módy?

História značky Converse

1908

Marquise Mills Converse začína samostatne podnikať v oblasti vulkanizovanej gumy. Vyrába pneumatiky. Vtedy ešte nik ani netuší, že vášeň pre obrábanie gumy sa premení na skutočný obuvnícky fenomén.

1918

Converse mení svoju firmu na značku, ktorá navrhuje obuv inšpirovanú basketbalom, avšak nemá jasne vyhranenú víziu toho, ako topánka bude vyzerať. Si je istým len jedným, a to využívaním vulkanizovanej podrážky.

bile Converse

1928

Vo firme Converse sa objaví basketbalista – Chuck Taylor, ktorý miluje svoju športovú disciplínu a sníva o rozšírení tejto vášne po celom svete. Taylor tak pevne verí projektu Conversa, že sa rozhodne byť súčasťou procesu projektovania a zaručiť, aby sa unikátne tenisky stali najžiadanejšou basketbalovou obuvou.

1938

O obuv Converse sa začala zaujímať čoraz väčšia skupina basketbalistov. Ku skupine fanúšikov sa pripojil slávny hráč bedmintonu Jack Purcell, ktorý bol inšpiráciou pre kolekciu obuvi s úsmevom na špičke.

seda Converse

1938 - 1948

V priebehu druhej svetovej vojny Converse opätovne diametrálne mení svoju oblasť podnikania. V odpovedi na vojnové potreby vytvára rôzne prvky výstroja pre pilotov a vojakov. Sú to nielen topánky, ale aj skafandre.


seda boty Converse

60. roky

Zlatá dekáda pre ikonické Converse. Obuv sa opätovne vrátila na výrobnú linku a tentokrát sa rozhodla ponuku rozšíriť o nové unikátne farebné verzie. K ich rastúcej popularite sa dodatočne pričinil fakt, že obuvou značky sa začínajú zaujímať nielen hráči basketbalu, ale aj milovníci nového hudobného žánru, ktorým bol rock’n’roll. Ukázalo sa, že kultová basketbalová obuv sa ideálne hodí ku džínsom a koženej bunde. Takto sa narodila nová móda, ktorá trvá dodnes.

1968

Do predaja sa dostáva nový model Converse Chuck Taylor vyrobený z odolného semišu s charakteristickou hviezdou na zvršku. Rýchlo sa stáva ďalším hitom značky s rekordným predajom.

1976

Po veľkom úspechu semišových konverzov prišiel čas na ďalší hit v ponuke firmy. Svoj debut mali Converse Pro Leather, čiže model ušitý z veľmi kvalitnej kože, vďaka čomu sa od tamtých čias Converse tenisky stávajú celoročnou obuvou!


110 rokov Converse

80. a 90. roky

Konverzy, ktoré boli pôvodne navrhnuté pre basketbalistov sa opätovne stávajú inšpiráciou pre mládežnícke subkultúry. Charakteristické tenisky, do ktorých sa kedysi zamilovali fanúšikovia rock’n’rollu si v 80. rokoch si získavajú dôležité meno, ako najobľúbenejšia obuv punkovej komunity. Model Converse Chuck Taylor All Star sa niektorým dodes spája práve s touto skupinou fanúšikov alternatívnej hudobnej scény tamtých čias.

2001

Firma Converse neočakávane vyhlasuje bankrot, následne ju však odkupuje iný gigant obuvníckeho sveta - značka Nike. Biznis mal hodnotu 305 miliónov dolárov.

boty Converse
bile boty Converse

2014

Pokračovanie v misii Converse vychádza špecialistom Nike skutočne skvele. Hovorí sa o ročných obratoch vo výške viac než dve miliardy dolárov. Obuv, ktorú kedysi nosili basketbalisti, milovníci rock’n’rollu a punku sa stáva synonymom pop kultúry a street štýlu. Dnes ich nájdeme v šatníku každého fanúšika pouličnej módy – u Hollywoodskich hviezd, ako aj štýlovej Parížanky! Konverzy v súčasnosti nosíme ku džínsom, športovým outfitom a šatám.


[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() { var $element = jQuery(this); var element_height = $element.outerHeight(); var element_top_position = $element.offset().top; var element_bottom_position = (element_top_position + element_height); if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) { $element.addClass('widok'); } else { $element.removeClass('widok'); } });}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]