Dôraz na životné prostredie – ako vznikajú legendárne Timberland Premium 6?


Slávne žlté topánky. Drevorubačská obuv. Model #10061. Akokoľvek ich nazvete, jedno je isté: Timberland Premium 6 sú obuv-legenda. Nosia ich ľudia vo všetkých kútoch sveta, milujú celebrity, cenia si ich fanúšikovia najvyššej kvality a dokonalého amerického štýlu. Avšak vlajkový model firmy so symbolom stromu zosobňuje nielen módny look! Je to prevedenie s tým najväčším dôrazom na detaily. Sú to autorské technológie Timberland, ktoré zaručia, že obuv je nadmieru trvácna. Je to maximálne zodpovedná výroba, ktorá kladie dôraz na životné prostredie. Nie je Vám ekológia ľahostajná? Zistite viac o tom, ako vznikajú Timberland Premium 6 a vyberte si obuv pre osoby, ktoré chcú žiť uvedomele.

Kožené, vodotesné… nezničiteľné


Začalo sa to autorskou technológiou spájania zvršku s podrážkou. Pracoval nad ňou Nathan Swartz – obuvník s veľkými snami, zakladateľ firmy Timberland. Jeho ambíciou bolo stvorenie obuvi, ktorá by odpovedala na potreby tvrdo pracujúcich obyvateľov Nového Anglicka. Začal pracovať nad inovatívnou technológiou, ktorá by zaistila vyrobenej obuvi úplnú nepremokavosť. Dielo dopracoval jeho syn, Sidney, ktorý v roku 1973 zamestnancom rodinnej firmy Swartzovcov predstavil obuv venovanú práve im. Odolnú za každých podmienok. Solídnu. Vodotesnú. Projekt, ktorého stvorenie trvalo roky. Keď však konečne vznikol, bol dokonalý. Pretože veci, ktoré sú výsledkom vášne a inšpirované reálnym životom majú veľkú prevahu nad inými – autentickosť.

Stále perfektné


Viete, že proces výroby Premium 6 sa nezmenil už viac než 40 rokov? Kľúčové prvky dokonalých drevorubačských topánok ostali tie isté. Po prvé: zvršok. Šije sa zo žltého vode odolného nubuku, ktorý je strihaný a zošívaný s tou najväčšou precíznosťou – tak, aby ideálne priliehali ku chodidlu. Hoci dnes sa #10061 už nešijú ručne, ľudský prvok nebol z ich výroby úplne odstránený. Každá etapa výroby obuvi je dôkladne kontrolovaná kvalifikovanými pracovníkmi. Aby na predávaných exemplároch nebolo jedinej chybičky, každý z kusov kože, z ktorej je kultová obuv ušitá, je detailne prezretý špecializovaným tímom. Väčšina koží, z ktorých sa šije obuv Timberland pochádza z Dominikánskej republiky a Mexika. Garbiarne, ktoré ich dodávajú patria do skupiny LWG (Leather Working Group) – združenia obrábačov koží, ktoré sa stará o to, aby bol celý proces obrábania maximálne transparentný a kontroluje vplyv výroby na životné prostredie.

V starostlivosti o Váš komfort


Vysoko kvalitná koža je však len jedným z prvkov, ktorý má vplyv na dokonalosť obuvi Timberland. Ktoré sú tie ďalšie? Štvorradové prešívanie. Je neuveriteľne trvácne a slúži ako opora konštrukcie tak, aby obuv odolala hnilobe, plesni a vplyvu vonkajších faktorov. Solídne mosadzne oká. Vďaka nehrdzavejúcim vlastnostiam sú ďalším prvkom, ktorý zaručí, že Premium 6 Vám budú slúžiť celé roky. Šnúrky TeslanR. Jedny z najtrvácnejších šnúrok na svete 100 % vyrobené z recyklovaných materiálov. Izolačná podšívka PrimaLoft ECO. Vyrobená zo syntetických vlákien, ktoré minimálne z 50 % pochádzajú z plastových fliaš. Slávne medové podrážky. Hrubé, dôkladne naprojektované a vďaka bezšvovému spôsobu spájania sú na trvalo pripevnené k obuvi, čo zaručí absolútnu vode odolnosť

Žltá topánka mení svet


Pre americkú značku so symbolom stromu má životné prostredie veľký význam. Timberland si cení oblasti, v ktorých má vybudované svoje fabriky. S pocitom veľkej zodpovednosti za miestne obyvateľstvo a ochranu ekosystému využíva pri výrobe obuvi zelené technológie. Za každý pár predanej obuvi sadí jeden strom. Počas výroby kladie dôraz na rešpektovanie ľudských práv. Od roku 1992 vedie program Path of Service, v rámci ktorého môžu pracovníci Timberland venovať 40 plnohodnotných pracovných hodín ročne na charitatívne účely, ako aj na pomoc životnému prostrediu. Ako súčasť programu sadia napríklad stromy na púšti Horqin v severnej Číne, čím prispievajú k obnove verejného priestranstva v Bronxe. A všetko sa začalo žltou topánkou, ktorá je do dnes symbolom výrobku stvoreného s myšlienkou na potreby iných. Ceníte si obuv, ktorá má svoju históriu a nevznikla len tak náhodou? Záleží Vám na tom, aby ste žili uvedomele a prvky Vášho šatníka nikdy nie sú náhodné? Alebo jednoducho chcete mať istotu, že obuv, ktorú si vyberáte je vyrobená s maximálnou dôkladnosťou, zo skvelých materiálov a bude Vám slúžiť roky? Postarajte sa o seba a o iných, vyberte si Timberland Premium 6. Jedno je isté: je to dobrá voľba.Prezrite si ponuku kultovej drevorubačskej obuvi dostupnej v Sizeer. Doručenie máte ako vždy zadarmo.

Timberland Premium 6 INCH Kolekcia

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]