Obuv Jordan čistenie

Jordan air 1 mid - farba cervena

Ako čistiť obuv Jordan?

Skutočne dobré kolekcie, ako napríklad obuv z rady Jordan, vedia tešiť skutočne dlhý čas. Čím lepšie tenisky sa nám podarí získať a čím lepšie zapadnú do nášho vkusu, tým radšej ich nosíme, experimentujeme s rôznymi setmi a hráme sa s trendami. Ale takéto, nepochybne pozitívne okolnosti, majú aj svoju temnú stránku. Čím častejšie si obúvame obľúbené tenisky, tým viac ich vystavujeme opotrebovaniu. Blato, soľ na cestách, ale aj tráva, piesok alebo obyčajný mestský prach môžu výrazne znížiť životnosť modelu, bez ohľadu na to, ako dobre bol spracovaný. Chcete sa z neho tešiť čo najdlhšie? Zistite, čo by mal každý sneakerhead vedieť a spoznajte naše tipy ako čistiť obuv Jordan, aby vždy perfektne vyzerala. Garantujeme - je to jednoduchšie než si myslíte.

Spoznajte spojenca, spoznajte nepriateľa

Ak si kladiete otázku, ako sa starať o tenisky Jordan, máme pre vás jednu univerzálnu radu: zistite najmä z akých materiálov boli vyrobené a čím boli zašpinené. Hoci hladká koža, semiš a nubuk technicky pochádzajú z toho istého zdroja, sú úplne odlišné a majú rôzne potreby - podobne ako textilný či syntetický materiál. Pochopiť, čo vaše tenisky tak naozaj vyžadujú je však kľúčové, aby ste sa o ne lepšie starali a jednoducho im predĺžili život. Podobne je to aj s nečistotami. Mokré škvrny sa čistia ináč než suché a blato spôsobuje trochu iné problémy než soľ alebo tráva. Svoj význam má taktiež ročné obdobie. Prostriedky a techniky, ktoré sa osvedčili v lete, v zime nemusia splniť úlohu a v najlepšom prípade spôsobia frustráciu, v najhoršom - jednoducho zničia zvršok. Máme tiež inú, rovnako dôležitú radu - nepoužívajte každú metódu, o ktorej čítate. Niektorí "špecialisti" sú špecialistami len z vlastného usúdenia a o obuvi veľa nevedia. Všetky magické spôsoby založené na namáčaní tenisiek v podomácky vytvorených zmesiach alebo, božechráň, praní v pračke, sú ideálnym spôsobom na to, aby... ste sa s obľúbenými Jordanmi mohli navždy rozlúčiť. A to predsa nechcete, však?

Jordan Air 1 Mid - farba ciernaJordan Air 1 Low - farba ciernaJordan Air 1 Mid - farba ciernaJordan Air 1 Low - farba bielaJordan Air 1 Low - farba biela

Čistenie obuvi zo semišu a nubuku

Pokiaľ ide o tenisky na jeseň alebo skorú jar, ale aj na zimu, ideálnou voľbou je semiš a nubuk. Tieto dva materiály, hoci vyzerajú podobne, majú odlišnú štruktúru a teda, aj nároky. Čo sa týka čistenia obuvi Jordan z nubuku, musíme pamätať na to, aby sme sa vyhýbali vode. Tento materiál ju nemá veľmi rád, oveľa viac než semiš, ktorý taktiež nie je veľkým sympatizantom namáčania. Hlboké znečistenia ako škvrny od blata alebo soli je najlepšie odstraňovať pomocou špeciálnych pien alebo sprayov ponúkaných výrobcom. Skôr než začneme čistenie, materiál je samozrejme potrebné najskôr vykefovať. Na to sa zíde kefka s gumeným koncom a mäkkým vlasom, ktorú bez problémov dostanete v obuvníckych obchodoch. Narábanie s ňou je pomerne jednoduché - mali by ste pracovať energicky, ale bez použitia nadmernej sily, aby ste nepoškodili jemnú štruktúru zvršku. Po pár razoch si určite nájdete svoj systém a zistíte, čo vaše tenisky Jordan najviac potrebujú. Drobné nečistoty, ako prach a peľ, ktoré sa vyskytujú najmä v lete, je možné odstrániť práve pomocou vykefovania - zvyčajne nič viac ani nie je potrebné. Avšak, ak škvrny aj naďalej pretrvávajú, a vy práve nemáte po ruke špeciálnu penu alebo gél, môžete použiť aj bavlnenú handričku zvlhčenú v roztoku vody a jemného saponátu. Pamätajte si však, aby ste neutierali zvršok - semiš a nubuk takéto agresívne zákroky nemajú rady.

Obuv Jordan z kože - ako ju čistiť?

Materiál, po ktorom návrhári tejto značky radi siahajú (ako aj mnohých iných) je koža - prírodná alebo syntetická. Ako sa o ňu starať? Koženú obuv Jordan, ktorá zažila blízky kontakt s blatom, môžete očistiť vlhkými utierkami. Ideálne budú tie pre alergikov alebo batoľatá - ide o to, aby ste mali istotu, že ich zloženie je jemné a nespôsobí odfarbenie alebo znetvorenie zvršku. Avšak ak pri sebe nemáte nič podobné, počkajte, kým nečistota uschne a odstráňte ju v pokoji domova. Začnite jemným vykefovaním povrchu obuvi, aby ste odstránili piesok či štrk - vďaka tomu vaše Jordany nebudú vystavené deštrukčnému peelingu. Najlepším spôsobom ako obuv očistiť od blata je špeciálny prostriedok vo forme gélu alebo peny, ale rovnako dobre sa osvedčí aj vlhká (nie mokrá) handrička, namočená v roztoku mydla a vody. Znie to povedome? Samozrejme - riešenie používané v prípade obuvi zo semišu alebo nubuku sa osvedčí aj v prípade kože. Na osobitne náročné škvrny odporúčame však siahnuť po špeciálnom prostriedku venovanom tomuto typu materiálov. Osobitne nebezpečná je cestná soľ, ktorá reaguje s povrchom zvršku a neodvratne ho zničí. Škvrny od trávy však môžu byť pomerne neúprosné - na takého nečistoty je potrebná hotová výbava! Povinným elementom čistenia kožených topánok Jordan je impregnácia, ktorá zvršok ochráni pred vlhkosťou a v budúcnosti uľahčí jeho čistenie.

Koľko ľudí, toľko chutí - čiže kombinácie

Obuv, ktorej zvršok bol vyrobený len z jedného materiálu sa vždy skvele osvedčí, ale kombinácie sú predsa len oveľa zaujímavejšie! Spojenie canvasu s umelým materiálom a semišu s nubukom alebo hladkou kožou je nielen zárukou pútavého looku, ale častokrát aj trvácnosti. Ale čo v takomto prípade s čistením? Ako očistiť obuv z kombinovaných materiálov? Je do pomerne jednoduché - každú časť čistite osobitne! Niektoré zmesi znesú vyčistenie jedným preparátom, ale je lepšie trochu sa nubuku, semišu alebo koži povenovať. Za túto starostlivosť sa vám obuv odvďačí skvelým lookom po veľa rokov nosenia. Ak máte tenisky Jordan, v ktorých bolo zlúčených niekoľko materiálov, osobitnú pozornosť venujte spojom, pretože práve tam sa zvyknú hromadiť mimoriadne odolné nečistoty. Nezabudnite vyčistiť ani bok podrážky - v tom prípade stačí obyčajná vlhká handrička. Rovnako dôležité je taktiež pravidelné pranie šnúrok - ideálne je urobiť to v rukách, aby ste mali istotu, že element sa nepoškodí.

Ponuka Jordan pre ženy

129.99

79.99 €

129.99

95.99 €

134.99 €

Ponuka Jordan pre mužov

29.99

26.99 €

29.99

26.99 €

29.99

26.99 €

129.99

95.99 €

124.99

95.99 €

129.99

116.99 €

Ponuka Jordan pre deti

24.99

22.49 €

104.99

94.49 €

114.99

103.49 €

134.99

121.49 €

39.99

35.99 €

104.99

89.99 €

29.99

19.99 €

39.99

35.99 €

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1710_0').removeAttr('required');}});});[/script]